Споделена история от Тинейджърски

ТОЙ и нарушения ми вътрешен мир...
Здравейте, момиче на 15 години съм от Бургас. По принцип съм от хората, които обичат всичко да им е както трябва, но откакто в живота ми влезе ТОЙ се чувствам ужасно неуравновесена. Мнозина биха сметнали, че появата му е незначителна, тъй като ние дори не се познаваме.

Той е на 17 години от моето училище, от по-горните класове и е пълната ми противоположност. Несериозен, движи се само с компанията си, купонджия, агресивен (под агресивен имам предвид, че винаги е надъхан да се бие). Говори се, че с приятелите му се друсат и пушат трева, но най-вероятно е само слух. Всички го смятат за готин и се стремят да му се докажат и той самият е с много високо самочувствие.

Докато аз - отговорна съм, въобще не мога да се похваля с много приятелки. Имам две-три, на които знам, че мога да разчитам и не се оплаквам. Не пуша, не пия и не съм привърженичка на партита, купони и общо взето шумни места. Много по-добре бих се чувствала вкъщи с книга и чаша горещ шоколад.
Освен това никога не съм се стремяла да бия на очи и да бъда център на внимание. Имам спокоен живот, който не бих заменила.

С НЕГО всеки ден се виждаме, но не се познаваме лично. Проблемът е, че напоследък не съм на себе си. Зарязала съм ученето, тренировките и всичко, което до преди няколко месеца беше най-важно за мен. Чувствам, че вътрешния ми мир е нарушен. С каквото и да се захвана, изпитвам голямо нежелание. Сякаш всичко е загубило смисъл.

По принцип мога да владея емоциите си, но този път е различно, всички забелязват внезапната ми промяна... Не мога да се запозная с него, защото нямаме общи познати. Прекалено срамежлива съм и не ми стиска просто ей така да отида сама при него.

Забелязала съм, че си пада по кифли. Отначало се държи с тях, както всяко едно момиче би мечтало да се държи приятеля и, а после (след седмица-две) ги захвърля като кърпички. Докато аз съвсем не съм кифла, въпреки че не мога да се оплача от външния си вид.

Не знам оттук нататък как се очаква да постъпя. Най-разумно е да си продължа предишния живот, но просто не мога... Докато ако продължавам да мисля за него ще е пълна загуба на време, никога не бих позволила да ме третират по този начин. Винаги съм гледала от високо на хора като него и съм се стремяла да бягам възможно най-далеч от тях. Не знам защо този пъ стана така. Може би, защото се случиха едно-две неща, които ме накараха да мисля, че под повърхността се крие съвсем различен човек.
Ох, написала съм цял роман, време е да спирам. Благодаря предварително на хората, които са прочели историята ми и са отделили от времето си! : )

Коментари

1.   я кажи какви неща, нещо добро ли е направил, някакъв жест ли е проявил спрямо теб?

2.   От авторката: Не е нищо особено. Една позната, с която се бяха запознали, точно в този период беше в затруднено положение и той се държа като истински джентълмен. Каза, че ще и помогне, ако има проблем с финансите или нещо друго. Това го прочетах в една хронология в един общ чат. Впечатли ме вниманието му и отношението му. Веднъж бяхме в коридора с един приятел от другия клас и си крещяхме и той мина и му каза нещо от сорта "Ей пич остъй момичето.. ". Което си е доста странно, защото по принцип той и компанията му имат навика да се държат грубо с всички. Едва ли е кой знае какво, но аз съм човек, който търси винаги доброто в околните, дори понякога да няма такова.

3.   Леле, само не тръгвай да го променяш, миличка. Явно ти е интересен, защото е различен. Но това не означава, че трябва да зарежеш заниманията си. Намери сили да мислиш за него и да продължиш заниманията си.

4.   Супер! Ти си огромна късметлийка. Повярвай ми лошите момчета са най-добрата партия... Възползвай се от това... Направи му някакъв жест, накарай го да си мисли, че го интересуваш. Той сам ще ти отвърне подобаващо. Щом си написала това нещо, значи определено, че той те влече с нещо... Много се радвам за теб! Успех!

5.   Това, че се е държал подобаващо с някой веднъж, не го прави автоматично приказен герой, по който да си умреш от захласт. Опичай си акъла, защото с такива често може да се опропастиш.

6.   има 2 пътя. единият е да се опариш от котлона, другият-не! всички ще ти кажат не пипай котлона, ти самата си казваш не пипай котлона! накрая ще направиш каквото решиш! мога само да ти помогна със следното-то ще ти помогне и в други сфери:
започни да си правиш самохипноза-така че да имаш полза след това. запознай се с учения от рода на йогата, така че да можеш да се контролираш във всеки момент. когато се колебаеш за нещо отложи го, защото още не си узряла за него. питай се каква ще е ползата ти във всеки 1 случай! според мен избий си това момче от главата, не се влияй от другите

7.   главният ти проблем не е това момче, а ти самата. поведи войната в себе си. не бъди мърла, въпреки че си изкушена.
прави само това което мислиш, че е правилно! запознай се с учения, които позволяват да контролираш мислите си! това същото важи и за тялото! прочети за медитация, йога. напротив,
увеличи тренировките си, до такава степен, че да го забравиш! дори когато се хванеш, че мислиш за него измисли си наказа-
ние! колкото повече мислиш, толкова по-голямо наказание! а това, че някога е добър, това е за разнообразие! дори в природата има дъжд, а след това слънце! нима ти си само добра? за мен това момче не е за никоя, камо ли за теб