Споделена история от Тинейджърски

Странна история
Здравейте... чудя се защо ли и аз пиша тук. Както и да е... Аз съм момче на 16, почти 17 от Пловдив. Да кажем се казвам Пешо... Пиша тук с единствената цел някой да го прочете и да даде съвет, без да ругае или псува...

Аз съм гей.. или може би би-сексуален... Попринцип моето семейство, поне само баща ми, който ми е останал, защото майка ми почина преди години, е крайто против хората с различна сексуална ориентация от хетеросексуалните. За него те просто не са хора, и ако разбере за мен съм 100% сигурен, че най-малко ще ме изхвърли от вкъщи или убие (колкото и преувеличено и клиширано да звучи, но е факт...).
Баща и е зает човек и малкото време, в което се виждаме, той ми крещи... някаде трябва да си изкара нервите: „аз съм бил лайно, утрепка... не искам да цитирам други цинизми”. Предпочитам да ме бие, отколкото да ме срива душевно с такива обиди.

Баща ми... Аз го определям като човек с комплекси. 2 месеца след като майка ми е починала, той е намерил друга жена... минавали са около 18 жени за по 1-2 седмици през нас... докато не дойде Мария, която е и до днес със двете и деца вкъщи. С нея се мразим взаймно, но това е друга тема.

Лично аз, ако бях на мястото на баща ми, бих направил всичко в името на сина ми. За баща ми е по-важно сексът пред другите. Спирам до тук с него. Ще завърша с това, че колкото и да е лош той, колкото и да ми крещи и бие, аз винаги ще го обичам.

Определям се като странен човек... може някой да ми крещи или да ме обижда доста време, аз нищо няна да кажа – поне на пръв поглед... задържам всички емоции в себе си, но идва момент когато „чашата прелива” и си изкарвам нервите върху друг. Имам малко приятели... Малко но ценни! Иван и Гошо - баща ми изобщо не ги харесва-смята ги за гейове... Познавеме се тримата от 10 години и знам, че са страхотни хора и биха ми помогнали в трудна ситуация! Дори и да са хомосексуални... те винаги ще са ми най-добрите приятели.

Преди 1 година се запознах с едно момиче. Хубав човек, но си имаше приятел. За няколко месеца я опознах... и колкото и клиширано да звучи на 16 се влюбих. Тя знаеше, но не искаше да скъса с приятеля ?. Преди месец те се разделиха, защото тя искаше да е с мен... но през тези 10 месеца тя ме нарани доста пъти и изведнъж чашата преля... просто един ден за мен тя стана просто приятел... или може би познат...
Сега тя иска да е с мен, но аз не мога да се преструвам че чувствам нещо към нея, при положение, че не е така... Не знам какво ще стане след това...

Коментари

2.   Звучиш ми като готин пич, братле. Ако моя баща постъпваше така с мен не знам дали щях да му простя... а и аз съм си малко социопат :Д...

3.   Така и не разбрах каква е основната тема тук?
Палав Мечок

4.   Младеж успокой се нито си обратен нито би, просто си много объркан и наранен, от възрастта е.

5.   звучиш ми страшно познат. Аз също съм от Пловдив. Може ли да си дадеш поща или скайпа. Може да се запознаем. Сега по темата. Първо:ако смяташ, че ще се измъкнеш без баща ти да разбере-не ми се вярва;
второ: не изоставяй приятелите си, защото са хомосексуални, важно е, че биха ти помогнали в труден момент.

6.   Попринцип искам да остана анонимен... :) И за номер 3, не мога да формулирам точна тема.. просто казах каквото мие присърце

7.   добре:) остани анонимен, ако решиш пиши ми на ****

Mодeратор: Не публикуваме лични данни, можете да си пишете и тук. :)

9.   Кристиана:

Няма значение какви са приятелите ти... дали са хомо, хетеро... каква раса, религия и т. н, те са твои приятели, всички имаме сърца...

Относно това какъв си, знаеш единствено и само ти и никой не е в състояние да промени твоята ориентация... щом получаваш удоволствие от дадено нещо.. прави го- това е моят съвет... защото живеем един живот... няма втора серия и втори шансове да изживеем пропуснатите мигове...
Поздрави...

10.   Момиче на 14г:
От историята разбирам, че животът ти не е лек. Но пък ти си почти пълнолетен(това е добре).
Според мен баща ти те бие, защото не е превъзмогнал смъртта на майка ти. Ти сам казваш, че той търси начин да си изкара някъде нервите. И явно това е неговият начин. Но все пак той ти е баща и те обича.
Пишеш, че с мащехата ти не се разбирате. Според мен ти просто не можеш да я приемеш като човек, който да ти е майка. Това е разбираемо, защото майката е единствена и никой не може да е замести. Но това не ти пречи поне да се опиташ да се разбираш с тази Мария. Ти казваш, че с нея взаимно се мразите, но някой от вас двамата полагал ли е усилия да се опита да се разбере с другия?
А, и защо пишеш, че си "странен човек"? Ти не си странен. Просто си не доразбран. И ето тук се намесват приятелите. Те са хората, които те подкрепят независимо дали са хомо, хетеро, би и т. н. Приятелите ти знаят ли за проблемите ти у вас? Е, сигурно знаят. Те не ти ли дават съвети? 100% ти дават, нали. Ти имаш двама най-добри приятели, с които трябва да си останете такива независимо от тяхната сексуална ориентация.
А сега за онова момиче: Според мен момичето не си струва. Тя сигурна си е мислила, че ще я обичаш вечно, и не е осъзнала, че те наранява. Тя скъсала с гаджето си, но ти откъде си сигурен че е заради теб. Може би тя просто така казва. Според мен трябва да и кажеш, че вече не я обичаш. Вярно е, че не можеш да се преструваш, а и ако се преструваш, ще я нараниш. Просто двамата трябва да отидете на някое спокойно място и ти да и обясниш, че вече не я обичаш, че тя вече е само приятелка за теб. На нея сигурно ще и стане гадно, но по гадно е, ако тръгнеш да се преструваш.

Ето моя съвет: Опитай се да се мяркаш възможно най-рядко пред очите на баща ти; Опитай се да се разбереш с Мария; Запази приятелите си, защото приятелството е едно от най-важните неща; Кажи на онова момиче да си търси друго момче, защото ти вече нямаш чувства към нея.