Споделена история от Тинейджърски

Объркана и депресирана, как да постъпя?
Здравейте :)) Аз съм на 21 години. Винаги са ми казвали "Ти си силно момиче"... Самата аз си го повтарям постоянно. Знам, че моите проблеми не са кои знае колко сериозни и има хора с къде по-тежки драми, но просто аз не намирам вече сили...сякаш изведнъж свършиха.

Студентка съм и изпитите доста ме притесняват - много домашни, доста материал за учене... Родителите ми нямат голяма възможност да ме издържат и искам да започна работа, но страх ме е от провал. Преди няколко месеца работих и ме уволниха и имам чувството, че пак ще се проваля.

Имах връзка с момче, което с лека въка ме заряза, а ми се налага да го виждам всеки ден, само се подминаваме и не знам как ще издържа.
Много съм объркана, много ми е криво и депресирано и се надявам някой да ми даде съвет как да се справя.

Коментари

1.   Е, хайде, хайде! Не е дощъл края на света, я!
Нещастна любов и изпити. Има ли някой студент, да не го е изпитвал? Не вярвам. да не говорим, че 95%, българите сме бедни.
Но тук, разбира се, всичко е в главата ти. Ако се втренчиш само в негативите, естествено, че тоя живот, ще ти изглежда ужасно.
Я да разгледаме болките ти. За всяка болка си има и лек.
1болка. Раздяла с момче. -Лек-Не съм нито първата нито последната. Всеки е минавал по тоя път. Така се изграждам като врял и кипял човек. И освен това, ще оценя истинския, когато се появи.
2 болка. Няма пари. -Лек-Всеки е така и нищо ново под слънцето. Ще се опитам да правя по- малки разходи и ще си потърся при първа възможност някаква работа. Хем ще се разсея, хем ще срещна нови хора. Хем и някой лев в портмонето.
3болка. Изпити. -Лек-Няма хляб без кора, ако искам да имам няккаъв карт-бланш за повече работни места(в сравнение със среднист), ще трябва да изкача и този връх. Може стъпчица по стъпчица. Може да почивам и пак да тръгвам, но ще го кача!
Хай със здраве!

2.   Съветвам те да минеш задочно и да си търсиш работа според аршина. Не се притеснявай, може и ниско-квалифицирана, чисто физическа работа (келнерка, да подреждаш стока в голям супермаркет).

3.   Един психолог ми каза, че човек влиза в подобна депресия на всеки 7 години от живота си (без седмата година) - 14, 21, 28 и т. н.
Гледай оптимистично на нещата и всичко ще ти се улесни. Е, ако смяташ, че съвсем си се разпаднала, отиди на психолог - няма да те заболи!
=*

4.   едва ли са те уволнили щото си се провалила, знаеш криза е съкращава се персонал и задълженията му се поемат от друг работник на друга длъжност да върши и това или ако сте двама новоназначения изхвърча, но не защо е не кадърен или т. н. Ако ти не си сгрешила няма защо да се притесняваш от повторен "провал". дано намериш каквато и да е работа, ще си уморена и натоварена, но повярвай психически ще ти е много добре щото няма да имаш времеш да мислиш глупости и да се самосъжаляваш що еди кой си идеот те е зарязал. Вярвай, че там някъде има човек за теб който ще те оцени