Споделена история от Тинейджърски

Какво да отговоря?
Здравейте... чета много тук, но никога не съм публикувала история до сега... нямала съм нужда просто. Но в момента имам :д ... записвам се да уча в колеж (в колеж щот не уча в бг) и докато си попълвах формата стигнах до едни въпрос, на който не можах да отговоря. Всъщност не един, а два въпроса.
Ще се запиша да следвам травел и туризъм - та значи въпросите са 'защо искам да следвам този курс ? ' и ' каква кариера се надявам този курс да ме доведе до ? ' ...

Знам че трябва аз да си отговоря на тези въпроси, но наистина дълго време мислих и за нищо не се сещам. Много ще съм ви благодарна ако ми дадете някакви идеи. Мерси предварително! с(:

Коментари

1.   Tова е елементарно бе момиче,ако не знаеш защо искаш да изучаваш това,кой да знае?а следващият въпрос е повече какво очакваш да постигнеш в тази професия,нещо като проверка колко си амбициозна и дали наистина това те влече или просто така щото е модерно та затова искаш да го запишеш.Намери отговорите,формулирай ги и ги напиши

2.   Е... то ти ако не знаеш, кой? :)
Ако наистина нямаш идея защо ти се учи това нещо (което е малко странно), напиши обичайните клишета - че страшно те влече, че от малка мечтаеш да се занимаваш с това, и т. н.

3.   Здравей, миличка!

Тук няма да намериш отговор. Самата аз съм искала съвети свързани с образование, но никой не дава. Ще те питат защо, ще спорят, ще се заяждат, но няма да ти помогнат. Самата аз съм в девета глуха и няма кой да ми помогне, а имам доста по-сериозен проблем и гоня срокове.

Какво да напишеш? Ами постави се на мястото на човека, който ще прочете написаното от теб. Кое би го накарало да го одобри? Какво би искала да прочетеш, ако беше на негово място.

4.   Добре де, щом ти не можеш да отговориш на това кой очакваш да го направи. Защо ще учиш нещо, което не искаш *(това си личи от темата ти тук) дори не знаеш защо "искаш" да учиш!

5.   Отговор на въпрос 1 : Искам да следвам този курс, защото това ме влече и съм сигурна, че от този колеж по-късно ще работя това, което искам и с удоволствие ще извършвам своите задължения.
За 2 въпрос не знам не съм запозната с този курс.

6.   Авторке, виждаме колко си заинтересована - дори сама не можеш да си отговориш на въпросите...

7.   Например:

Искам да следвам именно туризъм и травел, защото това е бързоразвиващ се и перспективен отрасъл и смятам, че курсът ще ми даде висока степен на подготовка и възможност за успешна реализация.

8.   Бла-бла-бла

Ако ти бях професор - среден 3.

Нямаш никаква теза и нищо не казваш - бил перспективен и бързо развиващ се отрасъл?
Да не говориш случайно за селското стопанство, за индустрията, за добивната промишленост, хай тек индустрията???

Че туризмът е отрасъл в криза - цените падат, горивото за самолети става все по-скъпо, турстите по-претенциозни.
Кажи нещо конкретно.
Например с ключови думи като - предизвикателство, работа с хора, иновации, нови идеи, маркетинг, подобряване качеството на услугата, нови пазари и т.н.

Всеки курс има претенцията да квалифицира.
Но едно - реализацията не идва с курса, а с това, което ти е между ушите.
И 10 курса и колежи да завършиш, ако не си ориентирана, ако не знаеш, какво искаш - ще завършиш на улицата като безработна.

Туризмът е бранш, в които заплатите са страшно ниски, добавената стойност също, а конкуренцията жестока. Имам приятелка, която е висшист (не колеж, а висше и то в много добър университет, извън България, разбира се) и взима 1500 евро. Взимаше толкова и преди 3 години и 0 развитие, макар, че знае перфектно 4 езика и е работохолик.

Началната заплата в индустрията за човек с икономическо образование (не туризъм, разбира се) е 3500 евро. След 3 години си на 5000 евро (да не се точат хората с български висши и колежчета)

Преди да се насочиш някъде и да твърдиш, че един отрасъл бил перспективен, потърси статистики за развитието му, ценообразуване.
Не се води по акъла на тълпата, престижно е днес, утре си безработен!

И се научи да си структурираш мисълта.

9.   бла-бла-бла

Ако ти бях професор - среден 3.

Нямаш никаква теза и нищо не казваш - бил перспективен и бързо развиващ се отрасъл?

Че той е отрасъл в криза - цените падат, горивото за самолети става все по-скъпо, турстите по-претенциозни.
Кажи нещо конкретно.
Например с ключови думи като - предизвикателство, работа с хора, иновации, нови идеи, маркетинг, подобряване качеството на услугата, нови пазари и т. н.

Всеки курс има претенцията да квалифицира.
Но едно - реализацията не идва с курса, а с това, което ти е между ушите.
И 10 курса и колежи да завършиш, ако не си ориентирана, ако не знаеш, какво искаш - ще завършиш на улицата като безработна.

Туризмът е бранш, в които заплатите са страшно ниски, добавената стойност също, а конкуренцията жестока. Имам приятелка, която е висшист (не колеж, а висше и то в много добър университет, извън България, разбира се) и взима 1500 евро. Взимаше толкова и преди 3 години и 0 развитие, макар, че знае перфектно 4 езика и е работохолик.

Преди да се насочиш някъде и да твърдиш, че един отрасъл бил перспективен, потърси статистики за развитието му, ценообразуване.
Не се води по акъла на тълпата, престижно е днес, утре си безработен!

И се научи да си структурираш мисълта.

10.   8, още не съм почнала да уча и вече ми поставяш оценки. :)) Това означава ли, че съм приета в колежа? :)))

Ей, да не стават грешки - не съм авторката. Опитвам се да й помогна и ако не ти харесва предложението ми, вземи напиши ти нещо конкретно, ако искаш да си полезен.

11.   Ако аз трябваше да отговоря на подобен въпрос, бих избегнала конкретиката - "Желая да навляза в същината на предмета, за да мога в последствие посредством практика, както да умея да прилагам наученото, така и да го развивам. Насочила съм се именно към този курс, не единствено поради интерес, а и защото смятам че подобна квалификация би ми отворила по-голям брой възможности на пазара на труда. Винаги съм била за последователните, оптимално сигурни стъпки в една кариера. Именно затова смятам че подобна квалификация е от фундаментално значение за бъдещето ми развитие... "
"Това което очаквам за в бъдеше е едно кариерно развитие, което да бъде адекватен отговор на собствените ми умения и получената ми квалификация. Развира се, прилагайки наученото заедно с това кеото ще придобия като опит се надявам да оправдая и дори надхвърля кариерните си очаквания. "
нещо в тази насока според мен, щом не можеш сама да си дефинираш собственте отговори.
Надявам се да съм помогнала макар и малко :)

12.   Здрасти момиченце! Няма да те тормозя тук. Прочетох всичко и реших да ти отговоря - на първия въпрос отговаряш в смисъла - това ми харесва, допада ми на характера, за мен е, влече ме, интересно ми е... т. н. На втория - виж какви длъжности има в отрасъла и си избери нещо, макар и сега да ти се струва като мечта или измислица, но пиши го. Примерно, искам да стана един ден управител на голям хотел в ски курорт, или морски курорт.