Споделена история от Тинейджърски

Влюбен съм в най-добрата си приятелка
Хм... нека започна така...
Преди 2 седмици случайно открих това интересно сайтче и започнах да чета историйките на хората, в които малко или много всеки един от нас се "припознава", та така и аз лека по лека започнах да се ровя из писанията на хората, но ето че с времето се запитах дали няма да е добре да споделя какво пък и на мен ми тежи, както са казали споделянето малко или много помага (без значение, че е в интернет :))

Аз съм момче на 18 години, спортист с добър външен вид, силен характер и принципи, на които много държа! Живея с майка ми и сестра ми (която е с 4 години по малка), и в обща сметка се грижа, те да са живи, здрави и щастливи, с каквото мога а мъжка работа из нас колкото искаш :), но не си мислете, че се оплаквам напротив! Радвам се че се сблъсквам с живота от малък (13-14годишен) и сега съм по самоуверен, че бих се справил щом се отделя от "домашното огнище" живот и здраве :)

Реших да пиша тук за "проблем", които ме тормози последно време и както сами се досещата говоря за Любовта! Моята любов към едно момиче. Момиче тъй прекрасно, красиво, умно и сияещо в очите ми!
Тя е на 17, а със нея се познаваме от както се помним, от съвсем малки 2-3-ти клас. С това момиче ми беше първата целувка, дори и да бяхме малки тогава, това си остава прекрасен спомен за цял живот. От както започна малко по малко да ни идва акъла в главите (последните 2-3 години) сме супер близки приятели(най-добри приятели или там както се води клишето ;Д ). Събираме се 1 в друг, преспиваме а у тях, а у нас и всичко си беше наред.

Но (ето идва и кулминацията xD ) през последните няколко месеца, да речем 3-4, започнах да се чувствам някак си по различно около нея, започна да ми става тъпо като ми каже че е с нейн приятел някъде (под приятел имам впредвид, първата и истинска любов която приключи " уж " но все пак 1вата любов си е 1вата любов - цял живот се помни ) и т. н. С нея имаме някак сложни отношения от страна на любовта, имало е случай, при които сме имали по "интимни контакти" но всичко е спирало в зародиш, защото и 2мата сме уж разумни и не искаме да разваляме приятелство, което трае вече 9-10 години. Говорили сме си по въпроса но съвсен странично, но тя самата си казва че не иска да развалим нещо, което толкова много години сме градили. И от една страна е права нали..? Никой не знае дали ще потръгнат нещата макар, че имаме адски много време прекарано заедно и сме привикнали един към друг...

И в крайна сметка около това ми се върти проблема.. знам още сме малки да ги мислим нещата, но да ви кажа пък аз за любовта граници и бариери няма! ТЯ е навсякъде около нас, просто трябва да си отворим очите и да я видим :) Надявам се да не съм ви отегчил с историята ми, и искрено се надявам някои по опитен от мен да ми даде някои и друг съвет какво мога да направя по въпроса, защото наистина в мен "БОШУВАТ" чувства и направо ме смачкват! ..

П. С : I love you (да бе да ;dd ) Извинявам се от сега за правиписни грешки, пунктоация и тем подобни, поради простата причина че се навъдиха много разбирачи из нета, които вместо да седнат и да се погледнат само плюят по другите!

Благодаря на вниманието и се надявам на съвети ^_~
| Cheer | за създателите на сайта :]

Коментари

1.   Деиставай, награбвай я направо без да мислите... няма какво да разваляте. Само може да спечелите. Изведи я, малко повече алкохол и не я чакай повече!

2.   ами ако искаш вземи да спиш и с други момичета не само с приятелката ти. Тя е права, не разваляйте приятелството. за да стане кажи и да не спи повече у вас и да не ти говори за разни момчета как ги харесва и подобни. запази си приятелката и си харесай друго момиче щото твоята история няма да свърши добре.

3.   От Автора :

Такам да допълня -> Не правиме секс и тем подобни, събираме се по къщите ни като приятели, със други момичета не ми е проблема, даже мога да кажа, че няма и начин да се оплача от сексуалният си живот, пробвах с едно момиче да изградим сериозна връзка след като започнах да усещам тия работи към моята приятелка, но всичко приключи, защото нещата не потръгнаха, пробвах доста неща да видя дали просто не е някакво моментно състояние, но... уви! ...

4.   Ами изчакай малко, може и да отшуми. Ако не, опитай да й намекнеш по някакъв начин, ако и тя изпитва нещо към теб ще се усети и щом чувствата ви са взаимни пробвайте, може да излезе нещо. Но ако видиш, че не отговаря или се отдръпва, по-добре спри, за да не си изгубите приятелството и да стане неловко.

5.   Ами кажи и например-Ти си страхотно момиче, искам да имам гадже като теб... Момиче тъй прекрасно, красиво, умно и сияещо в очите ми! .... а защо да не си и ти?

6.   От Автора :

Мисля, че няма да се получи ии отиваме към план Б -> известно време ще я избягвам и това е няма друг начин :)..

7.   Авторе- защо пък план Б, като може да е
План А)сближаване и признаване на любовта
- (първо тире) питай я дали изпитва чувства към теб... може любовта да е взаимна-кой знае?

8.   това ти е сродната душа момче! не изпускай любовта на живота си... тя ще си дойде сама към теб.. това е най-хубавата и най-истинската любов - приятелството между момче и момиче! търпение му е майката! тя те обича.. просто не го е осъзнала. Не се отказвай от нея!!!

9.   И какво стана в крайна сметка? Темата е от преди почти година. Как се развиха нещата? :)

10.   Аз имам същия проблем, но при мен е дори по-зле. От 4 години сме в един клас, за всичките 4 години, тя не е имала гаджета, харесвала е момчета, но не съм ревнувал. Аз пък от своя страна, вечно харесвам някоя и вечно съм в някаква драма. Но това, което никой не знае, а аз винаги съм знаел е, че я обожавам и съм лудо влюбен в нея. Тя в мен не е и не знам защо. С никоя не се държа така, адски мил съм, а попринцип не съм. Никога не съм й казвал каквото и да е за всикото това време това е една огромна мъка. С нея прекарваме огромно количество време заедно, всеки ден излизаме, пишем си постоянно, в един клас сме и т. н...

11.   И при мен е нещо подобно но с разликата че тя ме приема като брат поне така е казала на една друга наша обща приятелка.... тя е уникален човек но явно просто съм си изпуснал шанса...