Споделена история от Тинейджърски

Мразя всичко, което другите момичета обожават
Поради това, че предпочитам да си стоя вкъщи, вместо да ходя на дискотека;защото предпочитам да съм сама, отколкото с хора, с които нямам нищо общо; не искам гадже, и ако трябва ще чакам колкото е нужно, докато си намеря някой, който да не е поредният идиот (т.е. да се интересува само от пиене, секс, момичета), по-добре да съм сама, отколкото в лоша компания; мразя всичко, което другите момичета обожават: гримове, рокли, поли, топиране на косата... нормално ли е да съм така? Понякога си мисля, че нещо не ми е наред

Коментари

1.   Ти си същата като мен. Ако искаш и модераторите позволят остави си мейла, ще ми е много приятно да си чатим. Не вярвах, че са останали момичета като теб :)

2.   Всеки е различен.

3.   може да си лезбийка

4.   Абе случайно да не си момче :) хахаха

5.   Нормално е, разбира се. Всеки си има различен вкус. Аз съм ходила 2 пъти на дискотека /с класа и госпожата ни :D/, но само седях. Не ми беше много интересно. Не се гримирам, а косата само си я сресвам, защото и без това не ми се налага да я изправям /естествено права ми е/. Най-много един гланц за устни да си сложа и това е. Нямам нищо против полите и роклите, стига да не са твърде разголени. Нямам гадже, не съм и имала, защото:
1. Не са ми отвръщали на чувствата
2. Не искам да се хващам с някой, само за да си имам гадже, за разлика от приятелките ми, а пък и това не е най-важното.
Дори и кафе не пия, защото не ми харесва. Другите на моята възраст се наливат с алкохол и пушат цигари, а аз дори и не искам да поглеждам такива неща. Не са ми приятни просто. Понякога ми се подиграват, че не съм като тях, но не им обръщам внимание. Не се притеснявай, че си различна ;).

6.   Не се тревожи, мила!
Всеки е различен. Най-вероятно си забелязала как в училище се делим на "Популярни", "Зубъри", "Нормални", "Интересуващи се от музика", "Интересуващи се от технологии" и други. Аз попадам в първото, друг във второто, но всички сме приятели и си помагаме! ;)

7.   И аз съм така, нямам гадже, не се гримирам просто съм същата като теб! И аз си мисля, че не съм наред! Мойте приятелки са много по - различни, гримират се, имат си гаджета, обичат да слагат къи поли или рокле, аз имам само 2 рокли и едната си я купих само заради 15 септември и повече не съм я облечала, а дрягата е плажна нея я обличам само за да стигна от хотела до плажа на морето и толкова! Незнам дали е нормално, но е то, че има и други като мен!

8.   Нормално е на този етап от животът ти. Възможно е да си в депресия, да не обичаш... даже не е възможно, ти не се обичаш, за това предпочиташ да си сама. Била съм в същото положение, дори сега се опитвам да се измъкна от тази дупка, в която съм заклещена от години. Хубаво e да разбереш причините, поради които се чувстваш така. Едната ти я посочих - не се обичаш. Другите сама ги намери.

9.   Ми... и аз съм така. И не смятам, че нещо не ми е наред. Дори много си с харесвам такава и не смятам да се променям.

10.   Моля, оставяйте скайп!!

11.   Има една тема като твоята, казва се "Аз ли съм толкова странна", също в Тийнейджърски. Моля, чети темите преди да пишеш.

12.   Браво имаш много силен характер и си напълно нормално момиче, другите ги остави да знаеш, че всеки прави нещо за да се хареса на другия. Хубаво е, че имаш принципи, бъди себе си, защото това е много ценна черта за човек.
Пожелавам да срещнеш и други като теб.

М23

14.   Аз, също бях много затворена тинка. Четях "гордост и предразсъдъци". Препоръчвам ти я. Много поучителен роман, как трябва да се държи една девойка. Мечтаех за замъци, дълги рокли, някакъв самотен прозорец, аз седя на него, зида е много широк. Гледам към градината.... и се чувствам добре.
Не ми трябва ни секс ни нищо, за мастурбация мислех, че само момчетата правят. Едва на 20 легнах с един боклук. Той ме заряза... изневерих на начина си на живот. Заради него станах кифла, но явно Бог е решил, че не иска да съм такава. Когато отново станах "приятно задръстена" :) се появи Мъжа с главно М.
Горе главата и хич да не ти пука. Ти имаш всичко -младост, красота. Всички козове са в теб.
Да му мислят пенсионерите. :)

15.   Разбира се, че е нормално. Всеки човек си има различни вкусове, и това си е напълно НОРМАЛНО. Това изобщо да не те притеснава, живей си живота така, както на теб ти харесва. Не е нужно да се съобразявяш със мнението на другите. "Както пръстите на ръката не са еднакви, така също и хората немагат да са еднакви" СПОКО, ти си напълно нормален ЧОВЕК! ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

16.   Познато, и аз сам така..

17.   Същата съм. Преди мислех, че съм задръстена, сега се гордея със себе си, защото знам, че малко са истинските момичета като нас. Красотата не се измерва по количеството грим, нито по завоеванията за една нощ.

18.   Разбирам те напълно мила. Всичко в даден момент ти е банално. Всички копират от модата, която се среща в момента. Така било модерно и така не било модерно. Не означава, че трябва да го правиш. Прави това, което ти харесва на теб. Ти си имаш принципи, определено виждане за живота. Живей си го така както ти харесва. Не се вглеждай в останалите и мнозинството, защото има вероятност да се превърнеш в тях. Не казвам, че са лоши хората или имам против тях, но ще изгубиш самоличността и няма да успееш да я запазиш. Запази чувствата за някой, който смяташ, че наистина заслужава. Поглеждай реално човека до теб, за да не оставаш наранена. Когато ти е готино тогава излизай по барове. Не си длъжна да го правиш.
trakdata

19.   Наред си,
ти си една от малкото, които са наред днес.

20.   Нормално е понякога да ти се стои в къщи, нормално е да искаш да си сам- спасена от всичко и всички и всяко нормално момиче ще търси свястно момче, вместо да тръгне с идиот (по-добра сама, отколкото зле придружена). Гримът е въпрос на избор - някой го полазват защото не се харесват без него, други за специални поводи, а трети изобщо са скарани с него ;д. Всеки има различен стил на обличане и няма лошо да не харесваш дадени дрехи. А това с топираната коса и аз не го одобрявам, то колкото повече обем, толкова повече грим трябва да сложиш, за да изглежда съразмерно ;д. И живеем във свят на кифли, емота и т. н. По-добре е да си различен! .. Света има нужда от оргинали! :)

The Smile: 13

21.   Аз съм същата другите момичета непрекъснато ходят в розови поли и рокли направи са побъркани, а аз предпочитам къси и дълги панталони. Всички си падат по един отвратитко, казвам ви направо аз не мога да го понасям, както каза тупират си косите къдрят ги и така нататък... , а аз предпочитам да си оставя косата защото така я малтретирам а те милите не стига, че нямат и 5 косъма на главата нямат вече. Така, че моят съвет е да се държиш естествено и хич да не ти пука какво, мислят, казват и правят другите!!!
А другите момичета като тях се наричат-кифли и флорци!!!
И не искам да пишат че щом не си от по горе изброените си... ти се сещаш какво значи(... )
Така че аз ти казвам да ги зарежеш и да си намериш НОРМАЛНА приятелка!!!
Чао!!!

22.   Не е нормално, на каква възраст си?
Не се затваряй прекалено, в тази възраст трябва да създаваш контакти и да опознаваш света.

Лоша

23.   Моля те кажи ми че си от Варна и живееш близо до центъра :)

24.   Уникално мъдър съвет от 22.. :X
Какви контакти, нали трябва с някого да има общи теми? Момичето не е виновно, че някои хора гледат на деградацията като начин на живот.

Прочети коментар номер 19, който е кратък и съдържателен.

25.   Сетих се и още нещо, а да сте се питали приятелките ви наред ли са? :)

26.   24, контактите стават с хора. За да има контакти, трябва да има участници, хора. Тя няма как да разбере кои са добри, лоши, деградирали, ако си стои у тях. Никой няма да събаря стени и да отиде в тях, да я вдигне от компа и да я задърпа за крачола да излязат. А, за да оцени и разпознае добрите, ще трябва да се сблъска и с лошите. А всъщност живота е низ от градации и деградации. А аз малко се съмнявам абсолютно всички да са деградирали.
За мен не е нормално едно младо момиче да се затвори у дома и мислите и вълненията и да се ограничават до това колко е скапан света.

Лоша

27.   Аз въобще не се докосвам до грим или пък топиране на коса. Първото дето имам къса коса и нося момчешки дрехи, защото някви женските само ми лепнат навсякъде та направо умирам и не мога да си намеря свесни... Грим не че не искам по-скоро ме е страх лол. Това е хубавото на хората. Различни са, а пък и не си само ти която да не ти харесва има и много други момичета като теб.

28.   Права си, че трябва да има контакти, но не мислиш ли, че понякога, ако се сблъскаш с лошите може да е фатално?
Знаеш, че от там следват неприятни неща, които няма смисъл да изброявам.
Надявам се да си права за деградацията и да има по малко деградирали... От твоята уста в божиите уши. :)

Oт 24

29.   от авторката:направо се учудих, че има и други като мен... колкото и да съм опитвала(от у-ще, чрез приятели, чрез хобита) все не съм ги намирала... явно ми е писано да съм си така сама.. до коментар 22, да, напълно ми е ясно, че не трябва по никакъв начин да се дистанцирам(всъщност 8, 9 клас бях доста по-положителна и общувах с всички, НО вече ми писна, защото през цялото време се преструвах, само и само, за да ме харесват и приятелки, с които да излизам... ). Извинявам се на тези, които се чудят на такива като мен, т. е. защо не съм излизала постоянно, защо не се гримирам, защо нямам гадже, знам, че искате всички да са като вас, повярвай ми и аз искам да съм поредната лигла, опитвала съм, но без успех... истината е, че всички са ми ясни, особено момчетата, достатъчно ми е да имам 2-3 приятелки, с които да излизам(колкото и странно да звучи)

30.   Аз съм момче на 23 и съм също като теб! Остани това което си, и въобще да не ти пука какво мислят другите и какви са те. В този живот останаха много малко истинските хора, и ти определено си един от тях! Не се депресирай, бъди сигурна че тези дето се гримират и не излизат от баровете, тях не ги чака нищо добро щото си провалят бъдещето изобщо! Важно е самата ти да си вярваш, да живееш нормално, по свой си начин. А късметът ще дойде от само себе си. Желая ти успех.

31.   Чара на хората е в различността им, няма по-печално зрелище от еднотипни и сиви хора. А повечето днес са така-кои от подражание, кои от криво разбрани норми на поведение. За съжаление тяхната еднотипност е в курвенски аспек. а твоята различност от тях е в положителна насока. Радвам се, че все още има момичета като теб, докато не изчезнат света все пак ще бъде желано място за живот, макар и вече не толкова :))))). Но така или иначе бъди себе си, наблюдавай пропадляците около себе си и ще видиш един ден, че си била на прав път. Мъж 24

32.   кви са тия глупости!? как ще е нормално да не харесваш никой, да не харесваш да излизаш и да не харесваш другите хора? !? ! какво нормално има в това за Бога!!! къв чар кви различия у човека кви пет лева? !? искаш целият ти живот да е скучен и да е - цял ден вкъщи и излизане до работата или по неотложни нужди?
колкото до 30 - такъв тип хора въобще не са истинските хора. аз съм момче на 17 години уча в една от най елитните гимназии в Пловдив справям се много добре постоянно излизам с приятели, ходя по барове и дискотеки и да ти кажа сигурен съм че ме чака нещо добро! така че въобще не заблуждавай хората с твоите простотии!!! Има семо 1 живот живеете го както трябва!!

33.   Абе 28, какви са тези ограничени разсъждения от теб? Ами дай тогава всички да се затворим по къщите, че току-виж осъществим някой "фатален контакт"... По-добре да взимаш максимума от живота, отколкото да се криеш в миша дупка. И не, не говоря за дискотеки, напивания и друсане (примерно), а за истински преживявания с приятели, споменът за които след време да те сгрява :) Ти как ще запомниш живота си, авторке? Като зомбирана пред компютъра ли ще си останеш завинаги? Понякога не е зле човек да пробва нови неща. Сигурна съм, че след време ще съжаляваш за пропуснатото :) И в заключение ще кажа, че това да се забавляваш не противоречи на явно модерното изискване "да си различен" :)

34.   Да попитам господина под номер 32: Как животът се живее както трябва? Да живееш "както трябва" например според мен самата е да живееш както ти си пожелаеш, начин, който ти доставя удоволствие. Какви са тези стериотипи от теб. Изобщо какви са тези стериотипи от всички вас по-горе. Оставете хората да си живеят както си искат пък накрая те сами ще се поучат от грешките си, ако има такива(дано).

Относно въпросът на авторката: Живей както намериш за добре и не се интересувай дали това е нормално или не, изтрии тази дума от главата си даже. Хората са различни и така трябва и да бъде иначе животът ни щеше най - малкото да ни бъде скучен, а какво да говорим за факта, че ако имаше само "нормални" или само "деградирали" светът одавна да е отишъл по дяволите.

Отново към всички: бъдете каквито си 'щете и не съдете хората. Всеки има право да бъде какъвто си поиска.