Споделена история от Тинейджърски

Проблемът на едно отчаяно момиче, което вчера е била нещо за родителите си.
Напоследък нещата с родителите ми не вървят. Държат се много зле с мен, обиждат ме, заплашват ме с бой. Изведнъж станах ненужна вещ в нас. Имам си гадже, обаче не мога да се виждам често с него, защото те не ми разрешават да излизам много от нас. Лятото дори исках да си сложа край на живота, взех ножа и го опрях на вените си, но просто не посмях да ги прережа от страх. Кажете ми какво да правя!?

Коментари

1.   Миличка не прави глупости, няма смисъл, опитай се да поговориш с родителите си, ако не стане, просто не им обръщай внимание и продължавай напред, а пък ако вече можеш да си самостоятелна, взимай си багажа и заминете някъде с приятеля ти и изобщо повече не се ядосвай:) успех:) сиси

2.   Не се излагай, просто всичко е до време. Може родителите ти да имат проблеми и да си га изкарват на теб. Седни и поговири с тях или с майка ти, напримир. Кажи им че не издържаш повече и тн. Заплаши ги и ти кажи им какво си искала да направиш. Късмет !!!

3.   Ами момиче недей си ряза вените... не сериозно :D Трябва да бъдеш силна! Търпението му е майката! Някой ден вашите ще разберат какво са ти причинили и ще се разкаят :) Просто бъди позитивна... дори и да ти се плаче! Повярвай знам какво е да ти се иска да удариш някой от тях със всичка сила... :D но дори и да не ти е минавало подобно нещо през главата няма смисъл от каквато и да е форма на насилие ;) Пренасочи си отчаянието и негативизмът към нещо хувабо, примерно към връзката ти. Дори и да не се виждате често с приятелят си, направете така че всяка ваша среща да е специална и незабравима. Ще се очудиш колко помага ;) Късмет!

4.   ЛИГЛА, кво мога да кажа, знаеш ли в моето "семейство" какво е? Щяла да си реже вените, ами да ги беше отрязала!!! Пф, режат си вените тези, които искат да им се размине и само да привлекат внимание! Мразя такива хора! Баща ми на мен не ми се обажда да ми честити рождения ден, как мислиш се чувствам? Не ми пожела късмет но кандидат-гимназиските ми изпити...,ама не съм тръгнала да се самоубивам, не се впечатлявай толкова, ще им мине!

5.   До №4
В какво семейство си израснала ти? Сериозно... прочетох няколко подобни историй, а ти наистина ме заинтирува. Би ли разказала? Макар и тук? - Сигурна съм, че ако го направиш би дала пример на много от подрастващите деца...
SFA

6.   От номер 4
Щом номер 5 толкова държи ще разкажа на кратко за мен.

Бях 1 клас, когато нашите започнаха да се карат. Само си викаха, а аз все седях у баба ми, за да не им слушам разправиите. Когато се разбра, че баща ми има любовница, започна наистина трудното. Няколко пъти посегна на майка ми (след последния побой се изнесохме), а преди това далеч не беше само до обождане...ще кажа само най-запомнящите се моменти...

Трябваше веднъж (тоест два пъти) да ме вземе от училище, а ме забрави там. Забрави, че трябва той да ме вземе, седях два часа на студа с учителката ми от занималнята да го чакаме, но така и не дойде. Нямах GSM за да звънна на майка, направих от телефона с жетоните в училище. Не след дълго идваше да ме вземе дядо ми, защото при обаждането на майка ми, той най-спокойно отговаряше "Аз съм из града, обади си нашите да я вземат".

И с родителите си се държеше отвратително, не стъпа у тях 5 години, защото нарекоха курвата му "космата маймуна" и го съветваха да я изостави, за да не си развали семейството.Той не ги послува, затваряше на всяка тяхно обаждане и така докато не почина дядо ми, тогава вече дойде, но късно. А на мен не ми носеше дори шоколад за рожденни дни, честитяваше ми като ако се прибереше.

Нямаше го по цели седмици, седяла съм да го чакам до два да се върне и все питах "къде е татко" и мама ко да ми каже, че е при курвето си ли? Преди няколко години разбрах цялата истина, цялата история, така както си е, но не ме впечцатли много, нямам чвства на дъщеря към баща. Сега са разделени ,не ми звъни, дава мизерна издръжка, която не стига до никъде. И както казах не ми се обади за изпитите, нито после да ме попита как е минало, нито какви оценки имам! Това преля чашата и го мразя вече. Аз съм на 14(почти) и тази кодина кандидатствах, имим си резултатите и съм доволна.

Обръщам се към всички деца и към авторката на тази теме, съвземете се и не си трошете нервите...казвам ви го от опит, на мен никога не ми е идвало на ум да проявя подобна слабост като това да се самоубия, не бягай от проблема, изправи се срещу него и го реши!Това мога да кажа, дано съм била полезна.

7.   От 5 за 6
Подозирах нещо подобно... (не знам до колко това ще те успокой, но и аз съм израснала точно в такава среда).

И моите родители непрекъснато се караха, но за съжаление аз нямаше къде да отида - и затова си стоях и си ги слушах ежедневно. Разликата между баща ти и баща ми е е тази, че моят нямаше любовница, беше верен на майка ми, но за сметка на това пиеше като свиня.
Като по - малка всичко това ме стресираше (вероятно и теб те е стресирало тогава...) но с времето станах силна... Ти също си такава, всички тези неща, през които си минала са изградили желязен характер - трудно би се пречупила.

Завършека на цялата история също ни е сходен. Ти си разбрала, че нямаш чувства на дъщеря към баща, аз пък разбрах, че съм била нежелано дете. Появата ми на бял свят го озлобила към мен (чувството, че си в тежест на собствения си баща е убийствено... наистина). Аз също го мразя - казвала съм му го, не веднъж. Виждам, че съжалява за тогавашното си държание, но факта, че се е провалил като баща не може да се промени...

Поздравления, че не си проявила слабости и не си направила някоя глупост до сега. Бори се до край... :))

...С теб, имаме общи неща..
Благодаря, че го сподели.
SFA

8.   Аз ти благодаря, че ми казваш това номер 5, наистина е важно за мен. И аз съм казвала на баща ми, че го мразя. Наистина благодаря за разбирането.

9.   :)) За мен също е важно... А още по - важно е, че има хора, които ме разбират. Радвам се, че ми кажа всичко това и дано хора като авторката например, да разберат, че бягането от проблемите чрез самоубийство, не е начин. Както ти каза: Човек трябва да се изправи с/у самия проблем и да го разреши :))
Желая ти успех...
SFA

10.   не прави глупости,жвей си живота те после ще осъзнаят какво ти приченяват :)

11.   кам номер 5 сори за всичко гадно в твоя живот
кам авторката моито момиче не си и мисли за самоубииство само глупости са това има и по лоши неща от това а кам номер 10 няма да се осазнаят каквото и да си говорим е така