Споделена история от Тинейджърски

Лъжа ли е?
Ами по принцип след като излъжа някой, после дълго време го помня и ме мъчи отвътре и ми идва да си му призная.

Ето я и историята! Значи тези дни реших да си взема трева, но без да казвам на един приятел, с който бях планирал да пуша. (нещо като изненада). Така, срещнахме се с дилъра и взех за 10 лв. т.е една глава някъде. Та дадох му парите и когато си отидох у нас, отворих хартията, за да проверя какво ми е дал - имаше трева само за 1 цигара. Ядосах се и междувременно ме хвана яд.

На другия ден отидох при моя приятел и му показах тревата като му казах, че съм взел само за 1 цигара, защото се гледаше, че е много малко и му казах, че съм я взел за 3 лева. Смятате ли това за някаква съществена лъжа?
А защо излъгах ли...?
Ето тук идва момента

Излъгах, защото първо ако му бях казал, че тази трева е 10 лева или щеше да ми се изсмее, че съм се прецакал яко, или щеше да си помисли, че съм зел за 10 и съм изпушил сичката сам без да го викна и съм оставил само за 1 цигара? И нарочно сега му казвам, че е 3лв?

Има ли причина да се притеснявам?
Мисля че историята е объркана но...
Моля споделете историята ми...
Ако това евентуално стане, искам от читателите съвет да му призная ли или не? Макар че това е наистина нещо глупаво?

Коментари

1.   Да, лъжа е. А и трева за 3 лв няма. Като не си запознат, защо лъжеш. Добре че и приятелят ти не е. 10ката си е точно за около 1-1 и половина цигара. По-добре му кажи истината и обясни причините, заради които си мислел че ще се ядоса. Хайде, успех.

2.   Историята, ако може така да се нарече, е адски безинтересна, дори глуповата, никой не се интересува от наркомански простотии.

3.   Мисля, че имаш далеч по-важни проблеми върху които да разсъждаваш.

4.   И всъщност, дали си казал 3, 5 или 10 - наистина ли мислиш, че в ТОВА се заключава проблемът ти?

5.   Мисля, че повече трябва да се притесняваш за тревата която мислиш да ползваш от колкото за "приятеля" който те навежда до мисълта да я пробваш. Той не ти е приятел и това дали си го излъгъл не е от значение. Не пуши не се събирай с хора склонни да пушат това трябва да направиш.

6.   Първо бих те посъветвала да не пушиш трева. Сега по темата... лъжа е, но е от тези, които са необходими. Излъгал си, защото и теб са те излъгали. Иначе щеше много да се изложиш. Но, от друга страна, този, който ти е продал тревата, трябва да бъде наказан, затова кажи на приятеля си.
~~~Приказната кралица~~~

8.   №6 [приказната кралица] - необходима лъжа? наистина? просто казваш колкото е било, смеете се малко и минава. Каква е тая гоооляма излагация, аз поне не разбирам.
Нищо лошо няма в това да кажеш истината, пък и не си прецакан [съдя по №1].
Просто бъди честен, не си усложнявай живота допълнително, няма смисъл.
Колкото до пушенето - твой избор, ти сам си пропиляваш здравето, че и джобните ;D, пък вземи предвид и това, което каза №5

9.   Лъжа е. Тъпа при това.

Лоша

10.   Историята, ако може така да се нарече, е адски безинтересна, дори глуповата, никой не се интересува от наркомански простотии.

Тук въпроса е далеч от наркотиците, става въпрос за лъжа

11.   До №8 - изложел се е, защото са го зимамили, поне така съдя по думите му. Никога не съм опитвала трева и не знам как вървят цените, но щом той казва, че са го измамили, значи е така. Мен ако ме измамят няма да казвам на никого.
~~~Приказната кралица~~~

12.   от автора:
да измамиха ме и не казах защото щеше да стана за смях.

13.   Не са те измамили, боже колко си смешен. Номер 1 е напълно прав. Ти сега ставаш за много по-голям смях и в моите очи това изглежда изключително жалко. Е затова си седете на задниците и учете, представям си ви като аутсайдери, решили да се направят на интересни. Тревата не е за такива хора.
Беатрис