Споделена история от Тинейджърски

Искам да стана лекар!
Здравейте, аз съм студентка четвърти курс. Уча биология в Су. Приеха ме с матура. Дипломата ми е с две четворки по биология и химия. Навремето не знаех какво искам. Сега съм сигурна, че искам да уча медицина. Ориентирала съм се за Плевен, защото там темите са 80% от оценката, а задачите 20%.

Нямам много възможност за уроци. По биология темите ми са лесни, защото в унито съм ги учила. Учихме и химия, но там нещата са по-сложни. Нищо не разбирам от химия, а нямам възможност за уроци. Сега наближава сесията, която ще е доста трудна. Имам шест изпита, после и държавен, но дали ще мога да се подготвя за кандидатстудентски :( ? Не искам да го отлагам за 2013.
Какво да правя?

Коментари

1.   Здравей...
мисля че за медицина трябва да знаеш отлично биология и химия, а има и задачи по химия. Трябва да провериш за оценките които участват във формирането на бала. Ако ти имаш ниски оценки от дипломата по биология и химия трабва да прецениш дали можеш да набереш бал за прием. Томва са доста сериозни неща, а това че искаш да станеш лекар е чудесно, аз съм такав и времето лети... искам да кажа че е време да претвориш мечтатат си. Все пак има варианти които трябва да знаещ, а именно че медицина може да се учи и в Обединена Европа и в държави като Украйна, Росия, Македония, Сърбия и пр.. Все варианти за желаещ човек като тебе се надявам. Дерзай... Писмото е от чичо доктор

2.   ожени се за лекар, аз съм такъв. ако имаш интерес пиши ми. мога да ти помогна и за влизане и за следване. на 32 години съм

3.   Сори, но ти не знаеш, какво искаш. Не вярвам да станеш някога лекар. Или прекъсваш и кандидатстваш нанови, или си гледаш следването, или се омъжваш за номер 2

4.   Ах малеее, кой идиот реши, че търябва да се влиза във ВУЗ с оценката от матурата??? И преди всякакви некадърни сульовци влизаха, а сега не ми се мисли каква паплач ще се намърда да учи виШо. Аман!!! Авторке, за медицина не се иска само желание, а и знание. И не се висне по кафетата, а постоянно се учи, Това не е като да учиш за библиотекарка. Слооожно и дълго е. Опитай идеята на номер 2, най-смислена ми се вижда в случая.

5.   Омъжи се за номер 2 :D

6.   В Медицинска академия много трудно се влиза. Трябва да знаеш перфектно биология и химия. Аз също с химията не бях много добре и не ме приеха. Завърших екология в софийския още на първо класиране ме взеха там. После си мислех дали да не се пробвам пак, вече изучих всички възможни химии. Но намерих работа поспециалността и се отказах. Все пак един колега почти отличник реши да се пробва и 2 години поред опитва и не успя да влезе, а хем за момчетата бала е по-нисък. Така че доста е трудно там. Понякога си мисля че си става с връзки влизането.
Все пак успех ти пожелавам ако решиш да пробваш. Може би ще е по-лесно в друг град да се пробваш.

7.   Много забавни коментари 1, 2 и 3. Защо да не можеш да се подготвиш по химия? Вземи си учебниците от гимназията и ги прочети. Не е трудно.

8.   Номер 2, някоя сестра или микробиоложка не ти ли се е закачила на престилката.. имаш практика на 32/

Аз съм платено обучение и дори не съм се явявала на изпити по билогия и химия. Наистина, липсва усещане за елитарност при изучаване на медицински специалности - всеки може да следва в МУ. После идва максимата "Който не е влязъл, той е е завършил" и след 5-6 години в униврситета, ставаш битов алкохолик. Има и изключения, разбира се.

Моят съвет е да довършиш това, което си започнала. Ако си последователна и лекар ще станеш.

9.   И аз съм на мнението да се омъжиш за номер 2. Но за лекар се учи много и като имам предвид че много означава МНОГО

10.   Номер 1 РОсия не се ли пише с У бе

11.   Еми пробвай, учи много учи, защо пък да не стане.

12.   Много искаш.

13.   Според мен номер 2 ти е решението на въпроса.

14.   Здравейте! И аз искам да уча медицина но ще ми е много трудно сигурно нямам възможност за уроци и така на татъка сега ще съм 12 клас но в дипломата ми по биология и химия ще е 4 а иначе желая да уча медицина много, задачите по химия не ги разбирам много, но биология да иначе ся в 11 клас имахме зип Химия и зип микробиология по химия на зипа имам 5 а микробиология 6 ако вършат някаква работа де имам ли шанс да влезна там? Благодаря предварително

15.   Хора, и с 6-тици по химия от биология от дипломата пак няма да ви е лесно! Много мъки са, аз втора година ходя на уроци, но материалът е много и гаден, а кандидатите са още повече. Ужасно е! Ако си момче, балът е малко по-нисък, но за момичетата е много труднопостижимо.

16.   Леле... Като чета форумите и взех да се отказвам. Толкова ли е трудно? Наистина ли трябва да се омъжа за доктор, за да успея?

17.   още съм твърде малка, но голямата ми мечта е да стана лекар! Все още съм 4 клас, но започнах да уча усилено! Имам предвид-аз съм умна и мога да успея сигурна съм! Пожелавам на всички, които искат да бъдат приемани!

20.   Щом не разбираш химията, не си мъчи. Какви ти доктори пишат тука, граматика не знаят. Пълни идиоти!

21.   Боже, какви глупости се пишат тук. За да влезнеш с медицина ти е нужно да знаеш 64 теми по биология и около 460 вида задачи по химия без частни уроци няма да стане, защото това не се учи в гимназията

22.   Малее, колко е паднало нивото сега в университетите и то в СУ. Представям си какво е в другите провинциални уневерситети -да приемат хора с 4-ки в дипломите....

По наше време, преди 25-30г хора с по-малко от 5. 50 не можеха да припарят до университет. Навсякьде беше жестока борба, за да влезеш. Имаше само места за дьржавна порьчка. А за медицината пьк само пьлните отличници влизаха, че и ученето там беше страшно... А сега влизат с 3-ки и 4-ки и ми се перят после, че били с виШе. Че и иска да учи медицина на всичко отгоре.

Как човек може да няма реална преценка са себе си ми е чудно. Освен желание, мойто момиче се иска здраво учене и отношение кьм професията.... Ти как се виждаш там.

24.   Стана ли лекар ми е интересно, защото и това е моята мечта.

25.   Взел си е диплома и е заминал на някъде,
като всеки 3-ти млад лекар :)

26.   Ако автора чете това.. нека сподели какво е станало! Все пак темата е от доста време..

29.   Здравеите взех решение и то е окончателно. Ще стана лекар. вече сам 4ти курс. но не само това ми и решението и искам да стана учен. ПОМОГНЕТЕ МИ НАПИШЕТЕ КОЕ Е ПО- ДОБРО РЕШЕНИЕ И ТОВА ЩЕ ВЗЕМА. НО ЗА СЕГА УЧА ПРАВО ЗА ПРОКОРОР.

33.   И аз от малък искам да стана лекар какъвто и да е просто да лекувам но биологията и химията не ми вървят много още съм 8 клас и уча в профилна паралелка с френски език и не ми е приятно това и съжалявам че влязох. И затова мисля че бавно по бавно като нямам биология и химия толкова много часове и се забравя но искам след 12 клас да уча медицина в Варна може би или някъде където е по-лесно но както гледам какво е писано преди 4 година май нямам шансове :/ ако някои още го гледа това Моля да отговаря от Русе съм

34.   Наскоро започна и мен да ме вълнува медицината. Все още съм 8 клас, но имам отлични оценки. Виждам, че темата е стара, но все пак въпроса ми е има ли някаква промяна до сега? Все още ли е много трудно и кои университети са препоръчителни? Номер 33 и аз съм от Русе

36.   Номер 24 и аз наистина бих искала да разбера.Ако тя чете това бих се радвала да се свържа с нея или просто да ми каже искрено дали си е збъднала мечтата.

37.   Здравейте :) Е, какво стана? Имаме ли някой доктор вече? :)
В момента съм 8 клас и страшно много харесвам Биологията и Химията, отдава ми се някак. Сигурна съм, че след време ще имам необходимите знания, за да ме приемат да следвам Медицина. МУ или СУ бихте избрали?

38.   Здравейте и от мен. Може ли някой да ми каж в кои университети в страната изпитите са под формата на теми, а не тест.
Благодаря!