Споделена история от Тинейджърски

Съгласих се да се запиша, а сега се отмятам
Здравейте,
Аз съм момче на 14 години.
Моят проблем се състои в това, че моята майка ме кара да се записвам да тренирам плуване, понеже съм слаб. Аз харесвам този спорт и първоначално се съгласих.
После, обаче, се замислих. Незнайно защо ме е срам да се преобличам дори и пред момчета. Просто ме е срам не знам защо. Също ме е срам да сложа плувен прилепнал бански костюм. Да не говорим пък за общите душове, където се къпеш гол. Просто имам някакъв срам.

Проблемът ми идва там, че вече казах на майка си, че съм съгласен, а сега се чудя как да се измъкна. Не мисля, че ще успея да преодолея срама си, но и не знам как да се измъкна от това. Много ще съм ви благодарен ако дадете мнението си и ми помогнете да се оправя в тази ситуация или да преодолея срама си. Много ви благодаря предварително.

Коментари

1.   При нас не беше задължително да се къпем... Защо те е срам от прилепналия бански? Толкова ли ти е малък или пък толкова голям че да не е нормален? И не е задължително банския да е прилепнал може да го вземете малко по-свободен.

Момиче, тренирало плуване :)

2.   ами преодолей я няма от какво да се срамуваш и те са като теб стой 1/2 месеца и ако не я преодолееш кажи на майка си че не искаш :)) Успех

3.   здравей,
няма нищо притеснително в това да те е срам дори и от момчета!

плуването е много добър спорт, полезен е
ако не можеш да преодолееш това или не се ъпай в обща баня, не носи прилепнал бански и не ходи много често - примерно 1 път в седмицата.

Друга вариант за който се сещам е да си избереш друг спорт - някое бойно изкуство.

А това, че си слаб - няма да надебелееш като ходиш на плуване. Просто ако искаш да качиш някое друго кило трябва да идеш на диетолог и той да ти каже - кога, по колко и какво ядене да ядеш.

След като вече имаш нужната маса може да се запишеш на спорт като плуването за оформяне на тялото.

Аз ако бях на твое място бих казал на майка си, че съм се разубедил и искам друг спорт.

Упсех!

4.   Няма да се преобличаш пред момчетата и готово. Бански под дрехите, ако питата защо те мързи да се обличаш по 300 пъти. След мокренето в ъгъла и готово, същото което става в женската съблекалня, ако сутиена ти се разкопчее и си с боди, че си и личи. А доколкото ми е известно общите душове не са задължителни, а може и с нещо отдолу, както на басейна всички са с бански под душа и после у тях вече се къпят като хората. А за майка ти, ами кажи й го директно, колкото теб съм и нашите са ми свикнали с фазите.
-Мамо, не искам да ходя на плуване, отказах се, срам ме е да се събличам пред идиоти, вземе има някой обратен.... ;dd

Хей, отчасти прилепналият бански костюм е сексиии. Казвам ти го като момиче - плувците принципно все хващат погледа ни, както и като цяло сериозните момчета в някой спорт (не загорелите). Ще те е срам, колко да те е срам- месец, два... после свикваш с всичко, правиш едно хубаво тяло, без да си напомпан идиот и някой да ги е страх да са около теб и хоп- женска аудитория. А, ако майка ти толкова държи да тренираш нещо можеш на бойни изкуства или нещо подобно. Опитах, като по-малка, няма да забравя, че всички бяха уникално мили и се държаха като равни, нищо че си нямах грам идея какво правя.

5.   Плуването е най-красивия спорт, който можеш да избереш. Оформя красиви дълги мускули и хармонично тяло, а усещането да си във вода е просто невероятно и едновременно с това е най-чистия спорт. Срам те е от тялото ти, но имено този спорт ще ти помогне да го направиш невероятно, освен това е начин да преодолееш комплексите си относно тялото си, а това ще трябва да се случи все някога... да не говорим, че ако отидеш на плаж и смаеш всички как плуваш, едва ли някой ще гледа тялото ти. Между другото погледни тялото на баща си, много е възможно да придобиеш същото.
Лола

6.   Ако толкова те е срам просто кажи на майка си, че не искаш повече, сигурно ще те разбере. Но пък ако продължиш само ще спечелиш. Казваш, че си слаб, но ако продължиш да ходиш на плуване ще си оформиш наистина хубаво тяло, а и плуването е можеби най-полезния спорт.

7.   автор до номер едно: ами не е това причината. Не знам защо имам някакъв срам от това

8.   Виж сега, аз съм момиче което не е тренирало плуване! НО!!
Съм добър плувец, и попринцип доколкото чувам от приятелите
си, не е нужно да се къпеш заедно с другите ГОЛ..
Но, да не се отплесваме.. таа как да откажеш?
Ами просто отиди най-спокоен при, нея кажи и, че харесваш този спорт,
допада ти.. обаче за в момента неискаш да се занимаваш с това..
Би те разбрала, а и всъщото време няма нищо лошо да споделиш проблема си, но тва е твое решение! :)

9.   Автор: а какво ще стане ако не успея да и кажа. Сакво ще си помислят другите? Ако треньорът иска плувен бански.

10.   Ще ти кажа какво ще стане. Или и казваш, че не искаш да тренираш вече, или ще се наложи да превъзмогнеш този глупав срам! Извинявай, брат, че така ти го казвам, ама е глупаво да се срамуваш от момчетата при положение, че и ти си едно от тях.

11.   Ам ти сигурно си некое комплексарче. Аре ве кво се праете на принцески. Ние след физичешко цяло междучасие се разкарваме без блузи, а ти... ай няма да се комплексираш като некоя тийнейджърка. Кое им е по-различното? Ти си изцяло като тях. Не си проваляй тялото заради такава глупост! Записвай се!

12.   Ще свикнеш, споко :)