Споделена история от Тинейджърски

Мнението ви за грима?
Здравейте! Аз съм момиче на 14 и искам да ви попитам нещо, което не засяга точно мен, а всички нормални момичета. Бих искала да разбера мнението ви за грима (и момичета и момчета). На колко години мислите че е нормално момиче да почне да се гримира и да се облича малко по женствено.

1. Не говоря за момичетата "бг Барбита"
2. Не говоря за повечето момичета в БГ, които се обличат по "екстравагандно"
... Абе... не говоря за кифли по на 13 години дето ми се правят на повече от другите (сещате се, няма как да не се сетите хахах)
Говоря за нормално момиче. Аз по принцип не си падам по гримовете, защото съм твърде малка да се правя на "голяма жена" и не обичам да преувеличавам.
... So give your opinion : ))

Коментари

1.   Гримът е средство като всички останали, но злоупотребата с него е далеч по-грозна от пълното му неизползване!
Нещо повече - на естествената хубост грим не й трябва! Естествения вид на повечето момичета е далеч по-красив и привлекателен, отколко напудрената им версия, до която стигат, избивайки комплексите си.
Да не говорим, че резултатът върху кожата от продължителната употреба на гримове и мазила е винаги отрицателен, колкото и производителите им да твърдят обратното.

2.   Аз лично смятам че ако си слагаш грим не си кифла а и той понякога може да те краси незнам а и не сам кифла и не си слагам грим :Д

3.   Ами аз съм си с грим всеки ден почти (не говоря за кифли по на 13 години дето ми се правят на повече от другите (сещате се, няма как да не се сетите хахах)) Да, не съм такава.. абе слагай си грим лек, ама вече като не можеш да излезеш без него става притеснително. ; )

4.   Пазете се.

5.   Много ми е трудно до определя коя възраст е походяща, за да почне едно момиче да се гримири. По-младите поколения все по-бързо се развиват и може би това, което аз намирам за нормално не е много актуално днес - не че съм много възрастна :)

Според мен гримът в училище не е подходящ и до 12 клас никога не съм се гримила, когато ходя на училище - само за първия и последния учебен ден или по някакъв повод или празник. Естествено, че като ходиш на заведение или на дискотека е нормално да се гримириш, ако имаш желание - 15+ за мен е нормално.

За работа за мен е задължително да се гримирам леко - нещо тип блед грим, спирала и молив. За университета - ако имаш желание лек грим, ако не без. :)
Ана

6.   Нямам някакво бетонно, твърдо мнение относно гримирането и грима като цяло. За мен си е просто това, което е.

Нормална възраст за започване на мацането няма, сякаш като 7 годишни деца не сме искали от майките си комплектите с гримове на барби и всякакви подобни простотии. Или зимата от студ не сме си слагали гланц против напукване на устни, може и само за омекотяване.

Според мен си е нещо естествено момичетата от 12/13 годишна възраст да почват да се интересуват от тези женски неща. Все някога трябва да свикнат да работят с тях, нали? Грозно е да се мажат и човек да не е сигурен, дали въобще имат лице под целия този грим, но това важи както за децата така и за възрастните жени. Все още ми е странно да ходя на училище и да гледам 5клас с повече сенки от мен на някакво важно събитие, но в крайна сметка какво мога да направя по въпроса? (Понеже се гримирам повече за важни събития, иначе го карам на подчертаване на очите) Жалко, че сега в нормата е да се гримират от 4клас, за мен това е грозничко, но както и да е. Може да съм старомодна, но смятам, че 14години е добре.

За по-"женствените" дрехи - 15/16 да кажем. Зависи какво се има в предвид. Честно казано човек сам си решава, но с избора си си гради обществено мнение (Селска пръчка с чорапи в сутиена, дълбоко деколте и къса пола ;dd ). Но за вталени дрехи (не толкова тесни, че човек да не диша) и тем подобни неща, които да подчертават женското тяло и фигурата на момичето, не виждам нищо лошо, ако ще да са и на 13 .
(наблягам- само толкова, не говоря за мини полички, потничета, тесни дрешки, деколтета...)
Та както е измислил някой велик мозък, всичко умерено е красиво.

7.   Започнах да си слагам грим на 15, като беше почти винаги черен молив и спирала. Може би това е минимумът, но сега като гледам като по-порастнала на нещата, ще е още по-добре ако се почне по-късно и се минимизира гримът. Даже като бях по-малка и неуверена почти винаги се гримирах, сега доста често пропускам или слагам само долна линия и пак си изглеждам добре. Браво, че мислиш така. :)

8.   Аз съм на 13 и мисля, че е нормално на 13 да се гримираш, но не много примерно само спирала и много рядко черен молив, а пък за по - женственото обличане според мен зависи колко е но пак 13 - 14 години е напълно нормално.

9.   Ммм стига да е добре сложен и в умерени количества съм за грима

10.   Ммм авторке... Пише момиче на 12. Никога не съм си слагала грим за училище просто така - само с повод си слагам. Но иначе мисля че да - на 13 години е нормално защото едни момичета които бяха в 7 клас бяха нали по-височки и като ги виждах - все с един тон пудра. Затова като ги гледах свикнах с мисълта че е нормално да се гримираш на 13. Но аз иначе лично бих започнала да се правя на красива на 14 или 15 години или не знам и аз. Имам добри оценки в училище и не слушам много майка си но винаги я търся за мнение - но точно това влияе. Защото родителите ми може да са разведени например и аз да си правя каквото си поискам защото те нямат контрол над мен. Но може и да са си нормално семейство което иска да имам успехи ви живота - това ме съсредоточава да уча, вместо само да си хабя грима който е скътан за празниците.

Весели празници :)

11.   Малко фон дьо тен и спирала.. нищо повече... другото е смешно..

12.   Аз съм писала коментар номер 8 и найстина е нормалсо само спирама и фондютен, не повече защото найстина е смешно със сенки или кърваво червено червило или нещо такова, за устата може само гланц!

13.   Какво им е на сенките, на молива, на червилото и т. н.? Аз пък мисля, че фон дьо тенът е по-тежък грим. На повечето момичета им стои много грозно. Аз също не се гримирам за училище, дори и за по-специални поводи. Най-много да сложа един гланц, защото устата ми се напуква много и това е. Като цяло нямам нищо против грима, стига да се ползва умерено.

14.   аз също на 14 и се гримирам с спирала и черен молив може и гланг ;)) а вече когато отивам на празник или нещо по официално с фон-дьо-тен и пудра... сенки адски рядко ползвам, изобщо не харесвам как стои ;д щото имам светли очи ;дд но ако си с по тъмни ги препоръвам :)))

Мила трябва да знаеш, че ако искаш да се гримираш ДАВАЙ, но подбирай така цветовете че да ти утива ;) недей да прекаляваш само.... :)))

16.   Има само едно правило при гримирането- не рисувай, а подчертавай.
Лично за себе си използвам само течна очна линия със съвсем леко крило, спирала и гланц със лек цвят. На 15 съм, и мисля че това е абсолютно достатъчно.

17.   1. Това че си слагаш грим неозначава че си кифла...
2. Аз съм на 13 години не обичам да се гримирвам прекалено много, малко спирала, черен молив, гланц и фондютен.
3. Грима те прави по-бодра, освежава ти лицето..
4. Няма нищо лошо да се гримирваш.. :)

18.   Стига грима да е умерен!Класния ни не ни дава грим и капка -.- и аз не си падам по гримовете но все някви правила ами МЪЖЕ ДААА -.-

19.   Така аз съм на 14г. И от доста време се интересувам от грим, но не обичам да се гримирам много залагам в повечето случай на естествената красота! Значи писнало ми е да гледам някакви 11, 12 годишни да се гримират без да знаят как абе направо престъпление срещу гримирането... Ами ако искаш да се научиш как да се гримираш гледай клипове в you tube има най -различни beatu влогърки и дават много полезни съвети. Ами за фон дьо тена мисля, че е доста по- тежък и не позволява на лицето да диша! За лек и дневен грим за училище например да си сложиш BB cream или CC cream зависи според типа на кожата! Аз лично бих ползвала един от тези кремове. Може също да сложиш малко коректор ако искаш да прикриеш някаква пъпка или др. Ами за сенки какво да ти кажа може да ползваш например по- светли цветове или от рода на кафявото нещо подобно. За устните може даси слагаш някакъв гланц или балсам за устни също така и спирала за очите, но не много! Черен молив отбягвай да слагаш първо защото прави очите по-малки и зависи от чувствителноста на очите. Ами ако искаш обще взето да си с нормален грим отбягвай да слагаш фон дьо тени и още много, много
грим! Аз рядко си слагам и ако си сложа то ще е спирала, малко черен молив, но не отдолу, а отгоре (нищо не разбрахте както и да е

20.   " не говоря за кифлите на по 13.. ".. ти също не ми изглеждаш по- голяма. по начина ти на мислене и писане се вижда. как кога трябва да се обличаш женствено, ами когато станеш жена.. минимум чакай да завършиш университет за да разбереш това какво е. на децата не им отива грим.

21.   Първо да изясня, че това, че носиш грим НЕ те прави кифла. Каква я тая изкривена представа? Аз съм категорично ДА за грима. Той се използва ако искаш да подчертаеш нещо в себе си, да се разкрасиш, да се чувстваш по-красив, уверен. Например да подчертаеш скулите, очите, устните това лошо ли е? Лошо ли е, че се чувстваш по-красив? Второ : Можеш да си слагаш спирала, ако искаш нещо да скриеш някоя пъпка - използвай коректор. В никакъв случай фон дьо тен, защото е вреден, най-добре вместо това - ББ крем. Може и някой гланц, сега са много известни baby lips-четата, на нивеа и хималая също са много хубави. Успех! И недей да казвай и да слагаш етикети на хората. Нима 13 годишните нямат право на грим?

22.   номер 11 спиралите ги използват и мъжете
аз съм мъж на 22 и също използвам грим

Въпреки че съм мъж

23.   Мила, аз съм на 15, започнах с грима на 13 по умерено, а сега вече си слагам от всичко, но не нацапано някакво, а с вкус, според ситуацията, важното е да е секси и да привлича мъжете и да си чувствам желана. С дрешките е същото, обличам се всякак, да подчертая всичко което си имам, но не пошло и безвкусно.

24.   Здравей. Всяко себеуважаващо се момиче трябва да слага грим - не да ходиш като селянките без грим. Каква е тая изкривената представа в България - като някой се облече по-хубаво, като се гримира му лепвате етикет веднага? !? Я се стегни и започни да слагаш грим. Аз слагам всеки ден, без да пропускам. На 15 години съм и НЕ съм кифла. Не пия, не пуша - никога не съм опитвала. Като виждам кифлите от моя клас ми става лошо :D отвратителни са, със 100000 тона фон дьо тен.

25.   Аз съм на 15 и се гримирам за училище ( очна линия, черен молив, понякога спирала и гланц ), вероятно ще ме изкарате ннякоя голяма "кифла" сега, ама нищо. Всъщност наистина се гримирам добре - разбирам от цветове и количество, и редовно отнасям похвали, което много ме радва.

27.   Аз след 3 месеца ставам на 12 години. Използвам само фон дьо тен, за да прикривам пъпки и черни точки. Взимам си макс от 3 лева и ми вършат много добра работа. Тази тубичка вече 5-ти месец я използвам, защото не слагам по много. Мама не знае, крия го. Пък и дори да разбере - няма нищо. Все пак не го слагам за кеф, а защото ми е неудобно с пъпки.
Към авторката: Използвай спирала, очна линия, сенки и някой гланц или червило.

28.   Естествената красота е важна! Няма значение гримът!
Момиче