Споделена история от Тинейджърски

В приемно семейство...
Здравейте, аз съм момиче на 17 години и маята история е следната:

Родена съм в град ....... На две годишна възраст съм изоставена в дом майка и дете. Майка ми ме изоставя след като се разболява и умира.
Преди това баба ми се развежда с дядоми, и баба ми отглежда майка ми, а дядо ми отглежда вуйчо ми.
До 7 години живеех в този дом, там не беше зле, не са ме биели, или турмозели, там просто единственото което са ми оставили е страха от тъмното. Имаше една леличка, която ни плашише на прозорците и от тогава аз съм страхлива.

Когато станах на 7 години, попаднах в дома в ....
там запърви път се запознах с брат ми, и баба ми от страна на баща ми.

Когато брат ми дойде за първи път в дома да ме види и на двамата погледите ни се засякоха, без той да знае, че аз съм сестра му, или аз да знам че той е брат ми.
Баба ми от страната на баща ми искаше да ме вземе да ме гледа, но аз не исках, тъй като в тях беше много мръсно.

След време се запознах и с сегашната ми, прекрасна, най - мила, жена - мама.
Когато с нея се запознах ме, аз бях на 7-то небе, и двете много се харесахме и веднага се обикнахме, и така докато не ме взе.

В дома, който бях не беше хубаво, защото там често ме биеха по - големите, и то за най малкото. Но въпреки това не ги съдя, лошото е че в домовете възпитанието липсва, както и това, че няма кой да ги обича тези деца.

Преди да ме вземат, децата много завиждаха, и често ме биеха, бяха ме оставили с едни чифт бельо, и ми взеха всичките дрехи. Все пак аз съм щастливо дете, мен поне не са ма насилвали, а само са ме биели и обиждали.

Така докато не ме взеха майка и татко. Майка се погрижи да получавам пенсия, след това издири истинските ми роднини, разбира се тези които са останали живи.
И тук ми е проблема:
Намерихме дядо ми, той е възрастен човек с втори брак, от който има пак второ момче.
Много исках да се запозная с него, но той не пожела, а се скри. Според мен, той се страхува да не би случайно да си търся наследство, за друго не ми идва наум, защото аз съм хубаво момиче, не съм от ромски произход или грозна, ама той нито веднъж не пожела да ме види.

Един ден майка беше отишла, в кабинета на жена му, (втората му съпруга ) тя е рускиня и има зъболекърски кабинет в ......... на ....... спирка на тролея. Когато майка беше отишла пред кабинета и дядо ми отворил, и като е видял се стреснал и веднага затворил вратата. И повече за него не зная.

Искам той само да знае, че аз не търся имоти, а просто исках да зная своите роднини, и въпреки неговото поведение в моите вени тече неговата кръв. Страхувам се и от това, че моите родители са много възрастни, и ако те умрат, аз оставам без всякакви роднини.

Вие какво ще ми посаветвате, просто много искам да се запозная с него, а се не набирам смелост, и се страхувам от неговата реакция.
Ще Ви бъда благодарна за съветите.

Коментари

1.   Не мисля, че се страхува за наследството си! По- скоро се срамува и предпочита да се прави, че не те познава, отколкото да призне грешките на семейството си. Бъди горда и не се унижавай! След като не те иска.. продължи по пътя си! Не можеш да накараш някой да те приеме или обича насила! Живота е шарен.. мисли положително и съм сигурна, че ще те очакват само хубави моменти в бъдеще!

2.   Дано

3.   Аз съм съгласна с номер 1, ти искаш да се запознаеш с него, атой на е не се унижавай като ходиш по него и му се молиш роне да се запознаете гледай напред!
УСПЕХ!

S. I. S.

4.   Живей си живота със сегашното си семейство. Дори и да са възрастни, едва ли са по-възрастни от дядо ти. Така, че по пътя на логиката по-вероятно е той да почине пръв. Не търси роднините си. Сега имаш ново семейство с нови роднини. Възможно е да си права за имотите. Освен това, жена му е рускиня, а повечето от тях са доста алчни и пресметливи.

5.   Благодаря Ви за съветите.