Споделена история от Тинейджърски

Какъв им е проблема? - Аз не съм като тях и се гордея с това!
Здравейте. (:
Първо - Весели празници на всички! (:
Аз съм момиче в нов клас, може би съм най-скромното от всичките в класа ми. Преди ваканцията си говорехме с няколко момичета как ще прекараме идващите празници - Бъдни вечер, Коледа, Нова Година и т. н.
Разбира се, Бъдни вечер и Коледа със семейството почти всеки би трябвало да прекарва, но Нова Година по принцип със приятели, купончета, пиячка и т. н.
Е, добре аз направих "грешката" пред класа ми и им казах, че ще съм си у нас, че няма да се напивам, че ще съм си отново със семейството и те започнаха да говорят, че съм доброто момиченце на мама и тате, че съм много сдухана, задръстена като не пия и не пуша. Омг.

Аз се гордея с това, че съм различна, че не пуша и не пия и ги гледам със насмешка, защото го правят за да са интересни, но всъщност са поредните лигли жадни за внимание. Какъв им е проблема не мога да разбера? Скараха се с мен, само защото им споделих, че не съм такава за каквато са ме мислели? ! И сега ми казват не, аз не искам да дружа с теб, защото повечето ще си помислят, че аз движа със задръстенячка.. Защо повечето са такива гадняри? Хора, бъдете себе си! Няма смисъл да се правите пред другите на интересни с цигари и т. н.

Не искам съвети, просто исках да споделя това, което ще правя през следващата Нова Година и да знаете - Ще си "умра от скука" защото няма да има алкохол и цигарки. (:

Коментари

1.   И аз се чувствам по същия начин, обаче аз съм странна и всички са ми го казвали-аз искам да се забавлявам. Какво да ГИ НАПРАВЯ като не могат да се забавляват. Повечето ме смятат за луда, но все пак съм с акъла си. Размишлявам по-добре от тях. На всичкото отгоре се опитват да ме копират обаче нещо не им се получава и става много смешно. АЗ мразя някой да ме копира и винаги се опитвам да съм различна. Аз обичам да седя в класната стая, а моята приятелка все ме кара да обикаляме цялото училище и аз винаги отказвам защото не ми се обикаля тя винаги се сърди и отива с някоя друга/ тя се сърди за най-малкото нещо но после бързо и минава/

2.   Така е било винаги, обществото не харесва различията индивидуалист ли си веднага ти лепакат етикета, сдуханяк, задръстеняк и какво ли още не. За да останеш верен на себе си трябва да си индивидуалист, да не се водиш по мнението на тоя и на ония и да правиш това което сметенеш за добре, а не това което ти налагат другите.

Rebel

3.   Мисленето им е повърхностно. А за протокола когато 1 е черната овца, проблема е негов, дори той да е прав и да е добре. Някак си си е останало така във времето и при теб се е проявило. Ти си различна, а те са те нападнали. Иначе браво! Да си ми жива и здрава! По нова година и аз съм си у нас, господи, от скука не съм умирала, даже обратното. С най-добрата ми приятелка и семействата ни. Я се сетим да уважим празника с 1 чашка, я не. Хич да не ти дреме. Как му се викаше- Ако ти се смеят, че си различен ти им се смей, че са еднакви.

4.   Това не е съвет и искам да ти кажа че различните са те! Не е нормално момиче на 14-15г. (предполагам си на толкова) да пуши, пие и дори да прави секс на тази възраст! Те просто се скапват и на 24-25г. ще изглеждат на 40! Все ще си намериш приятелки. Не всичките са като тях. Все още се срещат тийнейджъри които не пият и не пушат! Много хубаво правиш че не се отдаваш на пороците! Поздравления!
Честита коледа и весела Нова година!

5.   Правилно мислиш. Продължавай в тази посока. Дано има повече хора като теб.

6.   Здравей момиче по съдба. Аз също съм различна в моя клас, и също за сметка на това аз съм щастлива. Аз също карам празниците с моето семейство, било то Коледа и предстоящите, смятам че затова са светли празници за да ги караме със семействата си, за да си отделим повече внимание и да се забавляваме. За съжаление си права, моите съученици също смятат че ако няма алкохол, цигари, треви, наркотици и секск не е празник, те с това показват само тяхната ограниченост, но пък ако трябваше да пушим и да пие като обезумели, то тогава Бог ща ше да даде да се раждаме с цигарите и алкохола в ръка. Напълно те подкрепям в твоето мислене и начин на разсъждение, и продължавай в същия дух, смятам че това е смисъла в живота, а не алкохола, дискотеките, и др. боклуци вредни на здравето. Евала че срещнах и друг като мен, вече съм по щастлива. Благодаря ти за споделената ти история, приятелко по съдба.

7.   Браво на теб, момиче! Не се интересувай от другите, но и не ги дразни.
Продължавай все така да не се интересуваш от кифладжийски работи. Не е зле да има повече като теб.
ж, 38

8.   Ти си много готино момиче, остани си такава винаги ще си по-добра от тях.
М19

9.   Когато ти се смеят, че си различен, ти им се смей, че са еднакви! :)

10.   Номер 9 ме изпревари. Вярно е това което казва.
И е смешно дори, че те всички са еднакви и не им ли е омръзнало да говорят помежду си, като са с еднакви интереси и т.н. Всякаш си говорят сами със себе си.
Мен ми е интересно, некой с по-различен вкус, например:
да има питон за домашен любимец, да танцува хип-хоп и т.н.

Е тва е. А другите (преобладаващите в обществото) ?
Чалга, дискотеки, алкохол, цигари и кючеци. Тва е.
Знаеме ги наизуст. А после, що не се движиш с него, що не се запознаеш с тоя и оня. Е нали ги гледам и ги виждам- отдалече си личи какви са. Тия ги познавам, нема за кво да отивам и да се запознавам с тех.

11.   И аз съм като теб. Този живот е ужасен - само се заяждат че си била различна щото си учила щото не си пила пушила и тем подобни. Аз защото винаги си уча и си пиша домашните и те ме мислят за зубър и само ми лепват някакви гадни прякори ужасно е! Но аз мисля че просто ми завиждат заради хубавите ми оценки :) Виж, те просто не стават за нищо и сякаш ние сме им виновни и си го изкарват на нас. Но по-късно се оказва че ние имаме хубава работа и хубав живот а те не.

12.   Спокоино аз съм момче на 15 и в моя клас почти всички пушат и пият и аз понякога пиа но го правя само на празници. А някои път не пия и на празници. А тези хора които ти казват че си задръстена са глупаци и глупачки ти по добре не пи и не пуши защото тези хора ще пропадтан а ти няма

13.   Възхищавам се на хора като теб! Постъпката ти е много правилна! Затапи ги с нещо от сорта: "Замисляли ли сте се колко скучен и отегчаващ щеше да е света, ако всички бяхме еднакви? ! " и да не ти пука!!! След 5-10 години ти ще си живееш спокойно живота, а те ще висят по клиниките за алкохолици... ;)

14.   хей, номер 10, аз имам игуана, пор и тарантула и не се смятам за чак толкова странна.
това, че не се умилявам на някакво си коте или куче, не ме прави сноб!

15.   Ти си като цвете насред бунището, продължавай все така, те ти завиждат за моралните устои и за това, че не си пропаднала като тях. По принцип силния плува срещу течението, докато посредствения се носи по него и шляпа, мислейки си че плува.

16.   Браво на теб! Такова момиче искам, но за съжаление малко са такива. Аз също не пия, не пуша и съм различен, но се радвам на това независимо че разни идиоти ме направиха на нищо. Продължавай да бъдеш себе си и не им обръщай внимание.

17.   Ти си страхотно момиче, остани си такава и аз съм като теб само, че момче с няколко години по-голям. Мразя пушенето и пиенето и други зависимости. За жалост е пълно с идиоти който се подниграват на различните.