Споделена история от Тинейджърски

Влюбена съм в руснак!
Здравейте! Аз съм българка и съм от София. Преди няколко години с една позната видя един руснак, от Русия, Москва. Той беше от смесен брак, освен руска имаше и друга кръв, от някоя бивша съветска република. Казваше се Александър. Не знам, нямам никакъв приятел, но щом го видя, някак си остана с някакво приятно чувство.

Споделих с тази моя прятелка Мария;тя ми каза, че той си има гадже от Беларус и, че живее с майка си. Майка му има брак и две деца от българин, но вероятно Александър не е щастлив, че живее в БГ. Не знам, аз много харесвам този Александър макар, че сме се засичали.

Той е студен човек, не харесва може би българите, а аз не съм нито хубава, нито красива. Приятелката му обаче е много красива-с прекрасна руса коса и страхотни сини очи. Искам да му призная, но понеже съм и глупава, споделих с Мария, какви са ми чувствата ми към Александър. За съжаление тази Мария, взе да разправя на приятелки и приятели и... всички знаят за чувствата ми към Александър.

Една възрастна моя приятелка на име Светлана ме посъветва, да не се хабя, защото нямам никакъв потенциал, не мога дори да го привлека и с външен вид, въпреки, че не съм много хубава, но не съм грозна. Просто съм скромно момиче.

Аз глупачката продължавам да живея с тези мои мисли за Александър вече две-три години. А той е толкова красив, все едно гледаш един красив скандинао рус с прекрасни стъклени сини очи и прекрасна бяла кожа... просто е дар Божий. Искам да му се обясна в любов, но тази Светлана взе да вика, и да ми казва, че съм глупачка, и то баш пред клюкарките, а Александър си сложи слушалките, чудя се дали е чул врявата, но е тръгнал за някъде, без да разбере за какво става въпрос.

Светлана ми каза, че тя го е видяла да ме гледа за кратко време презително. Със сигурност разбрал от клюкарките, че аз го харесвам, и със сигурност за това ме е гледал с презрение. Не знам какво да паря, той си има красиво гадже, аз пък не съм кой знае каква, но иначе съм много нежен, човек. Гледам да представя духовната си красота, отколкото телесната. Аз наистоина съм влюбена в този Александър, но не знам какво да направя поне да ми обърне малко внимание. Моля ви поне ми пишете.

Модератор - имената са сменени, защото са в разрез с правилата на сайта.

Коментари

1.   Аха модераторе, в разрез с правилата, а?

А тези правила някой спазва ли:

"Бъди полезен на другите с коментара си!
Хейтъри не се толерират!
Обидните квалификации не са аргумент :-)"

Спрях да споделям в сайта, защото 99 от 100 изказвания са хейтърски, или не помагат, а само обиждат, или спорят. Примери има такива във всяка една тема. В началото се чудех как има въобще такава злоба и откъде идва в тези хора. Особено има една жена, която е "на всяка манджа мерудия". Всичките и изказвания са хейтърски. Пише повече от половината коментари в темите. Спори и раздава обидни квалификации. И не е само тя, разбира се. Защо публикувате непрекъснато излишни спорове, които нямат връзка с темата, или автора? Недейте така, уж има правила, ама май само аз ги спазвам и то досега ги спазвах, защото сега това което пиша няма общо с темата и не помагам на никого с него.

Разбира се, имената в случая не са от кой знае какво значение.
На авторката ще дам съвет-да не се отчайва. Всичко е възможно и постижимо, стига да го искаме достатъчно силно!

2.   Номер 1, ако си бил някога някъде модератор, ще знаеш колко тънка е границата между свобода на мнение и изказване и "хейтърство". Прекалената цензура също не е хубава и не помага по никакъв начин на авторите на темите. Отделно че ще додвете до още по-голяма вълна от протести.

Спорове винаги ще има там, където има повече от един човек. (Е, има и някои, които спорят със себе си... ) И това е добре - в спора се ражда истината. Мисля, че всеки, който пуска тема тук, е за да чуе различни мнения и гледни точки, а не само едно. Някои си изказват мнението по-твърдо (като мен), други са меки китки. Който както иска. И да, някои мнения неминуемо съдържат леко обидни квалификации за другите участници, защото това е част от спора. И на живо да спорим, ако нещо не съм съгласен с тебе, ще ти кажа, че си "балък" (примерно... ). Това не ми влошава мнението за тебе, а се отнася само за нещото, за което спорим. И това не е хейтърство. Хейтърство е когато плюеш по другите само с цел плюене, без да излагаш аргументи и без да имаш някакво собствено мнение.

Впрочем, случвало ми се е на няколко пъти да не ми публикуват коментар. Точно защото е много "квалифициращ". И е било с право, за което поздравявам модераторте, въпреки че е в мой ущърб. Така че не мисля, че са твърде "ларж" в това отношение.

Конкретната жена дето е на всяка манджа мерудия, не я знам коя е, или може би не знам, че е една и съща.

И да, наистина за историята имената нямат значение.

Иначе по темата всъщност нямам какво да кажа, защото нямах нерви да я чета цялата :-) Ето, и аз нарушавам правилата.

Кубрат

3.   Външността е измамна. Важи както при мъжете, така и при жените. Той може да е много хубав, но да е лош човек. Ако имаш смелост, пробвай и ще видиш. Ако нямаш, по-добре си остани с мечтата.

4.   Според мен, момиче, не се натрапвай на тези двама хора, не е никак хубаво. Знаеш, че си има приятелка, тогава няма нужда от втора. Остави ги на мира и не им се бъркай, пази си достойнството и повече нищо не казвай за тях или себе си. Чакай си твоя "принц".

5.   здравей как си какво се случи с твоята съдба и история от тогава насам...