Споделена история от Тинейджърски

Историята на една пъпка
Здравейте!
Момче на 16 години съм. Имам огромна подкожна пъпка на лявото слепоочие сигурно вече от 1 година. Ужасна е. Попринцип не ги махам и като ги оставя за 1-2 дена обикновенните пъпки се скриват сами. И те ми излизат рядко. Но тази на слепоочието я чаках 1-2 месеца и започна ужасно много да ме дразни.

Не давах никои да я пипа до тогава. Но след това време разреших на сестра ми да е изтиска.

Стиска, стиска... нищо не стана.
След като видях, че не става със стискане реших да се поразровя в мрежата.

Открих, че помагали разни кремове. С най положителни резултати установих, че бил акне аут.

Купих си цялата серия на акне аут... за 2 месеца свършиха тубичките:D. Пъпката удържа фронта за пореден път.
По едно време започнах да си я стискам сам ожесточено. Спуках я и изтече, обаче само полвнината :С. За 2 дена набра отново. И всичко си беше същото. Реших пак да я оставя за известно време. В началото на учебната годината вече ми беше писнало като се погледна в огледалото да гледам проклетата подкожна пъпка а и не исках да ида на даскало отново със нея и поисках да идем при козметичката на сестра ми. Отидох намаза е с нещо и ми каза, че до ден-два щяла да се скрие. Уви.
Отидох пак. Предложи да я пробие с игличка. ВЕДНАГА СЕ сагласих. Проби я-изтече. Отново намаза с нещо. И ме УВЕРИ, чЕ няма да си имам проблеми с нея отново. :D :D :D

За какво ли, пиша тук сега, можете ли да познаете?
Тая моита пъпка е като хлебарка-би уживяла и след ядрена война:Х

Отново си е на същото място. Подкожно. На пипане се усеща топче.

ДАЙТЕ ИДЕИ КАК ДА Я РАЗКАРАМ

Коментари

1.   Не искам да те плаша, но това може и да е нещо много повече от подкожна пъпка. Възможно е да е някакъв вид тумор (да не бъде) Но и в двата случая мисля, че ще е нужно да се намеси хирург.

2.   пробвай с крем медикоидеал или ако те намериш такъв крем по стария начин с пастата за зъби

3.   Може да се премахне оперативно

4.   Не е тумор, не слушай 1, но отиди на дерматолог. Според мен ти трябва повече от атомна война... трябва да ти я изсмучат със спринцовка + антибиотик. САМО ПРИ ЛЕКАР

5.   Аз имах подобна пъпка между очите. Само нея виждах. Търпях я 2 месеца и отидох да ми я махнат оперативно - д-р Троянова май се казваше от МЦ " Сейнт Тома". Махна ми я преди около 10 години, даже белег нямам. Тя е дерматолог, работи със здравната каса, но за самото махане взема пари. Освен това е онко-дерматолог. Тъй, че ако има нещо съмнително, тя ще ти каже. Дано съм ти била полезна.
П. П. Забравих да кажа, че операцията е много кратка и безкръвна - нещо с ток е май. Но няма да се плашиш.

6.   Може да е растящ навътре косъм, но може и да е подкожна пъпка. И в двата случая отиди на лекар. Глупаво е да не се досещаш и сам, че едно посещение при лекар ще е далеч по-ползотворно от някакъв рекламиран по телевизията крем или да пишеш тук.

7.   Пич, няма какво друго да добавя, хората преди мен са го казали. Отиди на лекар. Не знам дали ще е хирург, но лекарят ще те оправи. Ако се налага хиругична намеса- не се плаши, няма нищо страшно. На мен 4 пъти за врастнал нокът са ме оперирали, за обратно растящ косъм, абе някакви ей такива елементарни работки. Тии да не вземеш за една пъпка да се плашиш.
Не го отлагай повече и не се мъчи. Бягай при лекаря и да ти се маха това от главата (слепоочието :D)
Успех, пич! : ))

8.   На мен така са ми пъпките между брадичката и долната устна на устата. Трая ги трая ги-накрая ги стискам каквото излезе излезе. Мажа го с лавандулов спирт и после с един бял крем за всякакви кожни проблеми-но за подкожни и дълбоки пъпки действието му е бавно

9.   Просто живея в малък град и няма дерматолог, а личната ми лекарка е не къдърна. На козметик ходих в Пловдив. Просто се надявах да се разкара сама, но явно ще посетя някои дерматог за да се изясни и отстрани проблема. ОК-благодаря ви на всички.

10.   В никакъв случай за такова нещо НЕ ходи на козметик! Лекар!!! Дерматолог.

12.   "Тая моита пъпка е като хлебарка-би уживяла и след ядрена война:Х"

Хмм.. май не ни остава друг вариант.. освен да се уверим.

13.   Започни редовно да си мажиш лицето или по-точно тази пъпка със мед... 30 минути преди да си летнеш се мажиш със мед ВСЯКА ВЕЧЕР не пропускай... стоиш 30 мин. така и след това си измиваш лицето със вода... до 1 седмица би трябвало да ти се махне : ) Успех! : )

14.   Иди на дерматолог, недей слуша глупости - мед, лед, сладолед. ДЕРМАТОЛОГ!

15.   Отивай на хирург! няма какво да му мислиш

17.   виш аз сам имала сащото и аз го чаках да мине но не... това е топче.... в пловдив има една часна клиника... там ще ти го махнат чрез лека операция и няма дори превразка и белек да имаш. на втория ден не личеще че сам праила операцияя мн е яко

18.   Приятел аз имах същото топче на носа, което седеше там от семпември месец. Ходих в, , Пирогов'' и ми казаха вчера да хода да ми го махнат.
Махнаха ми го и ми сложиха 1 жев ;). Така че ходи в някоя болница да ти направят малка операция :).

19.   Заглавието на историята е уникално!

20.   Здравей, незнам дали си се оттървала от нея, но може да е масно образование, което се маха оперативно, не остава белег и става бързо и лесно моя съвет е да се консултираш с кожен лекар. :)

21.   Не я стискай! Лекари са ми казва ли, че колкото повече стискаш, толкова по на дълбоко се разпространява инфекцията! Затова я остави на мира, най-простичкият съвет, които мога да ти дам е да я изсушаваш редовно със спирт и да я мажеш с крема, които предпочиташ за пъпки, и ако лицето ти се омазнява, да го измиваш с предпочитан от теб продукт. Ако проблема е по-сериозен отиди на добър дерматолог, той най-добре, ще ти каже какво да правиш! :D

22.   Имала съм такава пъпка и от нежелание да отида на дерматолог (същите оправдания - в малък град съм, няма дерматолози и т. н. ) сега имам огромен белег на бузата. Това, което ми помогна, беше, че я мазах с много силен антибиотик - Бактробан - около 2 седмици. В листовката му пише да се ползва 10 дни, така че прави сметка за какво става дума. Постепенно набра и сама се спука, но аз стисках с нокти и от това ми се получи белег. Можеше да мине и без това, ако бях отишла на лекар. Пъпката беше колкото 2 ореха по едно време. Дори не знам дали беше пъпка, може и да е било киста. Получи ми се от стрес, когато мой близък почина.
И да допълня - такива неща като мед, ихтиол, ихтамол и тем подобни НЕ ПОМАГАТ. Цял месец се цапотих с тях и ефектът беше нулев.

23.   При мен те получи същото и се оказа че е фурнкул съвет отиди на хирург