Споделена история от Тинейджърски

Разпуснат младеж, има ли надежда?
Здравейте, аз съм на 16 години. Вече съм 10ти клас и съм притеснен. Не съм амбициран по никакъв начин. Нямам чувство в себе си, което да ме кара да уча. Просто не виждам смисъл в нещата, които не са интуитивни. Трябва да уча. Нямам никакъв интерес от това, което се прави в училище. Чисто любопитство и нищо повече.

Имам чувството, че ми липсва дисциплина, тъй като съм оставен от родителите ми да правя собствени решения без тяхното разрешение. Добър човек съм, нито пия алкохол, нито пуша цигари. Моето поколение е свикнало всичко да му се дава на готово. Абсолютно навсякаде... поне така си мисля, докато в учебниците информацията хич не ми изглежда смлята.

Не искам да разочаровам родителите си, нито искам да ги виня по никакъв начин - благодарен съм за дадената свобода от тяхна страна.
Как да се амбицирам да уча?

Коментари

1.   Ами например 1-во расходи се малко из улиците погледни просяците... хората който бъркат в казаните... и тези който чистят тоалетни и улици. И се замисли малко... защо тези хора са така... охх, аз се сетих... "МАИ" щото НЕ са УЧЕЛИ и сега искат не искат ще правят мръсната не заплатена добре и гадна работа! или има някой просто си просят...

Виш на 16 си... вече трябва да мислиш какво ще стане в живота ти... твойте родители няма винаги да са до теб и да те прехранват... един ден за жалост ще се разделиш от тях за винаги... както аз и всички хора по света... за това трябва да земеш нещата в свой ръце... е аз например съм на 14 уча не съм отличничка но съм пак добре... в дскл... се държа прилично в часовете съм тиха и така...

Започнах да си търся работа... дори вече си спестявам пари от децките си за да започна шофиорски курс (НЕ ЖИВЕЯ В БГ)... И това е защото знам че един ден ще остана сама... и аз ако не си остроя живота и не го усигоря та кой друк да го направи... За това първо учи... никой не е казал да си зубър... после започни да следваш за нещо хубаво нали което е по заплатено... примерно ако научиш 2 езика бг и англиски... ставаш за преводач или нещо такова... но за да постигнеш това първо трябва учене за това се стегни! ако искаш по добър живот и ако искаш родителите ти да са горди с тебе един ден... (сорри ако съм писала малко несвързанно, но в момента ми е малко нервно и сорри ако има правописни грешки.)
*Луната*

2.   Какво мило дете си ти! Бих се радвала и моя син да може така да осмисля. Не всички богаташи са висшисти. Ученето не е само заради професия в бъдеще. Това което се прави в училище те подготвя за живота от всяка гледна точка. На мен ми се струва, че ти си добър ученик. Ти си човек, който мисли и разсъждава. Защо ли не ти стига чувство, силен интерес към нещо. Да не би да се притесняваш, че не можеш да чувсташ достатъчно? Огледай се наоколо, виш с какво се занимават хората, как се прави, как живее твоето семейство, как върви домакинството - как се осветява вашата къща, как се отоплява. Колко пари се плащат и за какво, на месец примерно. Как се готви. Какво се готви и как се готви всеки ден. Би ли сготвил ти нещо за вашето семейство? Намери рецепта, купи си продуктите и следвайки рецептата сготви на майка и татко и ги зарадвай. Ти май много ги обичаш. Това е живота.

3.   Винаги има надежда остава само желанието.