Споделена история от Тинейджърски

Майка ми спира да ми дава пари
Не точно, де... Спира да ми дава пари за дрехи, каза, че ще си взима на нея, не на мен, че нямало да ми купува вече. А се сещате, че едно момиче на 15 години има нужда от някои неща /козметика, кремове, дрехи и т.н./.

Та въпросът ми е- как да изкарвам пари, но да мога да го съчетавам с ученето? Нещо не мога да го измисля. Като й казах да си ми даде парите от баба ми, тя отказа. Така че... от роднини май също тя ще ми ги прибира, дори да са насочени към мен, така че идеи?

Коментари

1.   Не можеш да изкарваш законно пари на 15 - забранена е работата под 16, а след това само с изрично позволение на родителите. Какво ще кажеш да почнеш да се държиш по-добре вкъщи, да носиш по-добри оценки, тогава съм 100% сигурна, че майка ти ще ти купува дрехи и други работи.

2.   Не казваш защо е спряла да ти дава пари? Какво е провокирало това решение? А иначе, не можеш да работиш на 15 г. Поне не законна и почтена работа.

3.   Аз имам идея! поправи си поведението или оценките това което иска майка ти от теб и ще продължиш да имаш това което ти искаш от нея. Като премълчиш мислиш, че няма да се сетим, защо ли майка ти ти е казала така сигурно си сгазила лука, а сега не прави повече така и готово. Добър начин да изкараш парите за кремове без да се налага да прекрачваш законите за работата и ще можеш да го съчетаваш спокойно с ученето. Просто е, слушаш майка си и изпълняваш.
Момиче истината е, че всички работодатели ще искат много повече от теб, в сравнение с това което иска майка ти, тя го прави за теб. Например Ако майка ти иска да оправяш собствената си стая, работодателят ще иска да му оправяш целия обект заведение/магазин междувременно да продаваш и никога няма да е доволен.

4.   От родителите хаир няма.

5.   Сабирай от джобни, от 11 годишна сама си копувам дрехите, а ми даваха джобни по 1 или 1и 50, на 13 успях да си купя смаа телефон :) сТЕГНИ СЕ

6.   Лигава работа

7.   Точно сега няма как да си намериш работа. През лятото можеш да раздаваш бюлетини или нещо от този сорт. Иначе не ти препоръчвам да работиш докато учиш, защото в тези години приоритет трябва да ти е образованието. Иначе се помъчи да разбереш мотивите на майка си - защо ти спира парите за дрехите. Малко е странно една майка да иска да ощети детето си и да купува само за себе си. Естествено, че и ти имаш нужда от дрехи и козметика, но в какви количества си ги купуваш и колко често също е важно. Опитай се да поговориш с нея за това и да намерите някакъв компромис.
Ана

8.   И аз мисля, че тази работа е лигава. Лошо е, че повечето 15 годишни са научени на това, и за това не виня авторката. Но защо ти е козметика, и разни глупости и дрехи, не вярвам да нямаш дрехи, та толкова да се измъчваш за тях. И за какво ти е козметика, аз например дето съм на 22, и когато виждам някоя напудрена с козметики и такива, по скоро това ме отблъсква.

9.   Мойте родители ми казаха, ако имам добри оценки ще имам и хубави неща.. Еми етоо старая се да уча!! И имам нов телефон, козметика, дрехи и помагам вкъщи :).. Пробвай и ти!!

10.   Моите оценки са потресаващи, пък не са ме ограничавали изобщо... само ми прочете едно конско и айде кой от къде е... иначе ако мама не ми даде ще искам от тате, а ако и той не даде при баба и дядоо... И според мен, това не зависи от оценките, защото всяко момиче иска да бъде модерно, да има хубави дрехи и т. н. Не знам, ама си поговори с нея, аз ако бяг щях да си говоря с него да й кажа че не това е най-важното и че ми е омръзнало от нея ( това и без причина го викам понякога :Д )....

11.   "10: ако мама не ми даде ще искам от тате, а ако и той не даде при баба и дядоо... "

Виж сега, това че изнудваш роднините си не е хубаво. И, да-това е изнудване. Ти сигурно си глезличката на мама и тати и поискаш ли нещо го получаваш, а баба и дядо (99% съм сигурна) ти дават пари винаги когато поискаш, защото те като са били малки са нямали скъпи и хубави неща.

"всяко момиче иска да бъде модерно"

Не е вярно. Видиш ли някви си смотли понякога решават да учат и да мислят за бъдещето си. Абе зубърска му работа, ти казвам... тц, тц, тц

ПП-Пишеш доста неграмотно и те съветвам докъто порастнеш и станеш на 10 да си оправиш правописа и да не разгласяваш напред-назад за лошите ти оценки. Това гордост ли е?

12.   То без нова парцалка всяка седмица и още гримчета не може да се живее!

13.   Когато бях малък са ми давали по 50 стотинки на тен и се радвах, и като застанех пред витрина или магазин се чудех какво да си купя... а сега ти ми "цивриш" че не ти дават пари за дрехи, козметика? ама ти сериозно ли? !
Може ли да си толкова лигава и не благодарна?

Cappy>>

14.   На тези които и помагат и укоражават: радвам се че още има хора, които ги е грижа за хора като авторката!

На авторката: Живеем на такова място че........ живота на всеки от нас е труден, но трябва да вярваш, че един ден всичко ще си дойде на място! Че живота ще се нареди! Мен ме знаят като заразно зло много хора ги е страх от мен в даскалото нямам много приятели, но все пак успях да намеря 2-3ма, и нещата се нареждат ТАКА ЧЕ.........

15.   Казваш, че спира да ти дава пари за дрехи и козметика, но не и джобни явно. Все някакви пари за училище получаваш, нали? Научи се да спестяваш. На мен ми дават два лева на ден, когато съм на училище. Купуват ми дрехи, но най-необходимото, тоест ако мога да нося една блуза пет години - ще я нося. Имам един спортен екип за физическо, купен от тях миналата година. Тази година ми става, така че прецениха за ненужно да ми купуват друг. Но аз исках да имам два... Еми, отделях си от джобните докато не събера 15 лева за един евтинджак от пазара. Някои съученички и приятелки получават ново официално облекло за 15 септември, за 24 май, купуват им нови дрешки, когато ходят на екскурзия с класа, през зимата разполагат с поне 2-3 чифта зимни обувки, имат различни тоалети за всеки ден от месеца... Е, да, ама аз нямам. И какво от това? По-малък човек ли съм от тях? Като искам да имам два чифта обувки за даден сезон, ще се наложи втория да си го купя сама. Като искам да имам 7, 30 или 50 блузи - ще купя 90% от тях сама. Нашите не го правят, защото не могат да си позволят да дадат 100 лева на сезон за нови дрехи, а защото това е един вид възпитание. И аз ги разбирам, одобрявам "политиката" им. Наистина ми е кофти понякога, когато приятелките ми в началото на учебната година си показват новите дрешки, а аз съм си със старите - ама такъв ми бил късметът. Не мога да се оплача, че ходя гола и боса - имам необходимото, нито повече, нито по-малко от необходимото.
Така че научи се и ти. Отделяй си от джобните за училище, изкарай оценки за стипендия и се научи да спестяваш. С широки пръсти трудно се постига нещо, особено ако няма кой да ти пълни портмонето.

16.   10. Цял живот на готово ли ще искаш? като гледам не ти пука особено, че имаш лоши оценки.. та защо да ти пука нали трябва да си "модерна"..
момиче 14.

17.   Спокойно много си се притеснила та нашите никакви пари не ми дават ама не се оплаквам. (момиче на 13 години)

18.   Какво всички се нахвърлихте въху момичето, че била лоша ученичка и трябвало да помага вкъщи, не я познавате, има някой майки който просто си решават, че няма да дават пари и това е...
S. I. S.

19.   Евала №15!
Поне от теб свестен човек ще стане! И защо ЗАБОГА да окуражаваме авторката. Тя да не ходи със скъсани дрехи и без обвки, че да се оплаква толкова?
Оххх, милата... Нямала парички да си купи гримове горката, че да се наконти като уличница като приятелките си...
*Хлип*... направо сърцето ми се къса:(((

20.   Много ги мразя тези алчни дечица. За какво ти са пари, миличко дете? За грим? -На петнадесет си, сигурна съм, че нямаш истинска нужда. За крем? -Ако наистина ти трябва избери си само един, който е БИО и наистина ще ти помогне и обясни на майка си защо ти е(кожна алергия/пъпки/акне). На мен пари нито ми дават, нито искам пари. Ако съм на училище въобще не ям там. Връщам се вкъщи-ако съм гладна-ям, ако не-не. Пиша домашни, играя си с котката си, храня я, излизам с приятели... Това е достатъчно. Нужно ли е да ходиш да точиш пари от майка си, все едно сте милионери? Ами ако на нея й трябват повече? Помисли, ако не й искаше пари за каквото и да е, освен за неща, които реално ти трябват колко по-щастливи щяхте да бъдете. Ако ходиш на пазар-ходи, но само ако се налага. Не просто за да имаш тениската, която си видяла. Вземи си четири блузи, които наистина харесваш и си ги носи, докато вече реално е невъзможно(скъсани са/отеснели са ти/изглеждат ужасно претъркани и стари), вземи си също 4 панталона/дънки/рокли/поли или там каквото носиш и си ги носи пак до край. Сигурна съм и че имаш достатъчно дрехи, защо са ти още и още? Глупави са наборите ми явно.