Споделена история от Тинейджърски

Направих си татуировка. Ами сега?
Загазих го, хора.. От сума ти време умолявах баща ми да ми позволи да си направя татуировка, но той все забраняваше. Така, сърдих се, протестирах, молих.. Резултата винаги беше "НЕ". Добре, ама онзи ден излязохме с приятели, забавлявахме се.. И, глупачката аз, се напих.. Имам един приятел, който прави татуси и поисках да ми направи. Той се съгласи и няколко часа по-късно имах чисто нова татуировка на кръста.

Баща ми, ако я види ще ми откъсне главата, а ако разбере, че съм била и пияна.. Има ли някакъв начин да я махна?? Едва ли ще успея да я крия дълго време, все някога ще я види и ще ме убие! Чувала съм, че "прясна" татуировка се махала с кисело мляко, но вярно ли е това? А ако се замърси?? Помагайте, хора!!

Коментари

1.   може чрез лазерно премахване но мисля че е скъпичко

2.   Е, съмнявам се да ти гледа точно пък кръста. Просто не носи къси фланелки или потници до пъпа през лятото, и няма да има проблем.

3.   До колкото знам става с бучка прясно сирене, смисъл слагаш прясното сирене върху татуса след това привърсваш с бинт. Най-добре е лазарно отстраняване има и друг начин той е адски болезнен, 100% ще премахне татуса но не ти го препоръчвам. Сега задължителноочисти със памук и кислородна вода прочистваш за да не се замърси. Сигурно си кървяла здравата защото си била пияна, а тоя твоят приятел не ми е ясно с къв акъл ти е правил татуса докато си била пияна, явно не зне че алкохола разрежда кръвта. Ислед като прочистиш със кислородната вода мажеш с възелин и лепкаш едно готварско фолио за опаковане върху татуса.

Rebel

4.   Честито! Не я махай. Нищо няма да ти направи баща ти. Нали те обича?

6.   Казвам ти го като човек, който има много татуировки. Ще ме извиняваш, ама нито с кисело мляко, нито със сирене ще я махнеш. Единствено можеш с лазерна терапия, но е доста скъпо и отнема доста време, Да беше мислила малко, защото това си го носиш с теб за цял живот. Първите няколко дни я мий със сапун, докато се обели, едновременно я мажи или с гентамицин или нещо друго( попитай е аптека). Трябва поне да е зараснала, за да започнеш лазарните процедури.
Иначе това за кашкавали, сирена и простотии нямат ефект, ако искаш пробвай но на твое място не бих се надявала. Все пак това е истински татос, не лепенка.
Да беше мислила преди да я направиш...

7.   Номер 6 е прав. Честито и сега разбираш, защо баща ти не ти е давал - малко ти е още мозъчето, за да решиш.
Освен това, ако е на долния кръст - ужас!
Тези отдавна са аут и обект за присмех. Само жените над 30 имат побобни татуси и е много грозно.
Навремето беше модерно като се носиха дънки с много ниска талия да ти се виждат прашките и татуто горе. Е, модерно беше сред асоциалните чужденци на Слънчев брях и сред нашите асоциални... аз никога не бих си направила тату. Ама никога.

8.   Това, което ме възмути не е че си си направила татус, а начинът. Пияна? За няколко часа не изтрезня ли поне малко?

Съгласна съм с номер 6, точно това място отдавна е демоде и още, когато беше на мода си беше прекалено курвенско. Радвам се, че не се подведох по тази мода.

А на въпроса ти - да, има случаи, в които около 48 часа след като те нашарят може да се махне, дори само с вода и търкане. Но това са много редки случаи, забравих при кои бои и игли важеше. Знам, че когато си правих ми казаха, че ако случайно нещо не ми харесва, имам около ден да помисля. Това за киселото мляко не съм го чувала. Но пък, ако само я размацаш и развалиш ще е по-лошо.
Станало, станало - нека тази случка ти е обеца на ухото и да ти послужи за урок.

Лоша

9.   на колко години си? не я махай ако ти харесва. Гледай тате да не я види. по добре му кажи. Ако те хване по лошо. Колкото до онзи който те е татуирал - той не ти е никакъв приятел. Няма нищо тва ти е урок и никой няма да те убие

10.   По-добре не я махай, че по-голям проблем ще си направиш. Брат ми беше същия само че не беше пиян. Родителите ми му забраниха окончателно, но той си я направи. Скараха му се, но нищо друго. Не е фатално!

11.   Моя грешка с бучка прясно сирене ставаше при временните татуси.

Rebel

12.   И аз имам доста татуировки и ти казвам, че няма как да я махнеш освен чрез лазарна терапия, която струва доста и боли доста / поне така са ми разказвали / По принцип татуровките са нещо много лично и се правят, след като предварително доста си обмислял къде и какво. Мисля, че е малко тъпо да казваме на кои места видиш ли е модерно и на кои не, защото и тези, които сега смятаме за модерни утре ще са демоде. Важното е не кое е мястото, а дали татуировката изглежда добре там и какво символизира тя. Нагледах се на някакви красиви цветенца и винаги на въпроса ми- какво символизират те и защо си я направи получавам един овчи поглед и мълчание. Ако тръгнете да си правите татус само заради модата по-добре не го правете- все някога ще ви омръзне и ще съжалявате. Относно твоят проблем- баща ти може да не я види веднага. Аз вече половин година, че и повече си крия татуировките и баща ми не знае за тях. Знае само за първите, но и като разбере няма да ме убие, я. В началото и твоят ще мели сол, ще се сърди, но с времето ще му мине. Навремето и те са били същите- носели са се с дълги коси, дънки, слагали са си обици, което сега на нас ни изглежда нормално, но като е добивало популярност всички родители са били твърдо против това. Модата се променя и не бива да очакват от новото поколение да има същите възгледи като старото. Не се притеснявай толкова и обикни татуса ти. Явно не си била чак толкова пияна щом си успяла да кажеш какво и къде искаш. Просто алкохолът ти е дал кураж- не съжалявай за нищо. Махни я само, ако не е това, което искаш. Ако ти харесва си я носи със здраве, а родителите ти ще те разберат. Една татуировка няма да те промени- ти си продължаваш да си си същият човек :)

13.   Не я махай! Какво ти пука от баща ти...

14.   Освен с лазер по друг начин не можеш да я премахнеш, така че не си пражи експерименти. Не вярвам баща ти да направи нещо, най-много да ти се разсърди за малко, но ще му мине. И моя така викаше, но след като татуировката стана факт ми каза, че аз ще си я нося цял живот и проблема си е само мой. Така че не се притесняваи, по-добре сама му я покажи. :)

15.   Здр по-добре не я махай, защото ще те боли повече и можеш да получиш инфекция... Моят съвет е да се опиташ да я прикриеш за сега и един ден, когато събереш смелост да споделиш с ваште и пр еди всичко да им кажеш, че нищо няма да се промени заради 1 татоос, постараи се да научкаш момента и да ги обедиш, че въпреки всичко трябва да продължат да ти имат доверие. Успех!!

Мери..

17.   Ами сега? Да си мислила скъпа!

18.   http://more.info.bg/article.asp?articleID=813430&topicID=212&issueID=2500 Виж това

19.   Номер 18 знаеш ли как се се казва този крем и дали го има в България ?

20.   Крий я и това е, но ако ще ходите на море си загазила освен ако не си с цял бански. Моя баща направо би ме изгонил от нас ако направя такова нещо. Все пак да ти е честита

21.   Здравейте. Знам, че тук не е мястото, но нз към кой да се обърна, имам татуировка от 15 дена на китката и все още не се е обелила :( какво да правя

24.   Ооо виждам, че темата е доста стара и авторката сигурно е намерила решението на проблема си. Искам да кажа за тези тъпанари дето много знаят и по всички въпроси са компетентни. Татусът (говоря за постоянните татоси) НЯМА ДРУГ НАЧИН ЗА ТЯХНОТО ПРЕМАХВАНЕ ОСВЕН С ЛАЗЕР, КОЕТО Е СКЪПА ПРОЦЕДУРА И БОЛИ ПОВЕЧЕ ОТ САМОТО ТАТУИРАНЕ! Затова преди някои да се реши на тази стъпка да знае, че това остава за цял живот. Дори да бъде премахната с лазер пак остават белези.

25.   Не е толкова страшно. Аз съм на 15 години и имам татуировка.. Дядо ми и баща ми бяха твръдо против това нещо и казаха, че ще ме игонят от вкъщи, но въпреки това отидох и си направих.. Мама ми разрешаваше... Прибрах се с татуса... нито ми се скараха, нито нищо само ми се смееха и ме базикаха като ми казваха '' О, малката ти татус ли имаш? "... Та спокойно... Ще ходя за втори татус.. избрала съм си да е кръст... мама не ми разрешава. но въпреки това каза, че ако се върна с още един няма какво да направи... станалото станало.. Нека да попитам и аз нещо... Не мога да реша... Кръста да е под дланта или отстрани по-надолу от кутрето ми.... къде ще е по-красиво?

27.   Има едно студио. За махане на татус взимат 50лв.. Като за такава процедура е доста добра цената. Само че не знам от къде си. Ако ми кажеш ще проверя дали в твоя град има. Доволна съм от тях аз.

28.   Номер 27.

Би ли ми казала къде е това студио и 100% ефективно ли е премахването?

Благодаря предварително.

29.   Един въпрос от мен, моля за помощ имам татус на 10 дни е вече и все още не е почнал да се бели, мажех го с витамерфен и то 2тубички изхарчих сега се мажа с вазелин

30.   Еми, съжалявам. Ти вече си направила решителната стъпка и няма връщане назад. Можеш само да се надяваш баща ти да не я види и не ходи много гола.

32.   има временни татуировки, които могат да се махат до 6 месеца и постоянни - те могат да се махат само с лазер. Осталаното е ала-бала. Що се отнася до това дали родителите ще приемат някоя татуировка - ако са родители ще я приемат, но въпроса е човек да мисли с главата си преди да тръгне да я прави. Аз съм на 34 години и не съм изпитал нужда да си правя татуировки

33.   има временни татуировки, които могат да се махат до 6 месеца и постоянни - те могат да се махат само с лазер. Осталаното е ала-бала. Що се отнася до това дали родителите ще приемат някоя татуировка - ако са родители ще я приемат, но въпроса е човек да мисли с главата си преди да тръгне да я прави. Аз съм на 34 години и не съм изпитал нужда да си правя татуировки

34.   Татус никога не се прави когато си пиян. Аз само трезав или на 1, 2 бири, защото преди татуирането ме избива яко адреналин. Прави си ги в студията, защото приятеля ти 100% е аматьор. Да не ти пука от баща ти, бъди себе си!!!

35.   Момче съм и аз си направих татус на свастика заради компанията с която ходя на гърба на лявата плешка и я крия от баща ми, ходя с потници и фанелки, крий я и ти като ти е на кръста няма как да види. Не можеш да я махнеш нито с кисело мляко нито с мезе и бира, криеш я докато станеш палнолетна и така.