Споделена история от Тинейджърски

Поредната срамежливка, помагайте
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Моят проблем е, че много ме е срам от момчета. В смисъл с тези момчета, с които съм в 1 клас и се познаваме от много години изобщо не ме е срам от тях. Наскоро се запознах с 1 момче, което е 11 клас. Той учи в моя град, но сме в различни училища. Всеки ден ходим до магазин Билла с моите приятелки и от там си взимаме закуски. И той ходи там с неговите приятели. Единствено тогава се виждаме. С това момче си писахме във фейсбука. Има много яки плочки. Той ми каза, че като се видим в Билла ще ми даде да му пипна плочките. Аз бях навита максимално. Даже не можах да спя от вълнение (да допълня, че той си има доста фенки). На другия ден го видях и адски много ме досрамя... и аз самата не знам защо! Изобщо не му казах нищо. Като се прибрах веднага му писах, че ме е било срам. Той каза днеска да му махна като го видя. Е, аз го видях днеска и му махнах. Той ми се усмихна и ми махна, аз също. Проблема е, че адски много ме е срам. Кажете ми има ли някакъв начин да преудолея срама си? Опитвала съм хиляди пъти, но никога не се получава. Благодаря предварително! :}

Коментари

1.   Е, чувството за срам е нещо хубаво, чудесен дар. Защо искаш да се отървеш от него.
Освен това, това момченце ще иска да му пинеш плочките, утре нещо друго. Внимавай да не направиш някоя глупост!

2.   Много си зле дете. Още от тогава малка възраст си толкова материална.. и какъв е тоя педобеар... намери си някого на твоята възраст и престани да си толкова глупава. Вземи прочети една книга.

-Death_Blade ^

3.   абе мила няма кво толкова да се притесняваш.. като го видиш го заговори :) примерно : Хей, кво става? Как си? и от там тръгва разговора ала бала.. според мен те е срам защото изпитваш някакви чувства може би към него и те е страх да не се изложиш някак си.. апък от др момчета от твоя клас не те е срам, защото ги възприемаш само като приятели :)

4.   От какво те е срам? Имаш ли комплекси? Ако не, не виждам какъв е проблема.

5.   От авторката до номер 1: Нямам намерение да му пипам нещо друго. Просто плочките му ме кефят максимално и затова искам да му ги пипна. А и нещо друго да е, какво от това?? Нали няма да е секс??
до номер 2: Мога само да ти кажа, че никък не съм глупава. Имам добри оценки в училище (не се хваля, просто искам да си наясно с нещата, за да не си правиш грешно впечатление за мен). А какво имаш напредвид под "материална"?? Знам какво означава, но всеки го възприема по различен начин!
До номер 3: Мерси много за съвета! Пробвах да го заговоря, но по телефона. Обадих му се, питах го какво прави, защо се губи, че не съм го виждала отдавна ии така се получи... ;дд

6.   До 1-вия: Какви глуппости пишеш, просто не е истина чувството за срам било нещо хубаво, било чудесен дар. :Х
Това е повредената психика на българина- “Преклонена главица сабя не я сече”
Свивайте се като мишки цял живот, щом да си срамежлив е чудесен дар.

7.   От авторката: Мерси на всички за съветите! Днес му пипнах плочките най-сетне! Беше много яко. ;дд А ще видим как ще се развият нещата ;)

8.   Срамежлива си, защото още си малка и приемаш момчето като батко и се впечатляваш от тялото му, типично за малките момиченца а и като гледам и той така те приема. Нищо лошо, но просто си намери момче на твоята възраст

9.   Плочките са супер. :Д