Споделена история от Тинейджърски

Не знам от къде да започна
Знам, че много от хората, които ще прочетът това ще си кажат, че вярвам в нереални неща и куп подобни...

От няколко години искам да стана актриса. Искам да направя такава кариера, имала съм безброй участия в училищни спектакли. От другата година се записвам на трупа в театъра. Искам да започна да се явявам на кастинги, да печеля роли в киното, но истината е, че просто не знам от къде да започна. За какво да се хвана? Какво изобщо изискват кастингите? Трябва ли да се свържа с някаква кастиг агенция или както там се казват? НЕ ЗНАМ.

Знам, че много от актьорите започват с реклами или като модели, но всички тези неща се случват в София. Не ми е проблем да пропътувам километрите от градът ми до София, но това не може да се случва ежедневно. Аз уча и се занимавм с доста странични неща. Въобще не знам какво да правя. Знам, че нищо няма да стане от само себе си. Моля ви, хора, помогнете ми! Ако някой е информиран или просто знае нещо, кажете ми. Дайте ми съвет.

Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Преди време - това лято мисля, че беше - имаше кастенг за модели аз се записах и ме приеха, но се оказа, че зза да те обучат ти искат 5 000 лв и аз се отказах и тея 5 000 лв не беше завинаги, а на месец!! И така се отказах. Имам съученичка която се записва на такива кастинги примерно сега имаше за най - добра реклама на btv comedy и ако победиш в рекламата - имаш най - голям блай харесватия се снимаш в реклама и след това тази реклава се пуска по телевизията, ако се заинтересоваш може да намериш много кастинги за предаваня или телевизий!

2.   Първо задължително трябва да си направиш портфолио. Разгледай снимки от някои фотографи и си избери някой. Естествено за това ще трябва да си заплатиш и ти препоръчвам да не се стискаш, защото тук може да се каже, че колкото по-висока е цената, толкова ще си по-доволна от снимките.
Порови се из сайтовете на агенции за фотомодели, прочети коментари, ако имаш познати фотомодели ги разпитай дали са доволни от работата си с въпросната фирма. Избери си някоя и отиди в офиса, където да им дадеш портфолиото си, ще е добре, ако и имаш все пак CV. Можеш да си дадеш в повече от една агенция портфолиото, ако разбира се не си сключила още договор. Те ще ти запишат контактните данни и евентуално ще ти се обадят било то за реклами, кастинги или снимки за списание. Има 1-2 български сайта, където също можеш да си качиш снимки и да оставиш координатите си.
Но те съветвам да не вършиш всичко това сама. Желателно е да те придружава по-възрастен. И също така не имай прекалено големи очаквания, защото в България нещата стоят по много неприятен начин. Обещания много, а дела - никакви. Повечето агенции ти взимат не малка сума за това, че си даваш портфолиото и уж ти търсят работа. Същевременно подписваш договор, с който си вързват гащите да не отидеш да се снимаш за друга. Има и нещо друго - не са малко агенциите, които те карат задължително да се запишеш на курсове за модел, актьор, които са много скъпи. И едва след като го изкараш започват пак казвам уж да ти търсят работа. Без агенция и някого зад теб е почти невъзможно. Единици са такива, които са успели и то или защото са прекалено, наистина прекалено талантливи или красиви.
Общо взето това не е никак лесна работа. В България има много красиви и талантливи хора, но не могат да се реализират в тази сфера поради куп причини. Конкуренцията е много голяма. Повечето девойки в един момент стигат до момента, в който трябва да си легнат с някого, за да се снимат в клип на някого например. Други не успяват, защото нямат финансовата възможност или познати.
Не знам какво да ти кажа, по-добре си помисли дали наистина е това, което искаш и си постави ясно цели и задачи как да го постигнеш. Желая ти много хъс и търпение, и най-вече КЪСМЕТ.

Лоша