Споделена история от Тинейджърски

Уроци по художествена гимнастика?
Аз съм на 12 - висока съм 151 и тежка 51 килограма. Искам да започна да тренирам художествена гимнастика, за да си оправя фигурата и защото харесвам този спорт. Въпросът ми е късно ли е на 12 да започна да тренирам художествена гимнастика? Ако е късно, моля ви предложете ми спорт, който да тренирам?

Коментари

1.   Уоу... доста килца за 12г. дете...
за гимнастика не ставаш

2.   Късно е... И аз мечтаех за художествена гимнастика, но се почва от мъничка-4-5-6 годинки... Аеробиката е донякъде близо до нея, но все пак... аз не съм млада, нека и други предложат нещо... По мое време аеробиката беше хит.

3.   Оооо много е късно а и честно не ти трябва това мъчение. Но и за акробатика ти е късно те ги взимат на по 6 години макс аз тренирам и ти казвам от личен опит тренирам акробатика от 3 годишна.

Но за художествена гимнастика няма да те вземат в никакъв случей.

Може да тренираш плуване, тенис на корт може да се пробваш за фигурно пързаляне там ще те земат

4.   И аз мисля, че килцата са ти доста множко аз съм на 14 висока съм 160 е съм само 48 кг, ходя на балет, тренирам бастетбол и мисля, че не съм слаба нито дебела, а ти на 12 да си по - ниска и по - дебела от мен а имал ти си като топчи - не се убиждай -, но ти е късно за спорта който искаш!

5.   Плуване не! От плуването се дебелее или поне не се отслабва - правено е изследване - с бягане и колоездене за месец могат да се свалят 8 кг, за същото време с плуване се качва 1 кг. Обяснението е, че от плуване заради температурата на водата се получава склонност към трупане на тлъстини, страшно се огладнява, а и натоварването е само частично.
Ако не вярваш - потърси в интернет статията и снимките на онази плувкиня, която е прекарвала 16 часа на ден в плуване - в продължение на цяла година. Прилича на мъж-шкембелия. Или надникни в някой закрит плувен басейн - всички са дебели, много повече от тези във фитнеса.

За художествена гимнастика е късно, но правилно си се ориентирала, че за да добиеш грация и хубава фигура е нужен подобен спорт. В никой случай не започвай силов спорт или много динамичен - ще натрупаш много мускулна маса, а спреш ли за малко - ще се натрупат и още тлъстини.

Моят съвет е йога или каланетика. Има и танци Зумба, подобно на аеробика, но доста по-добро.

6.   На мен лично много ми харесват волейбола и баскетбола...

7.   Здрасти. Аз съм 14г(момиче). Съгласна съм с другите мнения. Художествена гимнастика се почва доста по от рано. Но нищо не ти пречи да пробваш с някакъв вид танци или аеробика. Аз лично танцувам балет и благодарение на това не мога да кача повече от 47-49кг., а съм 163 висока. Така че почни с нещо за раздвижване на цялото тяло. И най-важно е да е спорт, който харесваш. Не се залавяй с нещо, което не ти доставя удоволствие.

8.   Аз съм на 13 и половина, също искам да се занимавам с някакъв спорт но не мога да си избера ;х.. дайте предложение / а по темата според мен както и според повечето тук килограмите са ти в повече но това не значи че си дебела, , аз съм 161 висока и съм около 50 кг. може това да е много за възрастта ми, но за мен е нормално винаги съм си била над нормата хихи но не мога да кажа че съм дебела ;д!!!

10.   Ако искаш да тринираш просто за удоволствие или за да си оправиш фигурата може, но за състезателка определено ти е късно! :)

11.   Знаеш ли и аз искам да тренирам, ние поразпитахме и нищо че си 51 кг. Аз съм на 12 и съм 49 но не ми личи, съветът ми е до 13 години можеш да се запишеш, зависи в кой клуб, дано съм била полезна

12.   аз за разлика от другите тук мисля, че не си много тешка и ако искаш да тренираш ходожествена гимнастика никои не мойе да те спре, честно да ти ккажа че и аз много искам да тренирам точно този спорт, но сам дебела 39 килограма и сам висока 152

17.   хаха вие чувате ли се :Д момиче започни да тренираш непропускаи шанса ако го имаш.. аз сащо сам палничка почнаж на 12 сега сам на 13 и научих мн работи а се тренирам сама в кащи... на 12 бях 48 килограма а сега сам 39 ;)) гимнастиката ми помогнаии вс сътри ставам да бягам..

18.   Момиче на 11 съм, препоръчвам ти танци като зумба. Аз лично тренирам зумба и съм супер доволна :) Предполагам и други танци ще са добре; румба, салса, латино танци... За художествената гимнастика мисля че ако имаш желанието няма никакъв проблем, но помисли и за танци-и те са добър избор. Успех! :)

19.   Може би за художествена гимнастика ти е късно, а и не знам дали има любителски клубове по този спорт - май е само за състезателки, но все пак провери.
Относно коментара на номер 5, аз много обичам плуване и ходя на Мадара, където почти всички са с идеални тела - изобщо не е вярно, че от плуването се дебелее. Може да има такава статия и за въпросната жена да е вярно това, но като цяло умереното плуване прави страхотно тяло. Препоръчвам ти го.
Също така, народните танци, ако ти харесват, горят доста калории, понеже скачането си е усилено (знам го от личен опит). Може също да пробваш с тичане в парка, аеробика, зумба... Има много възможности.

20.   Аз ходя на художествена гимнастика от много малка. Може би бях на 6-7 годинки когато баща ми реши да ме запише. Там ни учат на много интересни неща не само да правим упражнения за тялото, а и с обръчи, въжета интересно е наистина.

Ако зора ти е само за да отслабнеш по-добре недей. Когато правиш нещо заради някаква цел, а не от желание, защото ти харесва то за теб става противно. Аз съм за 7-ми клас сега висока съм към 1.54 а на килограми съм 32 ама не се учудвам баща ми и вуйчо ми казват, че от мъничка съм си била слаба.

На 4 годинки съм тежала 9кг. - не не вярвам, ама като си разглеждам снимките като по-малка от рождени дни и други празници разбирам, че може и да е възможно.

Йоана

21.   Според мен дори и да е пълничка не е от голямо значение аз също съм на 12 и започнах да тренирам миналата година тогава тежах 52 килограма а сега съм 50 и съм висока 155. Миналата година бях вдървена а сега мога колело на страни назад напред шпагатите и... но наистина трябва да слушаш госпожата да не слушаш другите че не ставаш за нищо и когато не правиш нещо правилно да не спираш упражнението за да се смееш за да не се изложиш пред другите а да продължаваш да опитваш и така ще го направиш а тогава когато те не го правят добре ти ще им се смееш пък и ако искаш да тренираш отивай да се записваш а пък има и една много лесна диета пиши в internet, диета с кисело мляко` за една седмица се отслабва с 4 килограма но тази една седмична диета трябва да се спазва един път в два месеца аз другата седмица я започвам но като гледам някои които са писали горните коментари явно не знаят че ако се запишеш но спорт то е за да не надебеляваш и да ти се появят малко мускули вместо сланини казвам ти отивай да се записваш не слушай другите прави каквото най много ти искаш пък и не всички на светът са слаби има най различни хора.
Надявам се да послушаш съвета ми!
Ива!

23.   Аз тренирам художествена гимнастика от много малка е малка малка на 4 год. започнах а сега съм на 16. Обаче мила ти според мен си с малко наднормено тегло за 12 год и такава малка височина. Аз тогава бях дори под нормата а сега с а и със спорта не сее отслабва той стяга мусколитеъм 167 и тежа 48. Но при това и вече е къссно а и принципно на 12 не знам дали е много нормално да се отслабва.
Ето допълнителна информация хранителен режим коремни преси

24.   Здравейте! Аз съм на 12 г. висока съм метър 154. Искам да тренирам или балет или художествена гимнастика!! Кое е по-добре за мен?? Твърде много ли тежа или сам прекалено голяма??

26.   Аз тренирам RG и искам да ти кажа да се пробваш, но не е за теб да се занимаваш профисолнално, но все пак опитай

28.   Аз съм на 13. Тежа 46кг. И съм висока 1. 63. Предложете ми спорт, който ще ми е полезен. Благодаря предварително. ??

29.   До номер 5. Поглед ни ти в басейните състезателките па плувне и пак помисли дали не са слаби. Колкото до колоезденто точно от него не се отслабва, а обратно развива мускулите на бедрата и за жена е много грозно
До авторката: за художествена гимнастика наистина е много късно, но има други много по-хубави спортоще например бягане, плуване, волейбол и ти. И е препоръчително повече да ходиш пеша когато имаш време :)

30.   Здравейте, аз съм на 12г. тежа 37-38 кг и съм висока 1, 40 последната ми тренировка по художествена гимнастика беше на 8г. , но имах скъсено сухожилие. Сега искам отново да продължа след като съм се оправила. Искам да попитам дали е подходящо да почна отново! .

31.   СТРАХОТНА НОВИНА! Споделете с вашите приятелки, които винаги са мечтали да тренират художествена гимнастика, но не са имали този шанс!

До всички пораснали фенове на нашия красив спорт:

От м. март Клуб "Художествена гимнастика ЦСКА" ще сформира групи по художествена гимнастика за жени и момичета над 14г. В часовете по художествена гимнастика за възрастни ще се работи за обща физическа подготовка, гъвкавост и техника с различните уреди. Възможно е и поставянето на съчетания smile emoticon
Графикът на групите предстои да бъде уточнен.
Молим, всички които проявяват интерес, да ни пишат на лично съобщение (във фейсбук намерете Клуб Художествена гимнастика ЦСКА) или да се свържат с нас

32.   Здравейте! Казвам се Димка на 12 съм, висока съм 1, 55 и тежа 45 килограма. Винаги съм искала да тренирам художествена гимнастика, но не знам дали не съм твърде тежка.

34.   И аз мисля, че трябва да се занимаваш с друг спорт аз съм на 11, висока съм 150 и тежа 28. 9кг не ходя на нищо, а се упражнявам вкъщи за шпагат, мост и т. н

35.   здравей скъпа наистина ти е малко късничко за гимнастиката, но ако толкова много харесваш този спорт нищо не може да те спре!
Следвай мечтите си!
Не ти трябва чуждото мнение!
Ето ти и моят съвет, но ако искаш го слушай:
По-добре се пробвай!
Защото ако имаш талант може и да стане, но разбира се не от първият път!

Е пожелавам ти успех със решението и дано избереш най-доброто!
Приятен ден!

36.   Здравей, аз съм Тони, недей ги слуша тези аз съм 50кг и съм на 12години и тренирам художествена гимнастика от месец и половина и вече мога предно, задно и странично колело, шпагат, мост, забивка и така нататък...ще се справиш...надявам се да опиташ...и между др не слушай че неможеш да сесъстезаваш...щом аз вече могаи то ще успееш

37.   Здравейте!!! Аз съм Елина на 14 години от град София. Висока съм 1, 60 и тежа 46 килограма. Голяма ли съм за да започна художествена гимнастика?

38.   Аз съм почти на 11 години. Голяма ли съм за художествена гимнастика?

41.   Здрасти! И аз искам да тренирам художествена гимнастика. Аз съм на 14, висока съм 163 и тежа 40-41кг. Но мисля, че вече ми е късно! Но пък в момента съм в училище за изкуства и танцувам народни танци, а преди тренирах, и спортни! Но мисля да се пробвам, защото съм доста слабичка! Мога да пробвам и с колоездене. Пробвай се с худ. гимнастика или акробатика, но ако не те приемат пробвай с някакви танци, волейбол, баскетбол или колоездене!

42.   Слушайте, така.. Вие ще плащате да ви учат, не могат да ви отрежат! Да, може за състезания да е късно, но иначе да си тренирате е идеално <3
Hanna

43.   Аз съм на 11. смятам, че сега ти е времето пробвай. Аз ще се записвам след 2 дена. Мога шпагата, мост и донякъде предно колело. Запиши се ще ти хареса със сигурност. ☺☺☺

44.   Хаха, спокойно, въобще не е късно, зависи пфи кой треньор си и на мен ми казваха че е късно на 12 и то толкова килца но оъидох при добра треньорка и скоро ми предстои голямо състезание, не се отказвай, много хора ще ти казват че си закъсняла но вземи пример с националката ни Ерика Зафирова която е почнала на 11 *една година по-рано* а сега е националка и миналия месец имаше състезание в Москва. Не се отказвай, ако не те мързи и се отдадеш ще станеш гимнастичка.

47.   Здравей! Аз тренирам художествена гимнастика от 9- годишна! Вече съм почти на 11 години и сега ми казват, че нямам шанс и няма да ме водят на съзтезания!!! Ще те вземат, но няма да те водят на съзтезания! Еее, аз съм решила да бъда упорота, за да вземат, но ти поне преди това нещо тренирала ли си???

48.   Здравейте. Писах в този сайт преди година и реших да се запиша да тренирам. Не беше много лесно в началото, но една година по- късно ми предстой състезание (макар че е по естетическа групова гимнастика). Истината е, че дори да не идете на състезание, чувството да бъдеш част от един отбор, е прекрасно. Благодаря много на номер 35 и 36 за подкрепата. Опитайте, следвайте мечтите си!

49.   И на мен ми допада този спорт и искам да се занимава, но мисля, че май е твърде късно аз съм на 12 години, висока съм 165см. и съм 46кг.

50.   Аз съм на 14 (момиче) и сега почнах да тренирам гимнастика но не ми е много трудно аз от малка съм си гъвкава и ще продължа да тренирам

51.   Аз съм на 13 години и започнах да тренирам на 7 години. Според мен не рано, защото познавам една националка, която е започнала на 12 да тренира. Обаче 51 килограма за 12 годишна е много, не че искам да те обидя, но аз съм висока 170 и съм 54... Ако искаш да тренираш, почни малка диета, с която да отслабнеш и се запиши на художествена гимнастика... Това е един уникален спорт с много изящество и грация. Никога не позволявай на килограмите и годините да ти пречат да постигнеш своите мечти... Надявам се да съм ти помогнала! ❤️️

54.   Хей хора! Темата май е малко стара, но все пак реших да попитам. На 12 години съм, тежа 30кг, висока съм около 1. 55 и искам да ви попитам на какъв спорт да се запиша- чудя се между волейбол и худ. гимнастика (занимавала съм се с худ гимн около 3/4 години преди ) много ще съм Ви благодарна ако ми отговорите! ❤

57.   Здравейте! На 13 години съм, тежа 40 килограма и съм висока 165 сантиметра. Искам да ви попитам за мнение дали е твърде късно да се запиша на акробатика(дори и да не се състезавам)? В момента съм състезател по художествена гимнастика, тренирам от вече 6 години. Аз ще продължа да тренирам гимнастика, но искам да пробвам и акробатика. Според вас дали ще е твърде късно да се запиша дори и да не се състезавам?

58.   Може да започнеш да тренираш балет или например фигурно пързаляне. Аз съм на 11 години и ще се записвам на балет, харесвам гимнастика и искам да се запиша, да ходя на състезания и т. н., но знам че вече ми е късно!

60.   Не се отказвайте от мечтите си. Според мен всяка една от вас може да се опита да тренира художествена гимнастика. Аз например също си мислех че ми е късно но имах желание и реших да пробвам. Започнах на 11 години в началото бях толкова зле не можех шпагат или каквото и да е, бях много дървена. Но всеки ден се разтягах и тренирах и след половин година развих качества. След една година тренировки бях на нивото на останалите. И от най-дървените станах от най-гъвкавите настигнах останалите и започнах да се състезавам. Още на първото си състезание взех златен медал. Така започнах да се развивам и да ставам все по добра, дори надминах момичата които тренират гимнастика от 5 годишни. Така че не се отказвайте от мечтите аз не се отказах и успях. В момента съм на 15 и продължавам да тренирам.

62.   Не се отчайвай! Аз съм също на 12, висока 165 см и съм 37кг. Никога не съм ходила на гимнастика, но за една седмица тренировка вече умея шпагат, стойка на ръце без стена, стойка на лакти без стена и странично колело.

63.   Аз нямам гимнастичка а съм на 13 започнах от 7 годишна но след една година спрях и когато бях ва 11 пак се върнах

66.   Здравейте! Аз съм на 12 години, висока съм 166 см и тежа 58 кг. Знам, тежка съм и много искам да отслабна. Почвам от утре упражнения вкъщи. Искам да почна да тренирам фигурно пързаляне, не професионално, а просто като хоби. Късно ли е да почна сега и дали ще ме приемат? Благодаря предварително