Споделена история от Тинейджърски

Защо всички ме отбягват?
Аз съм момче на 14 гд. 8-сми клас съм и не знам защо от целият клас никой неме отразява... се едно ме няма. На междучасията постоянно слушам музика, защото всички странят от мен. Както казах на 14 гд. съм 1,78 м. 71кг. нямам здравословни проблеми... Единствено когато им трябва помощ се някой се намира да каже можеш ли да ми помогнеш... до сега не съм отказвал ако съм имал възможност.
Тренирал съм Крав Мага 4г. Но нее само това всички от класа (момчетата) ми се подиграват и ме удрят... а аз си стоя и не мога нищо да им кажа... а не съм ги провокирал с нищо. Навън нямам много приятели от както се преместих в новото училище. Всички ме отрязоха. Какво мога да направя?

Коментари

1.   Първото което искам да ти кажа е да не се даваш на момичетата обиждай ги посягай им ако се налага нищо че са момичета не им се давай да те удрят.

2.   А в старият клас как стояха нещата? За какво ти се подиграват, аз причина не мога да видя?
Това вече е странно. Ти говориш ли с някого, в смисъл опитал ли си се да навържеш контакти. Сега съм 7 клас, наясно съм как стоят нещата в даскало и двамата знаем, че ако не си много сговорлив решават да ти се нахвърлят...макар че не е основателна причина.

3.   Защото децата са гадни и това е истината! Живей си живота, всичко ще се промени с времето не им обръщай внимание

4.   За нищо на света не им се давай!
Ако забележат, че си слаб ще продължат да те тормозят.
Опълчи им се, и ти ги обиждай!
В кое даскало учиш?

5.   Ами чесно казано опитвал съм да говоря с тях но те гледат колкото се може толкова по бързо да ме разкарат а незнам защо е така немисля че с нещо съм ги провокирал... а в старият ми клас ме уважаваха и говорех с всеки попринцип съм разгворлив но то като осещаш че някой не ти харесва компанията... а тва от 1 момичета немисля че трябва да се удрят с това ще покажа само че съм страхливец.. а и момичета неме удрят. Причина и аз немисля че има но сигурно хората неим допадам но пак чак да ме удрят без причина.. Макар че мога да стана и да набия тос които ме удря но след това сичките ше станат и няма смисал.... и за това стоя трая си и се мисля какво да правя.... и още колко ще продължават тея глупости... но може би да е за това че можеби 98% от класа пушат.... а аз не.. незнам..

6.   Няма да казвам училище и град.. защото може и по лошо да стане.. и аз като се упълча немога нищо да напарвя ако се стигне до бои 1, 2 да са ше се оправя но те само в групи... възможно ли е да съм си единак.... незнам просто... аз си мисля че още неса пораснали...

7.   Авторе, попаднал си в грешното училище и среда. Тия хора нито са ти на акъла, нито на нивото. Не знам защо си сменил училището, но пробвай да се преместиш в по-добро. Тъй като гледам в сегашното няма да има оправия...

8.   Спокойно и аз бях така в старото си даскало. Може би просто не си попаднал на "правилното място". Но след като се изместих се оправиха нещата... Аз съм на принципа "Не се опитвай да се харесаш на хора, който не те харесват"

9.   Ами, защото ти страниш от тях! Давай го по-леко. А с връзка с първия коментар - не посягай на момиче, не ти прави чест. Колкото и голяма лигла да е, пикла до кръста ти - не. Най-добрия ми приятел преди години в началото ми направи впечатление точно с това. Веднъж едно момиче му посегна, а той просто й хвана ръката и я изгледа едно надменно. После всички - респект. С момчетата ако си здрав и ако прекалят - бой. Няма да се правиш на мухльо и да се оставяш. Ама им казваш така - 1 в 1, по-мъжки. А иначе най-добре почни лека-полека да се приобщаваш.

10.   От автора:
Коментар 5 и 6 са от мен и както виждаш съм писал че момиче няма да одаря а за това 1в1 как мислиш има ли според теб хора които да "играят по правилата" винаги има кои да ги придрожи. А до боя всеки от класа мога да бия но неискам да се стига до там.. а и този клас и паралелка са ми нещо като мечта от малак исках там. Номер 7. да можеби си прав... целия ми клас аиде сложи ги 98% пушат... и може би да е заради това. Но не мисля заради тес неща да им се връзвам.. и да почна иа з като тях предпочитам да съм самичак но не и да пуша или подобни...

12.   Абе какво си се депресирал пък ти, имаш физически данни, ставай и им разказвай играта на всички дето ти посягат дано им дойде акълът! Момичетата не ги удрай, но трябва да им покажеш, че си силен и не могат да те засегнат и да ти сринат самочувствието.

13.   Всяка групяа има водач, а на тези години децата са (с извинение) като овце и ходят и имитират тартора. В този човек трябва да се целиш, победиш ли него, всички ще победиш наведнъж, без дори да си ги ударил.
Колкото до това защо те отбягват: всеки от класа ти се опасява, че ако те подкрепи по един или друг начин, ще бъде тртиран по същия начин. На това му се нарича групов натиск и желание да се напаснеш към групата. Когато успееш да установиш саттус различен от сегашния, ще спрат и да те отбягват. И свиквай, често ще се сблъскваш с такова овче поведение...
Лола
П. П. Надявам се съм ти помогнала, пиши как се развиват нещата.

14.   все едно аз съм го писала

15.   12 и 13 сега се връщам от даскало... днескашния ден беше същия "ад". А до тва с боя защо сичко трябва да се свежда до бой?? Ако стана да се бия веднага ще дойде класния и сички ще кажат че аз съм почнал и пак ще съм "пр*бан" гледам да избягвам боища и да ном.12 имам физ.данни но те са много а колкото до 13 те сами не се разхождат винаги са по групи макар и по 2-ма,3-ма и не несъм се депресирал просто съм леко отчаян от тия хора...недорасли в 8-сми клас..

17.   Хей и аз съм в подобна ситуация.. Само, че съм момиче и както се досещаш не ме бият. С мен стана така вероятн0, защото не съм много отворена и не си говорех много с останалите. Може би и с теб е така? А може би ги е страх от теб? Кой знае.. И в моя клас има 1 над 1. 80, обаче никой не смее да се еб*ва с него, защото е приятел с първата кифла в класа. Има и 1 момче, което ходи странно и гласът му мутира и като говори има супер писклив глас.. Всички му се подиграват. Много ми е жал за него, защото направо пред него ръсят простотии.. За мен също са се сговорили горе-долу всички, ама поне не говорят пред мен, винаги зад гърба ми, но са прекалено тъпи да го осъзнаят.. А аз просто се страхувам да им отвърна.. Не позволявай да се еб*ват с теб и хич не се и опитвай да си им фр.. Просто няма смисъл..

18.   От автора:
Аз ако мога нпма да им позволявам но те са с предимство цял клас.. и тва че се страхуват от мен.. че защо да се страхуват още нищо несъм направил . Аз опитвах да говоря с тях но те ме избягват и всеки ден подигравки...

Най-лошото е че ако набия някой ще стане още по зле ше почнат и големите да ме бият и така....в това очилище не познавам никого... Гласъм ми също е мотирал но в мъжки ялътен глас просто неискам да се бия иначе лесно мога да реша проблемите... А и от какво да ги е страх та аз съм си едно нормално дете.. всеки ден съм в фитнес.. с това ми се еб*аваха днес.. аз кво им викам
-ми защо пак не аз искам си поддърйам фигората и в следващия момент са почна
-хахахаха сикал си поддържа сигората тоя скелет (а несъм слаб) и от пд.и просто си сложих слушалките... и ги игнорирах ... просто незнам какъв им е проблема с мен

19.   ''И сам войнът е войн'' - споко ;)
При мене е нещо подобно, но съм момиче в 9 клас. При момичетата понякога е по-зле, повярвай. На мене ми завиждат за две големи неща.. същото време обаче не говоря много и съм супер странна дори и за учителите. Да не говорим, че една по-млада учителка взе да ми се подмазва като разбра някои неща за личния ми живот. Такива са, не се чуди. Ще се оправиш, но те дали ще се оправят...

21.   Здравей!
Наистина не виждам причина да странят от теб, може би отначало си им направил впечатление, че си по-мълчалив. Опитай се да говориш със тях за по-интересни неща (ако не те отрежат отново разбира се), вероятно не си попаднал в правилната среда, както други казват. С времето като им покажеш, че си интересна личност може би няма да те отбягват толкова. Ако продължават да те отхвърлят - защо не опиташ за завържеш някой контакт извън класа - все на някой от другите класове би трябвало да му допаднеш. Аз също съм в някакво подобно положение, само че съм с една година по-голяма от теб. Познавам добри хора от другите класове, искаше ми се да бях поне малко по-близка с тях, но проблемът ми е, че не съм от най-разговорливите и обикновено не се сещам за много неща, за които да си говоря тях. Тъкмо успях да се сближа малко с две момичета от нашия клас (учат редовно, ама и те са едни бъбривки.. ) и едно друго момиче, също от моя клас някак си успя много бързо да сближи с тях - веднага намира за какво да си говорят, знае как да ги попита за това, което я интересува, пък май и на тях им приятно да си говорят. А с мен не говорят кой знае колко, пък и аз като не умея да общувам добре и да намирам интересни теми за разговор вероятно вече съм им омръзнала. Много ме дразни тази моя черта от характера ми, някои какзват, че съм нормална и нищо ми няма, зная че ако аз самата не си помогна няма кой да го направи. Повечето очакват ти да ги заговориш, и ако им е скучно с теб започват да те отбягват. Опитвам се да се променя, но няма кой да ми помогне, не очаквам да ми казват "Този като ти каже така, отговори му така или го питай еди какво си", но май на никой не му се занимава с такива като мен.

Надявам се да съм била полезна, сори че разказах моята история, но имах нужда да излея каквото ми е било на душата..

22.   От автора:
Това поколение в сегашно време всичките са някак си безсрамни... А и гледат как мога да си вигнат реитинга сред обществото чрез насилие подигравки и обиди... Но най-лошото е че като почнат не спират... Днес пробвах идеята на номер 13... То стана още по "мазало" сбих се с "главния" ок и изведнъж като вече видяха другите че го бия здраво ме хванаха 3 ма и ме налагаха(тъпа история). Нищо несе слъчи по различно... Просто е такова поколението че явно нямат оправяне а културата им е по зле и от на "прасе"(с извинение за израза). Но се надявам да има начин да се оправят нещата без да ставам като тях...

23.   Ето ситуацията - ти си черната овца на класа. Знам, че звучи гадно, но не съм го измислила аз. Досега съм сменяла 3-4 класа [не изцяло, просто е имало промени в класа] и винаги е имало такъв един човек, върху който всички си изливат яда и всичко що им е на душа - просто хората обичат да се чувстват доминиращи, това е в кръвта на повечето. Може и да нямаш вина, просто на тях им е удобно. Не тръгвай да се биеш!! Влошава се, защото виждат съпротивата ти и че ти е гадно и им става още по-приятно да се дразнят с теб. Вярно е, недорасли са, НО в никакъв случай не се дръж с тях все едно ти си по-нагоре, по-зрял, дори и да си, просто ще съберат само още омраза към теб. Колкото повече се опитваш да промениш нещата, има вероятност толкова повече да се влошава. Ако отговаряш - ще увеличат нападките, ако се биеш - пак същото.
Имаш 2 възможности - 1ва. местиш се другаде, 2ра. намираш как да социализираш с тях.
1вата е лесна. И го направи, колкото може по-скоро, докато не ти скапят и психиката изцяло. Ясно е, че вмомента си в абсолютно упомрачение и депресия, пък и с този ежедневен ад, кой не би бил.
2рата е по-трудната опция, които все пак може и да не проработи. Не съм сигурна точно по какъв начин трябва да стане това, но задължително първо с малки, малки крачки и после все по-нормално. Съвета ми е: има доста книжки от типа на: Как да разбираме хората? , Как да говорим с хората? , Успешно създаване на връзки/приятелства и тн. [всичко което се сетиш]. Повечето като тея са психологически и вършат чудна работа. Също така имай предвид че тази възможност ще отнеме повече време и усилия. Но все пак късмет!

~копеното въженце~

24.   Виж и аз съм такъв като тебе. Всъщност засега съм сменял 3 училища. Първото училище ми беше в село, но не като село с лайна наоколо, а много красива дори град само че му липсва население. И така там бях от първи до шести клас. В началото всички си бяхме приятели, но от четвърти клас насам всеки започна да се заяжда с мен защото съм бил отличник по бел и лит-ра и ме избираха за говорител на класа с една съученичка в празниците. И оттогава така наречените ми приятели започнаха да ми завиждат и да се отчуждават от мен дори най добрият ми приятел мина на тяхна страна, но и него го избираха за говорител, а най много ме се заяждаха, защото по големият ми брат беше умствено изостанал и винаги ме сравняваха с него.
В седми клас бях на друго училище от съседния град и в класът ми имаше хора които познавам. В началото не ме приеха като приятел, нали знаете- новият ученик винаги не се приема на пръв поглед, но лека полека започнахме да излизаме на партита и купони и се сприятелих с тях. Имах и един от там съученик беше ром но си бяхме добри приятели. така оформихме мъжка компания включиха се и други и т. н. По време на външните оценявания квесторите бяха учителите ми от предишното училище и ми помогнаха малко. Тогава бяха блажени времена за мен.
Когато кандидатствах след седми клас се записах в ГПЧЕ.
Подозирах че там ще има интелигентни хора но уви. Половината бяха разглезени арогантни егоистични и нахални тъпанари. В същото време аз бях най нискят сред момчетата и започнаха да ми се подиграват. Скоро нарасна в посягане и блъскане и като видяха другите умници че не им отвръщам и те започнаха да ме дразнят. Нали разбираш за какво става дума- човекът е като куче. Видиш ли го е възпитан. Разхлабиш ли му каишката качва се на главата ти и доминира. И разбери, че ако не се стегнеш навреме - губиш войната

25.   Най-добре се махни от това училище.

26.   Пич, споко и аз бях като тебе в 7ми клас.. слушах си музиката и не се занимаах с никои. Просто бях различен от тях, харесвах различни неща и те не ме приемаха такъв какъвто съм. Тупо ми е било на някои моменти, но ся съм доста по голям и мога да кажа, че тва ми е помогнало да си намеря точните приятели, които ме приемат такъв какъвто съм, щото аз попринцип мн мразя да се правя на някои и адски мн мразя лицемери и егоисти, и изобщо ако някои ми се праеше на интересен мн го нареждах... Така че, споко :) Наи-важното е да останеш верен на себе си

27.   Хей, авторе, как вървят нещата при теб? Смени ли училището? Пиши какво си направил, защото много ме интересува. Пък и защото имам подобен на твоя проблем.

28.   Автора:
Несъм сменил училищата защото уча това което исках а друга такава паралелка в града няма. Нещата в класа са същите явно с тези хора оправия няма... То пък медна година ги истрах още 4-тери остават...