Споделена история от Тинейджърски

Да си сложа ли обеца на пъпа?
Здравейте на всички читатели, надявам се да ми помогнете в избора си. На 14 год съм и от много време искам да си сложа обеца на пъпа. Спира ме това, че съм чувала че след слагането можело да забере, течало кръв, много боляло и т.н. Моля ви ако някои има да ме посъветва да си слагам ли и ако си сложа много ли боли от цялата процедура.

Коментари

1-50 от 71

1.   От какъв зор ти е да слагаш?

2.   Tака виж ся нека ти кажа нещо убецата е хубаво нещо ама да вярно е боли пък и ти още се развиваш според мен не бързай стани поне на 17-18 айде със здраве и успех и нали знаеш все пак секи сам избира живота си и начина :)

3.   А защо точно на пъпа? Сложи си повече от една на ухото, една мъничка на носа стой много секси, защо точно на пъпа?

Предполагам че боли, защото това е една чувствителна зона и няма как да не кърви....!

4.   Ама на обеците на пъпа отдавна им мина модата и остави модата ами то не е и от най красивите неща според мен де ....по-добре направи татус :)

5.   Не знам но според мен ще седи много хубаво, ако си сложа а и доста хора имат. Ще поизчакам малко време и сигорно но лято ще си сложа. Благодаря за коментарчетата ;]

6.   До №4
Какъв съвет даваш само да си направи тату при положение, че е само на 14. Направо ти се чудя на акъла...

7.   Не се излагай от къв зор ти е има магнитнитни сложи си такавал

8.   Ами аз съм на 14 и имам. Не съм имала никакви проблеми с нея, може да те заболи (не при дупченето, след това) но не е болка за умиране ;) А и като отидох да се дупча ми казаха че обицата на пъпа била най безобидна. Щом си решила да изчакаш - добре, но аз те съветвам поне месец преди времето да стане горещо, за да свикнеш с нея, защото в началото на мен ми се случваше да се отделя нещо като секрет от дупката и не е мн приятно... А и ти сигурно знаеш, че няма да ти я забият в пъпа...

9.   Аз имам обеца на пъпа от няколко години и е много готино и мога да ти кажа, че изобщо неболи, може да ти тече малко гной, може и да ти я отхвърли пъпа, но при всеки организъм е различно.

10.   Обеца на пъпа? Тва беше на мода преди 5-10 години! Просто някои си ги доизносват. Хахахах

11.   Браво на №10.... евала.

12.   Аз на 23г., и от година и няколко месеца имам обица на пъпа. Това, което са ти казали е истина, възможно е да се получи възпаление, ако студиото, в което ти поставят обицата не е хигиенизирано, инструментите трябва да са стерилни, ако го пипаш с мръсни пръсти(в случай, че не е зарастнало) и ако не го почистваш.

Според мен трябва да изчакаш поне да станеш на 16г., и тогава да си сложиш, ако все пак си твърдо решила, отиди в някоя клиника (аз така направих), защото ще е сигурно, че всичко ще е стерилно. Не е болезнено, слагат ти упоика, ако не се лъжа - инжектират лидокаин, мястото изтръпва след няколко минути, дезифекцират го, пробиват (при което не усещаш нищо) и слагат стеризираната обица и си готова. Но трябва да го почистваш редовно с памук и спирт, може и с вода. Избери обица без висулки, защото докато зарастне може да се закача и процеса на заздравяване ще се удължи.

13.   Много благодаря за съвета на номер 12 ще рискувам да отида да си сложа обица май месец, за РД-то ми.

14.   Аз имам обица от няколко месеца не е болезнено и е мн яко молко боли след дупченето но това е нормално а искам да каза че при пирсингите мода няма това е тоста тапо исказване сеедно да кажеш че някоя тотуировка не е модерна ами оки как да я истриещ хаха не секи може да си позволи да си я махне. пак що се отнася до пирсинга на някои си им ьаресват и неискат да си ги махат

15.   И аз искам да си сложа обица на пъпа но майка ми е твърдо против защото смятаа че нещо може да се засегне .. няква точка или т.н .. има ли някаква опастност и каква е тя ?

16.   На 14 и искаш обеца на пъпа? Кой знае за какво ти е - сега много искаш,но не знае какъв акъл ще ти дойде след няколко години. Може да ти омръзне и дори да сметнеш,че е грозно...тогава какво? Както каза номер 10 - и ти ще трябва да си я доизносваш. Представи си цял живот да си с това желязо...за какво ти е да си обезобразяваш тялото? Ако толкова искаш обеца - на ухото е най-подходящо,според мен.
Сиво

17.   Здравейте .. имам обеца на пъпа от месец и нещо, и сега имам малко проблеми с нея до преди няколко дена ми течеше гнои и при дупчиците още е червено . Какво да правя ?

18.   На номер 16 бих искала да му кажа, че винаги можеш да си махнеш обицата, вярно е че остава дупчица, но вече има толкова много лекарства, които я заличават и изобщо не се вижда.

Пък на момичето което пита дали да си сложи, и аз мисля, че трябва да поизчака още поне 1 или 2 години. Аз имам обица, като си я сложих изобщо не болеше, почти нищо не усетих, болката идва след това, но не е нещо нетърпимо, просто трябва да си се грижиш за нея и всичко ще е окей.Ти като отидеш да се пробиеш (ако отидеш на качествено място, разбира се) ще ти обеснят как да я поддържаш.

19.   Ух, споко бе.. аз на 11 си сложих обица на носа, пък няма да е кой знае колко болезнено на пъпа особено ако се грижиш за нея вс. ще е наред.. :) и затова което каза н. 16 и отговорът на н. 18 към него...съгласна съм.. аз дори и сега да си я махна след няколко дни ще имам само белег и то мъничък.. и няма да се забелязва.. ;)

20.   И аз сам на 14 ........ Също искам да си сложа обица на пъпа .... , но по коментарите който прочетох ще изчакам поне още една година. Дори и родителите да не са ми съгласни ще си сложа .

А за №16 не е така можеш да си я свалиш по всяко време и дупката ще зарасне ....:)

21.   Споко няма да умреш! Те някой си слагат на п*тката.

22.   Изопщо не боли,преди 1 месец си я пробих и вече я смених с друга.Пробий се ;))

23.   Аз се продупчих вчера, обаче не знам как да кажа на наще... някои да има някакви предложения?

24.   Ох аз сам на 16 искам да и продупча пъпа майка ми дава също но ме е страх дали ще боли майка ми си сложи преди време но организма и го е изхвърли според нея е била пробита не както трябва но карай> просто ме е страх дали 6те ми изхвърли и на мен обицата и колко ще стрива пробиването аз имам обеца от медицинско злато

25.   Да боли но за известно време.. ако мама и тати ти разрешават опитай :)

26.   аз с1м на 14 и искам обеца на пъпа маика ми ми дава! еи сега като ни пуснат в ваканция април и ми каза като искаш утиваи и се пробиваи мен малко ме е страх ама въпреки това много искам и няма да се откажа! някои може ли да ми каже дали има упойка и каква е?

27.   Здрастии на всички включили се в темата!
Аз съм момиче на 22 и от малка винаги са ме привличали пиърсингите и татуировките. Естесвено баща ми и майка ми не ми разрешаваха, но в течение на времето направих всичко което поисках, а подчертавам трябваше да ям бой за всяка една дупчица. Имам на ушите, на малкото хрущялче на ухото, на езика, на устната отгоре и на пъпа + няколко татуировки. Та тази на пъпа и езика бяха мечтата ми.. пробих се първо на езика понеже беше най-скрито и така 4 години нашите не разбраха че съществува. бях на 16 когато си я сложих и единствено на нея са ми слагали упойка тя се впръсква и се нарича Лидокаин от нея просто ти изтръпва мястото. лично аз на езика имах кръж доста огато ми го пробиха но съм чувала, че при някои е нямало. Нитона никоя друга не съм ползвала упойки. На пъпа е доста мъртво мястото така че мен изобщо не ме боля просто около месец -2 трябваше тялото ми да я приеме напълно, промива се постоянно и даже и сега се виждат едни по червени очертания около дупчицата но това е нормално, не ме боли и всичко си е нормално. Имам алергия по принцип от сребро злато никели и т. н. но след като пробих първия си пиърсинг на езика (обеците са от медицинска стомана) и видях че нямам отрицателни реакции в организма ми.. продължих със все повече пробивания :)
Не е нужно да казваш на майка си.. освен ако често не те вижда гола де.. :)) а ако те види просто и кажи че си я направила отдавна.. :Д хах :))
А що се отнася до белезите.. или последиците.. ние ако знаехме, че ще умрем сигурно нямаше да искаме да се раждаме.. така че.. събери сили и отивай.. на пъпа няма толкова кръвни връзки и няма как да има кървища или темподобни :))) успееееееееееех :))

28.   вярно ли е, че эараства эа 1 година?

29.   Много боли и е много възможно да ти се получи инфекция, по-добре не си слагай.

30.   Номер 27, може ли да оставиш някакъв начин за свързване с теб?

32.   аз оставих.. но явно неможе да ми се одобри коментара ..

33.   Хм, пробвай да го напишеш на кирилица?

34.   значи скайп ми е парадайс (долна черта) бургас (долна черта) ф иии надявам се знаеш как се пише първата дума на английски .. (ужас надявам се успееш да ме намериш ако те интересува нещо повече :))

35.   На 15 съм имам обица на пъпа от 3 месеца някъде пробих се в болницата, защото майка ми не даваше другаде... сложиха ми упойка, аз лично се бях наплашила повече от самата упойка... Не ме е болял пъпа само няколко дни имаше гной, но се изчиства. Препоръчвам ви да се пръскате с Oxycort ако има някакъв проблем де ... ;д

37.   Аз съм на 12 и вече имам. На мен ми харесва как стои но маика ми още не знае за нея, тъи като си я пробих преди седмица. Смятам да я крия колкото се мойе повече. :D

38.   аз съм на 16 и мн искам да си сложа обица но маиками е мн против и аз като я слушам как говори имало вероятност от инфекции

39.   На 18 съм и вчера се пробих... Искам да кажа че не е болка за умиране, естествено бях се наплашила доста отидох сама... От много време исках да го направя и се ме беше страх ама го реших и го направих, заболя пробождането което трае точно няма и 10 секунди... Сега просто го пръскам с Оксикорт и за сега няма проблем.. Доволна съм от това което направих!

40.   На 14 съм и също ще си правя, въпреки че майка ми е много против, но я навих. Все пак мен още ме е страх, въпреки че до седмица ще си направя, но още ме е страх да не стане инфекция. Някакви съвети?

41.   И аз ще си сложа обезателно, стига да имам пари, че едно 50 лв ще отидат-за дупченето, обицата и мазилото.

42.   Здравейте аз съм на 12 и си сложих вчера. Купих си много (((хубава с гущерче. Исках с упойка и ми струва 20 лв обецата 5, а дупченето 15. Нашите не знаят ако разберат много ще се карат но не ме интересува много е яко сега ще хода на лагер и ще се фукам. Сложи си успех;;

43.   мъници, луди ли сте? Кой ви дупчи въобще без позволението на родителите и ясно ли ви е в такива съмнителни студия какви болести и инфекции може да си хванете?
Поне тези дупки могат да зарастнат или да не се виждат като порастнете и ви дойде акълът, само не си правете татуси, дори с къна, защото втората причинява алергии

44.   зависи при кого отидеш да те пробие. има някои, които не дезинфекцират иглите и от това може да се възпали. но има и друго! 4 момичета от моя клас се пробиха (те са на 15) но на едното момиче и се беше скъсал пъпа и много я болеше и отиде на лекар. там й казаха да изчака около 1 месец и то само ще заздравее. така че зависи и от самия пъп защото не на всички са еднакви. внимавай много. успех!

45.   виж сега аз имам пиълсинг на пъпа и ако е с упойко не боли но ако е без упойка боли и ще трябва да чакаш два месеца докато зарастне

46.   Искам да ви попитам какви са цените и в кое студио ще ме пробоят без разрешенир от родител?

47.   АЗ СЪМ ТОТАЛНО И ЗАВИНАГИ ПРОТИВ ПИЪРСИНГА!!! Адски е грозно и противно, пък ти прави каквото пожелаеш.

48.   Аз съм на 13 и много искам да си продупча пъпа но малко ме се страх защото познавам момичета, който са припадали от гледката как ги дупчат. Нашите ми дават и мисла да рискувам се пак живота е един, тялото си е мое и ще правя каквото си искам... Дано ато е с опойка да не боли чак толкова:)
Даваи пробии се успехх ;pp

49.   За какво ти е тази обица на пъпа според мен недей да си слагаш, а ако много ти си иска си сложи на ухото няква яка череп или нещо такова твоя си работа

50.   Имала съм 2 пъти, и почти няма никаква болка :)

51.   Здравейте.. Аз съм на 13 и навивам мама да си направя обица на пъпа.. Малко се стряскам.. Има различни коментри.. Някой казват, че боли.. Други, че не боли..
Ако си я правя в студио.. Но без упойка много ли боли.. Моля ви.. Пишете :}

52.   Много ли боли да си направиш обеца на пъпа, без упойка, в специализирано студип

1-50 от 71