Споделена история от Тинейджърски

За маникюрите с любов!
Здравейте! Всяка една жена си има свой собствен избор на маникюр и на лак за нокти, лично аз хареснвам едноцветните примерно с по една лапичка или цветенце или нещо такова. Днес обаче видях един много готин нз точно по - скоро маникюр с воден лак, тоест какваме по една точка лак във чашка с вода и после и друг, обаче аз като пробвах и лака не се разстилаше по цялата вода в чашката въпроса ми е трябва ли да е някакъв специален лак или да се разреди с нещо или да се сложи нещо във водата?

Много ще съм благодарна ако ми кажете какво точно се прави и ако може ми кажете и кой ви е любимия маникюр, също пишете примерно ако сте жена на 15 пишете Ж15. Това е много се надявам модераторите да одобрят историята ми! Благодаря предварително за коментарите!

Коментари

1.   Амии няма специални лакове... Просто лаковете, с които го правиш трябва да са по-редки... :))

2.   Лелее, това с водната техника е голяма мацаница. Омазваш си пръстите, цапаш всичко и винаги нещо не се получава както трябва. Иначе аз почти всеки ден съм с различен маникюр. Обожавам да се лакирам! Харесвам всякакви цветове, но напоследък си падам по по-тъмните и пастелени тонове. Около празниците си слагах и брокат и всякакви блестящи елементи. Обичам и да си рисувам по ноктите :) Но когато нямам време просто слагам слагам безцветен лак, тук там по някое цветенце (лепенка) и отгоре пак безцветен. Изглежда много нежно, а и не изисква време да се постигне. Иначе постоянно си купувам лакове. В нас имам едно шкафче, което е покрито само с принадлежности за маникюр. Хубаво е да съчетаваш, малко или много, лака с облеклото. В смислъл, някак не върви да си елегантно облечена и да си праснеш някакъв маникюр тип цветна градина. Пък и ноктите да се поддържат хубаво - изпилени, оформени. Не е задължително да са дълги, за да стоят добре. Разковничето е да са добре оформени. Аз поддържам средно дълъг маникюр, е понякога пускам и по-дълъг, но предпочитам нещо средно. :)
Ж25

3.   и задължително е водата да е хладка -не студена, не гореща. опитай и ще видиш разликата в това как се разстилат лаковете в хладка вода. Успех. И действай много бързо.

4.   От Авторката - аз имам и лек проблем с ноктите ми значи защото ги гризях и сега са може би кръгли http://www.chudesa.net/wp-content/uploads/2010/11/29.jpg - нещо като ноктите на тази снимка , но още по - кръгли , незнам как да ги оправя , и да спа да ги гриза , пробвахме с такива горчиви лакове също и с люта чушка , ама нестана , а много ви благодаря за водния мникюр , като си оправя някак ноктите , ще пробвам ! Пишете още много ви благодаря , че пишете в темата ми ! Лек ден !

5.   Относно това, че са ти кръгли - попринцип на всеки ноктите (докато не ги направи по свой вкус) са еднакви - палеца и показалеца са леко закръглени, докато средния, безимения и кутрето са по - квадратни.

А това, че ги гризеш - това е навик. Не се осещаш когато ги гризеш и затова не е лесно да се спре. Горчивите лакове са предвидени за това, да се спре гризенето, но разбира се, евтините по 1 лв лакове не действат.

И аз така бях като малка, пробвах на Флормар и Голдън Роуз - бяха сладки... Взех, че се охарчих с майка ми за ОПИ, и след месец спрях. Ако и ОПИ-то не ти помогне препоръчвам ти да ги мажеш с лакочистител, като помиришеш миризмата и ще ти се отврати. Една приятелка беше постъпила така :)
Ж13
може и да съм малка, но съм си голям привърженик на лакове.

А относно това какви лакове харесвам - всякакви най - вече блестящите и матови. Имам един страхотен бледо розов, блестящ на ОПИ, с който ходя на училище. На една съученичка майка ? и позволява да ходи с ноктопластика - недей! Отвратително е. Дълги колкото кутрето, нокти.

6.   Момичета, ще ви разочаровам, но 99% от мъжете не харесват маникюри, а само чисти нокти. Френският маникюр е единственото, което се харесва от мъжкия пол, но ако го правите за себе си - мацайте се, като порастнете, ще си пръскате парите по маникюристки. И те трябва хляб да ядат

7.   Аз съм мъж на 26 и харесвам такива маникюри:

1. http://4.bp.blogspot.com/_K-3cJPG8hu4/SY-m6zpL0kI/AAAAAAAABQ8/Rl8SYGPyv9A/s400/nail4.jpg

2. http://1.bp.blogspot.com/_uieTAO5W_lg/TJ-K9RPbWbI/AAAAAAAAH88/tQEBsK4TsJ4/s640/document_3428_2.jpg

3. http://3.bp.blogspot.com/_uieTAO5W_lg/TJ-K-j0pQmI/AAAAAAAAH9E/KsVu_Zt5LE4/s1600/french_manicure__29448-530x352.jpg

4. http://prikachi.com/users/sladost/1397i.jpg

5. http://storage3.album.bg/eee/beautiful_decoration_on_nails__4__8eb04_24336608.jpeg

Не харесвам такива:

1. http://media.snimka.bg/0439/007133866.jpg?r=0

2. http://fema-bg.com/imc/nail.jpg

3. http://1.bp.blogspot.com/_A3oFfKDC2E4/TSLrVKFF3OI/AAAAAAAAI8Q/YEGXlzwCRyE/s400/Animal+Print+Nail+Art+10.jpg

4. http://storage3.album.bg/b2c/happnessnailsstuff_83_d64a0_12971449.jpg

5. http://storage3.album.bg/dd8/a1bc49df-c663-40ce-aa8c-35602b6cf142_9e4ca_12211610.jpg

8.   Номер 7, един въпрос - Такива маникюри се харесват на повечето мъже или това е лично твое мнение?

9.   Мога да потвърдя мнението на номер 7. Добавям само, че в случая по-малко е повече. Френски маникюри, но по-къси са перфектни в очите на мъжа. Да изглеждат поддържани ръцете и ноктите, чисти. Аут са всичките кичозни нокти. Само си губят жените времето и парите с тях - признак на лош вкус, а и са нехигиенични, особено изкуствените. Бляк!

10.   От авторката - номер 7 и аз лично харесвам такива маникюри, защото са красиви, и не прекалено дълги, но ноктите ми се кръгли и нестават - Ж14.

11.   7 до 8: Това е лично мое мнение. Някой мъже си падат по женски крака и ходила, аз си падам по пръстите на ръцете им и обръщам особено внимание на ноктите.

12.   Е нищо аз казвам че маникюрите на който си дал линкове ми харесват , и да определено всеки си е различен , а на й- добре ще е като имаш добре оправени крака , коса , нокти и всичко останало ! Но все пак аз да си кажа - намирих още един много странен маникюр - кажете дали бихте си сложили такова нещо на ръцете - http://woman.hotnews.bg/static/uploads/tinymce/Koralovi%20prusti(1).jpg - аз не.

От авторката

13.   Е, какво му е? Аз бих си го сложила с голямо удоволствие!
(Ако бях клоун в цирк :D)

14.   Номер 13 да права си и аз така, но ако не си клоун в цирк едва ли би си го сложила. А може ли да ми обясните всичко подробно, как точно да си пиля ноктите, за ад не са кръгли и за водния маникюр. Благодаря ви предварително.
ОТ АВТОРКАТА

15.   Моля ви пишете в темата ми! От авторката.