Споделена история от Тинейджърски

Как да стана режисьор?
Здравейте читатели от доста време имам мечта да стана режисъор на 13 години съм, знам че съм още доста малка, но все пак ми предстои кандидатстване и се чудя в коя гимназия мога влезна и там да е свързано с филми и т.н. в София.

Не искам да ставам актриса, а кинаджия или режисьор. Доста съм добра в това и наистина много желая да влезна някъде и да сбъдна мечтата си... оценките ми не са много добри, но все пак има още много време мога да ги оправя :))) Благодаря предварително !!!

Коментари

1.   Българска литература и езици, всякакви култури, култура, всичко, ама всичко - наука, изкуство трябва да те интересува и като завършиш иди да кандидатстваш за режисьор в София или чужбина...

2.   Като спреш да мечтаеш и да се влияеш от филмите, които гледаш

3.   А аз искам да стана актриса или певица, също съм на 13. Както ти ди добра в режисирането аз съм добра актриса и идад доста хубав глас поне според госпожата ни дори пях преди време на 16-ти декември в зала средец, но и аз незнам къде да се насоча!

4.   Автор : не мечтая наистина съм сериозна не съм поредната тъпа проста лигла това е мачтата ми добро дете съм но какво да правя нищо друго не ме интересува и не се влияя от филмите!!!

5.   Почни да учиш, другото само ще се нареди!

7.   Най-добре се обадете в театралната академия и музикална академие и разпитайте. А най-добре да се отиде на место и да говорите лично с преподаватели и студенти.

8.   Aми честно казано за да станеш трябва да имаш много връзки и ти трябват много пари а за гимназия в която да влезнеш нямам си и на идея :(( успех :)

9.   от автора - мерси, моля ви хора коментирайте :)) трябва ли ми физика или математика някаква гимназия с режисура в София?

10.   Аз също искам да стана режисьор или монтажист и до колкото съм разучавала трябва само математика! Хубаво е и чужд език! Продължавам да се интересувам и ако науча нещо ще споделя! :)))

11.   Вижте аз съм с абсолютно същият проблем ИСКАМ ДА СТАНА РЕЖИСЬОР побърквам се вече като си мисля че ще стана боклук с болна душа. С ТОВА ИСКАМ ДА СЕ ЗАНИМАВАМ ще полудея ако не успея да вляза. Толкова много съм си го набила в главата просто го искам. Идва ми отвътре. Лошо ми стана като разбрах че е толкова трудно с влизането. С парите съм също зле. Искам един ден да стана режисьорка в Америка нямам възможност да проуча много добре. Щото просто ме е страх да не ми се сбъднат най-голeмите страхове. Моля ви можете да се свържете с мен ако се интервате от това. А забравих да кажа че също се интервам и от актьорство бива ме и в двете ето ви скайп за връзка ..........Бих се радвала ако някой ми пише тъй като отдавна няма с кого да си поговоря на моя акъл

12.   Абсолютно разбирам. Аз искам да стана журналистка или режисьор, ама мама като чу и избухна в смях. И днес цял ден съм плакала, понеже наистина много ме бива и го знам. Тя каза, че нервите са ми проблема (на 14 години съм, но у нас постоянно се случва нещо). Сега след 8 клас искам да кандидатствам, но чувствам, сякаш избирам училище за майка си, а не за мен.

13.   Атака.. трябва да сме повечко! Аз също се интересувам от изкуството, но за жалост не съм толкова обеден, че ще стана xD И все пак мисля, че ако си го можеш няма да ти е толкова трудно да влезеш някъде. Колкото и връзки да трябва да има човек, ако си го бива то винаги ще успее. Физика едва ли ще ти трябва, ако поназнайваш някой чужд език ще ти е в плюс. Иначе успех. Ако постоянно си измисляш някакви историйки вземи да си ги записваш и дооформяш. Защото доколкото видях при кандидатстването е хубаво да представиш някоя друга твоя идея (сценарий, кратка история, идея за филм т.н.) Иначе УСПЕХ!!

14.   Имам абсолютно същите проблеми като вашите на 14 съм. Искам да стана режисьор!!! Непрекъснато гледам филми ужаси, комедии, романтични и т. н. Малко от тях ми правят добро впечатление. Например като видя че жанра е комедия очаквам да се смея по време на филма, а докато го гледам и усмивка няма на лицето ми. Малко са филмите на които съм плакала от смях. Или например филми с танците - още преди да почна да гледам филма и знам какво ще стане винаги има момче и момиче които се влюбват по средата на филма се карат и накрая със сигурност има танцувално състезание и те печелят. После се сдобряват и филма свършва. А за романтичните филми страхотно впечатление ми направи "Три метра над небето" и "Три метра над небето: Искам те". Сега съм решила да си вдигна здраво успеха и да стана режисьор!!

15.   Ти си още мъничка аз съм малко по - голяма от тебе. На твоите години пишех филми чрез тях се упражнявах и с времето си усъваршенствах технологията така че да е интересно на скоро си гледах филмите 1вия беше малко лош с недостатъци но като цяло историята беше интересна, втория по-добър третия още по-добър и така полека лека ще се усъваршенстваш!! Но най-важното историята.

16.   Не че те смятам за малоумна, но въобще знаеш ли какво прави един режисьор? Как точно разбра, че си добра в това? Правила ли си някакви филми с приятели? Честно казано не мога да ти помогна, но категорично мисля, че мястото ти не е в България. Тук не можеш да се развиеш. Ако искаш да правиш филми най-добре ми звучи САЩ.

18.   докато станеш реж... трябва да имаш опит поне малко

20.   Здравейте, приятели! Аз се казвам М. Б. и съм режисьор на един страхотен проект наречен - Олио. Мога да ви кажа, че този продукт не е спонсориран от абсолютно никого. Ние сами се справяме с трудностите и всичко го правим само и единствено с желание. Важно е да вярвате в себе си и да се пробвате. С вяра се стига много надалеч!
Успех на всички и дано някой от вас стане известен режисьор!!!

21.   Аз съм на момиче на 14 и мечтата ми е да стана режисьор в Америка. Сега съм 8 клас. Кандидатствах в Математическата (не в София) с Английски, Информатика и Математика. Приеха ме от първо желание, защото резултатите ми бяха много добри и съм доста добра в Английския. Ще се опитам да преследвам мечтите си и дори вече намерих български университет по изкуства, но е частен и е доста скъп. В крайна сметка ще се опитам, но вероятно няма да стане, но поне ще мога да излезна ИТ специалист или нещо токова. Айде чао тръгвам за училище. Успех на всички, както и на мен. Дано някой ден се познаваме като велики режисьори :) <3

22.   А за да кандадистваш за режисьор иска ли се математика или физика или нещо подобно

23.   Животът е сцена, така че всички имат поле за изява, кеф ти сценарист, кеф ти режисьор, кеф ти актьор, дерзайте!

24.   Има много книги за четене. С това трябва да започнете ако искате да изучите филмовото изкуство. Почти всички преуспели кино-режисьори са се самообразовали. За киното просто трябват огромни жертви и много снимане. Големи филми снимат хора който могат, а не тези с висше образование. Четете философия, аналитична психология, история и научна литература. Общата култура е най-довереният ви съюзник. Тя ще обогати усещанията за драматургия и причинно-следствените връзки.

25.   и аз искам да стана режисьор ще бъда най добрата и знам че всички други хора искат да станат режисьори ще са много добри

28.   Няма значение на колко години сте. Нито къде ще кандидатствате. Нито дали другите го одобряват. Важното е—колко го искате.
Мечтите са прекрасни, те самите могат да бъдат ВЕЛИК филм и сънищата Ви също. Но мечтите все някога, трябва да отстъпят място за действията. Управлявай мечтите си. Контролирай мислите си. Ще бъдеш най—добрия режисьор! :-)

32.   Сега вече като са минали години ще ми е интересно да чуя на порасналите дечковци как им се е развил живота :)