Споделена история от Тинейджърски

Търся причината...
Здравейте! Момиче съм, на 17. Околните казват, че съм хубава, често мъжете се обръщат след мен, но това не ме вълнува честно казано, просто си го отчитам като червена точка и толкова. Получавам хубави оценки, отраснала съм в спокойна семейна среда, и досега нашите са мои много добри приятели, на които мога да кажа всичко :)

Това е основното за мен, едно средностатистическо момиче съм, със своите си мечти и проблеми. Едно от нещата, които ме притесняват, е, че досега не съм имала приятел. Не съм свита... е, вярно, малко съм притеснителна, но не мисля, че ми пречи. Обичам да общувам с околните и имам много познанства. Искам да кажа, че нямам някакъв привидно сериозен проблем, който да ми пречи да си намеря приятел.

Просто не мога да открия някое добро момче, което да ми харесва, а си мислех, че познавам няколко съвестни такива, но... все нещо се случва и накрая се оказва, че или ме търсят основно за "онова", или имат някакъв непоносим характер, с който просто не бих могла да се примиря, каквито и компромиси да правя.

И не - не харесвам големите мускули, не ме вълнуват скъпите коли, гъзарски изпълнения директно ме отвращават, без извинение, защото откакто се осъзнах като жена - може би от около 15-та си година съм се нагледала на милион такива. Не знам защо съм сама, сякаш нещо ми пречи, много е странно... Уж не се влияя от околните, обаче някак ме е срам, че нямам никакъв опит, наистина, абсолютно никакъв в "нищо", ако щете вярвайте... и това пък от своя страна ме притеснява, че когато (ако) дойде моментът да целуна някого, ще се изложа и ще съм невероятно-ултра-мега зле...

Благодаря ви за отделеното време, ще бъда много щастлива, ако ми дадете някакъв съвет или просто изкажете мнение, лек и успешен ден ви желая :)

Коментари

1.   Здравей,
Аз съм момче и също никога не съм имал връзка. Е, аз не съм красив та момичетата да се обръщат след мен, но не се притеснявам. Щом имаш хубава външност (а сигурно и характер) няма да ти е трудно да спечелиш момчето, което харесваш. С времето ще намериш това момче. Не мисля, че е срамно да си нямала гадже. Аз съм по-малък, но дори и за твоята възраст мисля, че няма повод за притеснения.
Късмет ^^

2.   Много ти благодаря :) (авторката)

3.   Еее да ти имам проблема.. Като прочетох първия абзац се зачудих защо изобщо пишеш :)

4.   Не трябва да ти пука. Аз също много се притеснявах и много го мислех, но моментът идва и то става от самосебе си. Не го мисли, не се затормозявай ! :)
В. , 16

5.   Благодаря ви, че отделихте време за историята ми! :)

Ами... какво да ви кажа - чувствам го като "проблем", защото на тази възраст повечето млади хора са доста по-напред с материала, а аз съм в известен смисъл поизостанала и може би изглеждам едва ли не задръстена, знам ли... Нали човек отстрани е трудно да се види.

Отново благодаря за отделеното време! Желая ви един слънчев (доколкото е възможно) и позитивен зимен ден! :)

(Авторката)