Споделена история от Тинейджърски

Напипах нещо твърдо в едното ми зърно
Здравейте, аз съм момиче на 11 години и ви моля да ми помогнете. От няколко седмици напипвам в едното ми зърно нещо твърдо, а в другото си е нормално. Като го натисна ме боли. Моля ви пишете ми, спешно е!

Коментари

1.   Спомням си преди много време един приятел имаше същия проблем.. отиде при доктор и каза че било нормално.. но не съм сигурен.. въпроса е да не се панираш :)

-Death_Blade ^

2.   Нормално е. Мило дете, сега почват да ти растат гърдичките, защо не ги оставиш на мира?
не може да е рак на гърдата, много си малка за това, гледай си учебниците.

3.   Мила аз съм на 16 и когато бях на твоята крехка възраст, бях се изплашила по същия начин. Казах на майка ми а тя се смя с мен. Това е нещо нормално, не се стряскай, сега си в такава възраст, че започват да ти ръстът гърдите, да ти излизат пъпки по лицето, а скоро до година-две, може и цикъл да имаш. Няма да се плашиш, всичко това е, защото влизаш в побертетска възраст!! Но майка ти е длъжна да знае, сподели с нея :)

4.   Не се стряскай прекалено - дъщеря ми е на 15 и имаше някакво малко топче около зърното. Аз се изплаших, но след това попрочетох разни неща по въпроса, а и то от самосебе си изчезна. Бях решила да я водя на лекар, но не мисля, че е необходимо. В пубертета се случват подобни неща - гърдите се развиват, може да се напипа нещо, но не е страшно. Освен това както при нея, така и при приятелките й на тази възраст, гърдите болят и даже едно от момиченцата не можеше да спи по корем. С времето всичко ще мине.

5.   Просто расте. Скоро ще спре и ще започне да те боли другото :)

6.   Аз съм момче и имаше период в който ме боляха зърната, така че е нормално.

7.   Аз съм на 13 и аз около година насам имам твърдо топче в лявото зърно и още от началото знаех, че това е просто защото гърдата ми започва да се развива. Не се плаши от всичко - това е пубертет.. Гърдите ти започват да се развиват. Аз сега не мога да спя по корем, защото ме боли и се надявам скоро да започне да се развива отстрани и после и дясната гърда и така.. Нормално е :)

8.   Аз също наскоро си напипах бучка до едното зърно и разбира се птодох на лекар с майка ми. Оказа се, че имам киста. Лекарката каза, че не е опасно. Не се налага(за сега) оперативно отстраняване. Но след 6 месеца съм на контролен преглед за да проверят дали тази киста не расте. Според мен вместо да пишеш тук сподели с майка ти..

9.   Искам да попитам аз съм на 15 години и в дясната ми гърда се получило нещо кат топче и кат го натисна малко по силно ме боли дали да изчакам няколко месеца за да видя дали ще се махне от самосебеси или да ида на доктор защото не съм сигурен може да е и от побертета :) моля ви кажете кво е по разумно да направя та да не е късно след време да си направя операция :) благодаря предварително :)

10.   Здрaвей, aз съм нa 13, нa твоятa възрaст, тa и дaже кaто бях още по мaлкa ми се случвaше и нa мен, нямa нщо стрaшно, просто хормоните ти бушувaт, aко ти е дошло времето, ще порaсне и другото зърно, a aко не, след време ще си вътне нормaлния рaзмер, кaзвaм го от личен опит :) всичко хубaво :

11.   А аз като съм момче