Споделена история от Тинейджърски

Голямата коса пак е на мода?
Точно всички изправихме косите си и сега чух, че една от модните тенденции за 2009 предстои да бъде бухнала или так наречената голяма коса (big hair на английски). Хабихме пари да си купуваме преси, пък сега ще трябва да си купуваме маши за къдрене. Козметичната индустрия знае как да ни източи паричките... но човек трябва да се поддържа. Е... смятате ли да си направите косата бухнала? Естествено къдрави, вие скоро пак ще сте на мода.

Коментари

1.   Мойто, момиче! Естествено къдравите коси винаги са били на мода..., а не само за 2009. По-принцип говоря за естественото, че е по харесвано и от мъжете. Това да имаш здрава, гъста и къдрава коса, по никакъв начин не може да се сравни с правите и уредели косички. Разбира се, че трябва да я има и комбинацията на красиво лице и тяло..., защото ти на един крокодил и да му я изправиш, и да му я накъдриш... той пак си остава крокодил.

2.   Е да, обаче в последните години беше смятано за грозно ако имаш къдрава коса и всички масово бяха луднали по пресите. А някои се изправяха с ютии за гладене.

3.   Става въпрос, че косите в стил 80-те години пак стават модерни. Тогава всички са били с много бухнали прически.

4.   По-добре бухнала, от колкото истънена коса.
Каква е тази доскорошна мода да изглеждаш като метла в косата, без никакъв обем?

5.   Номер 2, кога доскоро е било грозно? Не знам защо да те убеждавам в противното, като просто можеш да си пуснеш телевизора или да отвориш едно списание и да видиш, че най-големите красавици и чаровници са къдрави мацки... сичурен съм в това, защото съм мъж. И ние повечето мъже (така мисля аз, разбира се) си падаме по естествените, къдравки хубавици.

6.   Номер 5, а ти излез на улицата и виж колко повече метли има от колкото къдрави или чупливи. И то защото повечето такива се изправят.

7.   ХОРА НЕ Е ВАЖНО КАКВО Е МОДЕРНО, А КАКВО МУ ОТИВА НА ЧОВЕК! АКО МУ СЕДИ КАТО НА ЧУЧАЛО ГОЛЯМ ПРАЗ, ЧЕ Е МОДЕРНО!

8.   Възможно ли е естествената ти коса да не ти отива? Тоест да си с чуплива коса, а да ти отива права?

9.   В къдриците ми е чара! Винаги съм била с къдрава коса. На мнение съм, че ествственото е най-красиво!

10.   До номер 9. Не винаги е така. Аз като малък бях с къдрава коса, после от 1 до 6 клас с права. И сега пак съм с къдрава. Е естествената ми коса (чуплива) не ми отива, отива ми права. На някои хора не им отива естествената им коса. Недей да говориш за всички като не знаеш, много те моля.

11.   Модата е преходна - така, както е била модна правата коса, така ще стане модна и къдравата.
Нали не искате да кажете,че во веки веков ще се ходи с прави коси?

Чули ли сте някога комплименти за правата коса на една жена-аз-никога!
Затова пък естествено къдравата коса се забелязва от всеки и комплиментите валят.
Извода си направете сами.

12.   На мен ми харесват и правите и къдравите коси! Но защо твърдите че тези които си изправят косите приличат на метли това е пълна глупост, правата коса отива на всичко... независимо дали си тръгнала на някакво важно мероприятие или да тичаш... ест мн е важно каква е маската ти за коса, пресата, кристалите след това... всеки един детаjл за да постигнеш перфектният резултат! А тези които си изправят косите с ютии са пълни идиоти! Къдравата коса е впечатляваща но не на всеки му отива + това има разлика от къдраво до къдраво...

13.   Имам чуството че повечето къдрави са доста комлексирани за това че правата коса е на мода и не им е лесно да се изправят! Спокойно хора всеки си има някакъв чар!

14.   Мацки с права коса ме кефят много повече ;)

15.   Аз съм момиче и моето мнение е, че момчетата с къдрави коси са мн привлекателни и изглеждат прекрасно, а момичетата изглеждат мн по-добре когато са с права коса!

16.   Моята коса е къдрава и аз мното си я харесвам. Не сте ли забелязали, че къдравата коса прави жената по-егзотична.
Хора не гледайте модата, а гледайте това, което ви отива.Колкото до онези, които са с къдрава коса и по някакъв начин се комплексират от нея, то те не оценяват с какво ги е дарила природата!

17.   Защо говорите за правата коса сякаш можеш да имаш такава единствено, когато я изправиш по някакъв начин, било то с преса или с нещо друго?! Аз имам естествено права коса и смея да кажа, че въобще не седи като метла, напротив много е хубава даже и лично на мен ми отива! Не всички естествените им коси са къдреви или чупливи :]

18.   Моята коса е чуплива и това изобщо не ми харесва! Никога не я оставям в естествения и вид. Винаги я изправям, топирам, или къдря с една много яка маша (дето фолкитата се къдрят с нея).
Не мога да си позволя да изляза по улицата с не направена коса, просто абсурд. В най-лошият случай си я връзвам на конска опашка.
Като стана въпрос за къдрави и прави коси, ще кажа и аз моето мнение. За да ти изглежда хубава косата тя задължително трябва да е пипната. Независимо дали е права, чуплива, къдрава и т.н. Аз както казах си разнообразявам прическата винаги. Отива ми и в двата случая.

19.   Ти си ненормална,голям проблем имаш. Егати и снобарката,да знаеш,че дори и къдравата коса да излезе тотално от модата,пак щях да си къдря косата,сноби такова,просто защото така се харесвам.повърхностни момичета колкото искаш начи....ужас...
Сиво

20.   Аз специално имам къдрава коса и много си я харесвам, изобщо харесвам всички къдрави коси . Правя я с балсам без отмиване след като се изкъпя и има ефект.И изправена е добре, но аз само за по цпециални случаи я изправям, защото изсъхва. Аз нямам преса и си я изправям в приятелки, но бихте ли ми препоръчали някоя добра.

21.   Здравата и поддържана коса винаги е на мода!
другото са глупости..

22.   Сиво, само не разбрах към кой се отнася коментара ти?

23.   22 , главно към авторката...
Сиво

24.   Cиво винаги казва умни раути не като критиците ;)

25.   Mи не съм съгласна, модните тенденции ги има, за да бъдат следвани и който е извън тях да си стои там и да наблюдава шоуто с къдравата си главица. Като представителка на "снобите", не търпя критика дои в интернет пространството. Стилът се изграда с годините и спрямо средата..

26.   25,и аз не споря с някакви сноби. Както винаги съм казвала-всеки с мнението си,само че на мен ми писна от правежи (и за да не си направи някой грешно заключение-не съм с къдрава каса-просто винаги съм я харесвала и въобще не ме интересува дали е на мода или не) Сериозно ли мислиш,че си изграждаш стил? Да го променяш според средата значи,че не можеш да измислиш свой начин на обличане сама.
Сиво

27.   Pазбира се, че се изгражда! и ако мама и тате не са те насочили и не са изградили у теб усет към красивото, няма как да се получат нещата.
средата е определяща - това да си идейна и различна няма нищо общо със стила. Има дрескод и не мога даси представя какво по специално би измислила да облечеш, ако реаботиш на важен пост и провеждаш делови срещи?
явно си мъничка, за това ще прекратя спора :) успех ти желая

28.   Aз съм с много дълга и дребно къдрава коса винаги много съм си я харесвала е имало е и моменти, в които ми е идвала в повече (много трудно се подържа)и съм искала права, но е било моментно.Обичам си косата и винаги съм и се кефела след като я изкъпя,защото е винаги различна.Смятам,че къдравата коса е по-привлекателна от правата.Незнам дали е от това, че моята е къдрава.

29.   25,ти си доста тъпичка ми се струва :)
Модните тенденции ги имало,за да бъдат следвани.Ти си адски зле!Ако не ги следвам,какво ще стане?Било изграждало стил,какъв стил изгражда бе момиче??Това да си като всички е стил,така ли?? Айде,моля ти се!И ако модата е да ходиш гол,гола ли ще тръгнеш,пфф!Мисълта ми е,че трябва да гледаш какво ти отива и с какво си хубава и се чувстваш добре,а не какво е модерно!! ;);)

30.   модератор - не публикуваме коментари на латиница