Споделена история от Тинейджърски

Не си ли красива, нямаш шанс!
Не е ли така в действителност? Всяко момче се заглежда и евентуално се влюбва в някое красиво момиче (т. е. идеално тяло, чиста кожа, перфектна коса и т. н.). Има ли смисъл такива като мен, които не са точно с привлекателна външност, да ходят да си търсят приятели?

Лично аз вече се отказвам да търся такива момчета, които са способни да се влюбват в самия човек, защото то просто не съществуват, всички те подминават и накрая оставаш сама, каквато си била и първоначално.

Нямам търпение да стана по-голяма и да си "сменя" и лицето и всички останали недостатъци по тялото ми, че направо вече не издържам! Когато се погледна в огледалото виждам някакво деформирано момиче-това честно ли е?

Коментари

1.   Разбирам те, в днешно време всички са яки комплексари, които гледат външния вид, аз се влюбвам в характера на момичето и много мразя наконтените принцеси, искам да мога да споделям с момичето до мен всичко. Точно поради тази причина, до сега не съм намерил моята сродна душа, но не спирам да вярвам че ще я намеря! За теб мога да кажа само, да заплюеш комплексарите и да гледаш само напред! Ти си много над шибаните квартални принцески ! :)

2.   Имаш шанс ама трябва да вложиш малко акъл. Ще търсиш момчета, които са скромни и не са в центъра на вниманието. Не тези които свалят, а скромните и срамежливите.

А пък ако мислиш, че външността е най-важна- типична жена си. На вас жените само това ви е - да бъдели красиви.

3.   Момиче не говори за влюбване, защото такова нещо няма. Да права си момчетата се заглеждат в някое красиво момиче, но повярвай те, дори не се интересуват как мисли това момиче и що за характер има. Не! Гледат и прелестите и си мислят, че са влюбени, но това е нормално за нас мъжете, това е природа. Момчето тръгва с красиво момиче, но му олеква джоба, ако ме разбираш.;)
Ти може би имаш нещо много повече.:)

4.   Да, ама чадо един ден ще станеш голяма на 20 години няма да си се съсипвала всяка сутрин с гримове по 20 тона, солариум и такива простотии. Кожата ти ще е много по-хубава, косата ти няма да е изтощена и вече хормоните няма да ти играят лоши шеги, тоест ти ще си идеална. А красива е неясно понятие. Ще дам пример, познавам двама така наречени "ебачи" на 16 и двамата. За единият аз не съм нищо особено (и двамата си падат по кифли) с две думи бил казал само "Не става.", а за другия съм била много сладка и тука каза и други неща, не ми се коментира. Всеки си има различен стил, а ти какво? Косата ти да не е от слама, да не би да имаш толкова огромни шини, че едвам да говориш (хей, понякога шините са адски сладурски) - НЕ!
Пък от опит ти казвам - не търси любовта, тя сама те намира.

5.   Не се притеснявай и аз като по малка не се харесвах нямах перфектно тяло, имах пъпки по лицето, не ме харесваха момчетата, но като пораснах ми изчезнаха пъпките и тялото ми се оформи започнах да се гримирам и започнаха да ми обръщат внимание, така че спокойно.

6.   И ние сме така, мила. И ние се заглеждаме по хубавците :) Спокойно, ще се разхубавиш, има време. А пък като искаш някой който да те обича намери си и ти по-грозничък. Няма да те отблъсне защото и ти ще си като него.

7.   Помни, че хората те възприемат такава, каквато се виждаш ти. Ако си мислиш, че си грозна, и другите така ще те възприемат. Приеми себе си, такава каквато си. Всеки човек има недостатъци, перфектен човек няма. И знай че не всички харесват накичени като коледни елхи кифли и омазани с едно кило грим.

Rebel

8.   Какво не харесваш в себе си?

9.   Не е точно така. Ти считаш ли че заслужаваш някой да се влюби в тебе заради "човека"?

10.   Ох, не знам. То на нас жените угодия няма. Аз пък, без да прозвучи самохвално или пък със самочувствие до небето, съм от "красивите", поне така ме определят мъжете около мене. И малко или много съм съгласна с тях, но има и друго - аз се определям и като интелигентна, но пък външността ми им пречи да видят, че всъщност съм и такава. Първоначално ме мислят за глупава и трябват седмици, за да разберат, че всъщност не съм.
И честно казано и аз като тебе си нямам момче до мене, а причина не знам. Но съвсем не съм съгласна с тебе. Според мене как изглеждаш значение няма.

Имах една позната, която честно казано си беше грозничка, а пък и 10 излишни килца имаше, ама пък самочувствието й си беше ок и за това все ходеше с готини гаджета. Хаха.. винаги казваше - мене как изглеждам не ме касае особено, щом винаги си имам готино гадже до мене. Вдъхваше ми надежда..
Така че, външността според мене не е от такова значение. Важни са излъчването и чара. Ще видиш, че като спреш да мислиш за момчета/мъже всичко ще е ок. Банално и не вярвах докато не ми се случи - когато най-малко очакваш някой ще се появи от някъде и ще видиш що е любов.

11.   Е да, ама... почти е така. За щастие има и такива, които не се заблуждават само по корицата. Е да, ама са изчезващи индивиди.

Подкрепете ме.

Индивида - онзИ

12.   Не смятам, че си права. Може би на тази възраст така ти се струва.
Във всеки случай една привлекателна външност дава предимства на жената. Но знаеш ли колко красиви жени познавам, които са сами. И толкова непривлекателни и неподдържани жени виждам по улиците си с мъж до себе си.
Всичко е много относително. Не се комплексирай. Всичко е късмет :)

Иначе щом не харесваш тялото си и външността си, опитай се да се промениш без външни интервенции - спортувай, усмихвай се по-често, бъди по-весела и позитивна и по-отворена към други хора и контактна. Ще видиш, че когато ти се харесваш и бъдеш добре настроеня към хората около теб и ще се появят много хора в живота ти :)
Ана

13.   Сигурен съм че не изглеждаш толкова зле, всичко е от това ти как се възприемаш. Ако искаш остави скъпе да си пишем

14.   Повечето пъти и аз се чувствам като теб. Не съм красива, но не смятам че съм грозна.. Знаеш ли ти имаш ниско самочувствие.. и аз съм така и предполагам, че и при теб това ниско самочувствие се е появило след обиди подминавания обиждания. Права ли съм? Е тогава ще ти кажа, че аз се боря с това като си казвам че такава съм създадена и който не може да ме гледа да се маха.. Пробвай и ти. :))

15.   Защо са ни момчета? Аз съм харесвана от "истински" момчета /които не се правят на такива каквито не са/ заради характера си-кожата ми е отвратителна не нося най- марковите дрехи но ги съчетавам добре-според мен. От малък град съм и когато отида в областния град в мола ставам обект на подигравки от момичета на същата възраст. Обличам се добре, но се мислят за голямата работа. На къде отива този свят! Не знам как не ги е срам поне малко! но много се отклоних от темата. Не си пожелавай да си голяма, и се радвай сега, защото като пораснем няма да ни е толкова безгрижен живота

16.   Това което описа е поддържано момиче... поддържай се и ще намериш

17.   Не си права, дори да не си красива някои момчета оценяват характера, усмивката, начина на поведение, твоите движения и така нататък не само външния вид е от значение. Аз съм момче и поне моите критерии не са толкова до външния вид.
jack

18.   Понякога и аз се чувствам така просто не мога да се сравнявам със съученичките ми с идеални лица и кожа, с перфектна коса, моделски тела и т.н. Колкото и да опитвам не съм се родила такава, а момчетата по такива въздишат. Не че съм няква грозна, но все пак тъпо ми става. Ама пък то това му е хубавото, че всеки е уникален за себе си, постоянно си го повтарям, ако всички бяха перфектни нямаше да е интиресно. Не се променяй заради другите, опитвай се да подчертаваш това, което имаш и ще видиш как някой ще те хареса. Лично аз не мога да се похваля с нещо такова, но човек не бива да се отчайва, особено като има толкова много време пред него.

19.   Не е честно, така е. Момчетата обръщат внимание само на красивите момичета, а дори грозните момичетата си търсят красиви мъже. Това се нарича естествен подбор. Само красивите гени трябва да се предават в следващото поколение, за да няма други, които да се оплакват от външността си като теб в бъдещето.

20.   Уверявам те, че има момчета, които не се заглеждат по перфектите момичета.

21.   Ами миличка и аз съм забелязала, че повечето момчета си избират приятелки по външен вид... не че той не е от значение, но му обръщат прекалено голямо внимание. Всеки мъж, било то хубав, или не толкова привлекателен, даже грозен, си мечтае за неустоима хубавица... Много е глупаво всичко това. Знам, че най - малкото нещо, което в момента искаш да чуеш е да ти кажат, че преувеличаваш, че трябва да се уважаваш и че трябва самата ти да се научиш да се харесваш, за да те харесват другите, но и аз ще ти го кажа.

Преди известно време имах голям проблем с килограмите, но свалих 30 килограма и започнах да гледам на себе си като друг човек и, следователно, мнението на другите се промени. Наистина, трябва да имаш повече самочувствие и да се научиш да се харесваш, въпреки всичко и всички ! И все пак един живот живее....И 100 % съм сигурна, че скоро ще ти се усмихне късмета ! Успех ! И за много години !!

22.   Всички гледаме външния вид - и жените и мъжете. За да допуснеш някой до себе си и да го опознаеш трябва първо да те привлече чисто физически. Разбира се, това да е по-отракан върши голяма работа дори да не е толкова хубав. Под хубав външен вид имам предвид по-скоро симпатичен и поддържан и за мъже и за жени. Който казва, че не му влияе външният вид или това до колко е отракан човекът, независимо от характерът му, според мен се заблуждава. За съжаление е възможно за жените красотата да е по-важна, заради двойните стандарти, в които живеем, но има всякакви възможности да срещнеш човек, по-трудно, но не невъзможно.

23.   Стига бе! Ще си сменяш лицето ?! Ако някой те обича само заради външността тогава заслужава ли те?

24.   Абе какво сте се хванали тука да се мъдрите всичките? Няма такова нещо като грозна/красива, всеки си е за всеки и все някога ще го намери, АКО ГО ЖЕЛАЕ! Другите подробности няма да споменавам, защото вече са написани. Ено момче на 12 ви го казва. :-)

25.   Ами те всички хора си предпочитат по-красивото...

Да кажем, че всички сме в един тийн сериал. И красавицата, и дебеланата харесват красивия лидер на футболния отбор, но никоя не заглежда зубъра. И обратно-и зубъра, и хубавеца си падат по готината мажоретка, а никой по дебеланата.

Това е защото, мажоретката има самочувствие-тя знае, че е хубава! А дебеланата, не разбира, че в нечии очи, някога, и тя ще е най красивото момиче на света. Ти, вероятно искаш момчета от тип най-готиния-в-класа.
Не казвам, че е невъзможно, но той едва ли ще хареса момиче, което само не се харесва.

Аз например много, ама наистина много време имах комплекси заради носа си, а после си казах: "Е, не е чак толкова зле. Все пак, си имам и много положителни качества-умна съм, имам хубаво тяло, прекрасна златна коса, нямам много пъпки... " Изобщо, разбрах, че съм си даже много хубава и когато започнах да се виждам като красавица, и другите започнаха да ме виждат като такава.

Както казах по-горе-всички хора предпочитат по-красивите такива. Само, че ТИ избираш дали да си от тях!

26.   А аз мога да ти кажа че от самочувствието идва и останалото! :) Познавам тоооолкова много момичета с не чак толкова привлекателна външност, но самочувствието им е до небето.. и честно да ти кажа, дори и да не ти се вярва, доста момчета са около тях. А други по-привлекателни, но тихи и срамежливи момичета, не са толкова желани. Вземи се стегни, недей да искаш да променяш нещо в себе си, защото от естественото по-красиво няма и добии малко самочувствие. Но разбира се в рамките на нормалното, недей да ставаш куч**. Започни да се поддържаш и бъди една млада, възпитана, със самочувствие дама, тогава вече няма да имаш 10 момчета около теб, а ще имаш 1 което да те цени и обича за това което си!!! ;)
Момиче на 16

27.   Номер 25: Да кажем, че всички сме в един тийн сериал. И красавицата, и дебеланата харесват красивия лидер на футболния отбор, но никоя не заглежда зубъра. И обратно-и зубъра, и хубавеца си падат по готината мажоретка, а никой по дебеланата.

Много добре казано - накратко каква е реалността. ;]

28.   Аз съм момиче на 14 харесвам всичко у себе си само едно не харесвам лицето си. Аз сам слаба изглеждам добре но това прословуто лице разваля живота ми, а момчетата не харесват момичета като мен те искат съвършенство... Как да им дам това съвършенство, ако имах едно желание щях да искам друго лице. Защо повечето момчета искат съжършенство. Те гледат само външноста, защо поне веднъж не погледнат отвътре. Аз разбирам авторката много добре тя иска да смени нещо у себе си, и сега се запитвам и за кого да сменим това нежелано нещо... Все някога може някое момче да ни обикне такива каквито сме, само дано да има и свесни момчета на този скапан искъщ съвършенство свят... Дано момичетата и момчетата, които не са идеални да могат да се приобщят кам това общество от уш "идеални личности".

29.   За всеки се намира кой да го допълни

30.   Хей няма грозни хора ,, ако всички бяхме еднакви по добре ли щеше да е? Наистина не се захващай с надути момчета те те използват само за нуждите си знам го от личен опит. Намери си някой по-грозничък хем няма да се притесняваш, че друга ще го открадне.. Той ще мисли само за теб, затова грозните момчета са по стока от надувките..

31.   Не е ли така в действителност? Всяко момче се заглежда и евентуално се влюбва в някое красиво момиче (т. е. идеално тяло, чиста кожа, перфектна коса и т. н. ). Има ли смисъл такива като мен, които не са точно с привлекателна външност, да ходят да си търсят приятели

++++++++++++++++++

Искам да ти кажа, че вие момичетата сте абсолютно същите в това направление, плюс факта, че търсите чичко паричко. Примири се, такова е съвременното общество. Сега знам, че ще ме нарекът хейтър или комплексар, но в случая казвам истината и ако някой за момент бъде откровен със себе си ще види, че е така.

32.   хей душко стегни се малко, не е вярно че красотата е най важна за да имаш човек до себе си! И аз съм красива и т. н., но имам ли някой до мен НЕ. Всичко е в сърцето ти пък и нали знаеш прказката за грозното пате и то се преварнало в лебед :) Не се отчайвай след време малко, по малко всичко ще си дойде на мястото. И аз така си казвам когато съм в труден момент. Успех от ДЕНИ!

33.   Ми, почни да се контиш. Аз преди бях изключително грозна и непривлекателна, но кат' почнах да се кифльосвам, всички почнаха да ме харесват. Лесно е. :)

43.   Поддържай се! Аз примерно вече съм решила като порасна, че още съм дете, да премахна луничките си, защото не ми харесват върху светлата ми кожа и ако случайно остане белег от акне и него да махна. Това е достатъчно.

44.   боже мили момичета не се правете на жертви моля ви.
Сякаш вия бихте тръгнали с грозно, ниско и глупаво момче само защото е добър човек? НЕ МИСЛЯ!! Стига сте злепоставяли момчетата наричайки ги комлексари защото вие сте същите!!!

45.   Не мога да повярвам колко глупави хора има на този свят... Започвам да се отчайвам от обществото. Депресирате се за глупости. Проблемът, че в момента нямате гаджета не е, защото не сте едни от най-привлекателните, а защото тези малки пикльовци се хващат с такива, които ще им вържат. Според вас един лигльо, който иска да има гадже за бройка, мислите ли, че ще тръгне с някое свястно момиче. А като не се харесвате защо не се гримирате? И не си мислете, че грима няма да ви помогне, защото моделите, които почитате, изглеждат така благодарение на много грим и фотошоп. На 13-14 години искате гаджета, вие нямате достатъчно сиво вещество... Не казвам, че сте глупави, но такава възраст вие дори не знаете какво е да обичате, а сте готови да го кажете на някой. Има време за всичко. Някой ден ще срещнете някой, който ще ви смята за най-красивите, но не и на тази възраст.

46.   Не мога да повярвам колко глупави хора има на този свят... Започвам да се отчайвам от обществото. Депресирате се за глупости. Проблемът, че в момента нямате гаджета не е, защото не сте едни от най-привлекателните, а защото тези малки пикльовци се хващат с такива, които ще им вържат. Според вас един лигльо, който иска да има гадже за бройка, мислите ли, че ще тръгне с някое свястно момиче. А като не се харесвате защо не се гримирате? И не си мислете, че грима няма да ви помогне, защото моделите, които почитате, изглеждат така благодарение на много грим и фотошоп. На 13-14 години искате гаджета, вие нямате достатъчно сиво вещество... Не казвам, че сте глупави, но такава възраст вие дори не знаете какво е да обичате, а сте готови да го кажете на някой. Има време за всичко. Някой ден ще срещнете някой, който ще ви смята за най-красивите, но не и на тази възраст.