Споделена история от Тинейджърски

Татус
Здравейте,
Трябват ми хора с опит или поне такива, които да ме разберат какво искам. Много искам татус. На 16 съм и се чудя дали ако си направя сега на тази възраст татуировка, когато стана по голяма, защото знам че човешкото тяло се развива и расте до 24-годишна възраст няма да се разтегне (татуса, ако е на ръката, кракът и т. н. ). Кажете боли ли много? И да ме боли решена съм да си направя! Има ли странични ефекти? Какви са? Познавате ли някой който след татуировка да го е хванал рак(на кожата)? ;д Искам да си направя татуировката от вътрешната страна на долната устна ако ме разбирате? Как мислите, дали ще бъде много болезнено? Благодаря, предварително!

Коментари

1.   Какъв е смисъла на подобна татуировка? За да се вижда само когато си покажеш зурлата на когото решиш?
На тази възраст в никое студио няма да се навият да ти направят, отделно, че конкретно на това място ще е болезнено, да. По-добре пак помисли хубаво над тази си своя идея. И ако все пак го искаш, то нека да е нещо по-нормално :)

*Syndrome

2.   Да, там ще те боли доста предполагам. Но прага на болка на всеки човек е различен. Аз имам татус много много ниско на корема. Направих си го когато бях на 17, сега съм на 23. Никакво изменение не виждам. Нито е разтегната нито е избеляла, но последното зависи и от боите. Болката беше поносима. Единственият лош спомен, който имам е че цялата се схванах, рисуваха ме 3-4 часа и всичко ме заболя :)Не познавам никой, който да се е разболял от нещо, след като се е татуирал. За рак незнам, но е много важно да отидеш в хубаво и познато студио, където със сигурност ще използват нови ръкавици и игли. Трябва да ги отворят пред теб. Не вярвам вече да има места, където да не работят по този начин, но за всеки случай бъди нащрек. След като се нарисуваш, ще трябва да не мокриш татуса няколко дена и да го мажеш постоянно с вазелин. Не е хубаво да изсъхва. И в никакъв случай не го бели сама. И най-важното... избери си нещо лично, нещо което никога няма да ти писне. :)

3.   Е, за точно това място животът ще ти се стъжни. Иначе боли, ама поносимо, друго място си избери, върху тази тънка лигавица има доста по-голяма вероятност от инфекции.

4.   В България, доколкото знам няма специалисти в тази област (татуировки в устата, очната ябълка, клепачът и етц. нестандартни места). Със сигурност много татуисти биха пренебрегнали възрастта ти и мястото на татуировката и биха ти предложили услугите си, НО това ще са долнопробни студия, където най-много да си лепнеш я хепатитче, я СПИНче, я да ти се инфектира устната и да трябва да се прави операция и може би дори ампутация. И това все пак е много чувствително място, ще боли много. Все едно да си татуираш клитора, но устата всъщност е по-чувствителна.
Предполагам, че я искаш там, за да не я видят родителите ти, но не си струва всички мъки и тревоги.
Изчакай да станеш на 18 или го обсъди с родителите си, за да си направиш татуировка на друго, по-подходящо и безопасно място от тялото си и да може да отидеш в хубаво студио с добра хигиена и да не страдаш сериозно после.

5.   А вярно ли е че татуировка на ръката(пример: китката) боли повече отколкото на корема(пример: малко по надолу от пъпа)?
От авторката, благодаря за съветите!

6.   http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/309693_314479458579405_100000520605607_1240652_411353027_n.jpg Дали ще боли на китката този малък татус ? :)

7.   Специално на това място боли съвсем малко. Преживява се.

*Syndrome

8.   Днес отивам да си правя татус на китката и малко ме е шубе да си кажа честно ;д но съм решена и ще си направя, избрала съм малък надпис (за да може по-малко да ме боли) хаха...

9.   Няма страшно. Болката е поносима. Все едно те драска котка.
Не му мислиш много, гледаш около теб кво става и така :)

*Syndrome

10.   боли но е търпимо, и по добре си направи на ръката кадето всички ще го виждат.

11.   Направих си татуировка на китката преди два дена, болка е минимална и поносима, абсолютно нищо страшно няма! :))

12.   а какво мислите за кракът или по-точно прасеца дали ще боли :?

13.   А отзад на рамото дали ще е много гадно?

14.   "вътрешната страна на долната устна"
суперзарибено е и аз имам там и не болииииииии

15.   Имам на китката - надпис :) Болеше ме много, но това по-скоро беше от шока, защото си представях татуирането по много по-различен начин :D За мен чувството е като да се драснеш с пергел.. Обаче хубаво са казали хората: "Без една можеш, но само с една не можеш". Обмислила съм вече около 15-16 идеи за още татуси ^^ Общо взето не боли много, зависи вече от психическата подготовка и от чувствителността на кожата ти

16.   Ето отговор за тези които питат за гърба и китката. На гърба не боли. Болката е поносима.На китката обаче боли. Не е непоносимо но си боли и е възможно първите няколко дни дали ви боли цялата ръка, все едно имате мускулна треска. Знам го от опит.