Споделена история от Тинейджърски

Стрии по гърдите
Здравейте, днес случайно забелязах върху лявата си гърда нещо като розова линийка. Може да е нещо одраскано или наранено, но донякъде ми прилича на стрии (не знам думата дали съществува в единствено число).

Моля ви дайте ми някакъв съвет какъв крем да си купя да го мажа или какво друго да направя, за да махна това нещо. Знам че като са пресни стриите са розово - червени, а после стават лилави или бели. По-добре да не чакам, а отсега да взема някакви мерки докато не е късно.
Момиче на 18 съм.

Коментари

1.   значи по принцип и на мене ми се появиха няколко, защото гърдите ми пораснаха изведнъж, ако са ти по големи може би натежават и се получава !!!!

2.   единственото решение е да отидеш на лекар

3.   Има кремове за бременни, с които се маже кожата. Питай в аптеката.

4.   Послушай номер 3. Вече получени стрии не се махкат, само избледняват. През пуберитета и при бременност стават - аз имам по дупето и отстрани на колената, по бедрата, но избледняха и само аз си ги виждам.
Съвет - мажи се от тук нататък всеки ден след душ с лосион за тяло. Не е нужно да е за бременни, защото са доста скъпички, но дори с обикновенните, ще предотвратиш изсъхването на кожата. Можеш например само за проблемните зони (гърдите) да ползваш от скъпите кремове, но честно - не забравяй дупето, корема, бедрата, защото като станат стриите, ще е късно. Не пълней и не отслабвай рязко!

5.   Значи и аз имам, на 12 започнаха да ми излизат по бедрата, дупето, гърдите и къде ли не. Докато са още пресни(розово-лилави) започни да ги мажеш с нещо имаше един крем mustela, той е за бременни и помогна малко. Също и можеш да пробваш лазерни процедури, ама е малко скъпичко и трябва някалко пъти. Аз ходих и има някакъв ефект, но не пълен. Пък от само себе си също избледняват, на мен на гърдите ми почти изчезнаха сякаш, а там нищо не съм правила.

6.   аз съм ходила при няколко кожни лекари заради стриите и основното, което препоръчват са мазни кремове. Няма значение каква ще е марката или цената, важното е да е мазен и да хидратира добре кожата. Може да опиташ и с някой крем против стрии, но ефекта няма да е по-различен.

7.   Ако са стрии или ще избледнеят или ще останат. И в двата случая не е фатално. Купи си по качествен лосион за тяло и се мажи с него всеки ден. Така кожата ти ще е по еластична и докато растеш, вероятността да ти излязат сртии ще е по малка. Аз така правя и правех, и нямам сртии макар, че вече и родих. :)

8.   ии на мен преди около 2 седмици ми излязоха и аз се притеснявам и все ми е неудобно да питам мама какво е (на 14 съм) дано не е нещо сериозно

9.   Здравейте. Аз родих преди една година и два месеца, но имам много стрии по корема, дупето и гърдите. Чудя се с какво да се мажа за да избледнеят поне, ако не могат да изчезнат напълно. Ще се радвам ако ми помогнете с мнения.