Споделена история от Тинейджърски

Има ли начин да стана по-висок на тази възраст?
Здравейте,
аз съм студент в Англия на 19г. Висок съм 183 и имам атлетична фигура. Едва отскоро си дадох сметка, че вече съм престанал да раста и може би не съм достатъчно висок (приятелката ми е 1. 70см и като сложи 10см токчета става почти колкото мен). Брат ми и баща ми са малко над 1. 90см, а аз от рано започнах да се занимавам със силови спортове и това сякаш спря растежа ми преждевременно.

Нямам нужда от окуражаване, знам че не съм много нисък, но има ли как да дръпна до 1. 85 при положение, че вече преминах пубертета? Знам че няма магическа формула, но ако знаете със дали определени спортове (баскетбол, волейбол) или храни стимулират растежа дори при напреднала възраст като моята ще ми бъдете много полезни :) А щях да забравя-има ли опасност да се набия повече, ако не спра да тренирам с тежести?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ако не пробваш няма как да разбереш дали можеш.
И волейболът, и баскетболът помагат. Вече ти си избираш кое ти допада повече. И плуването помага, между другото.
Към кардиото включи скачане с въже, но често и интензивно, също може и само подскоци, без въже, но с въжето ефекта е по-голям, а и включваш и мускулите на ръцете.
Също така висене на лостове и като цяло упражнения на лостове.
Повече калции и храни, богати на витамин Д.
Въпроса ти относно тежестите е много спорен, ще чуеш различни мнения. Бях чела едно изследване на професор в НСА. Две кости са сложени в разтвор, богат на хранителни вещества. Едната кост е оставена без никакво външно въздействие, а другата бива притискана от метални пластинки ( тежести ) в двата края. След определено време, когато махат външния натиск, при измерване се оказва, че е пораснала втората. Но пак ти казвам има най-различни теории. В една друга книга бях чела пък, че в някои случаи наистина пречи на растежа, но в съчетания с още фактори - като сън и диета. Скелета се развива до 25 години, това с пубертета е силно преувеличено. Има толкова хора, които като по-големи дърпат на ръст. Така, че не се тревожи. Нищо не ти пречи да комбинираш всички тези неща и да видиш след 2 месеца дали си мръднал с няколко сантиметра.
Между другото родителите ти колко са високи?
А, да и избягвай алкохол, енергийни напитки и кафе - определено допринасят за спирането на растежа.
Ако се сетя нещо ще допълня, че много ми се спи и малко хаотично пак се получи..

Лоша

3.   Пий повече калций. Човек расте до 25 годишна възраст. Не се отчайвай.
Моят син, до 10 клас беше голяма тапишонка. Реших, че трябва да му помогна. Изварявах яйчени черупки, те са богати на калций. Смилах ги на прах и ги омесвах с мед. Получава се някакъв десерт. Изяждаше по 3-4 супени лъжици, веднъж седмично. Така продължи, около 2 месеца. После дръпна и сега е 185 см.

4.   Лостове - Стрийт Фитнес - според мен това е добро решение.

5.   Генетично заложено е. А и мисля, че 183 см е даже много.

6.   Плуване. И здрав сън.

7.   Не виждам какъв ти е проблемът, мой човек, на ръст си си идеален. Ти не си даваш сметка дори, че някои хора биха дали всичко, за да са високи поне 175см, а ти искаш да дърпаш още нагоре. Какъв ти е проблемът? С този ръст можеш да имаш всяка жена, защото не всяка носи 10-сантиметрови токчета, а и да го прави, то не е ежедневно. Освен това можеш да биеш всеки, защото някакви си десетина сантиметра не са незначителна разлика. Какво повече искаш? Не те спирам (и да искам не мога), но като толкова държиш, опитай всичко. Според мен не трябва да спираш силовите занимания, стига да не вдигаш наистина огромни тежести.

8.   Пич-споменаваш, че имаш брат. Но не казваш дали е по-голям или по-малък от теб. Но щом той е над 190 см-сигурно е по-голям от теб. Когато в едно семейство има двама братя по-малкият е винаги с до 5 см по-нисък от бащата. Но ако имаш дете от мъжки пол то ще има ръста на баща ти. Ако имаш приятели с високи бащи, и тези твой приятели имат по-малък или по-голям брат огледай ги и съм сигурен, че ще забележиш разликата. Не си го измислям това което ти казвам сега-просто наблюдавам хората. Напр в съседен вход има двама братя-единия е 190 см, а малкия-185. Така че едва ли ще растеш още. Но никога не се знае...

9.   От автора:
Благодаря за мненията, захващам се сериозно и ако има някакъв прогрес дори и със сантиметър ще предам съветите ви на други желаещи да се издължат още малко :)

10.   1. 83!!! Аз съм 10 клас и съм 1. 63, момичетата в моя клас като си сложат високи токове и стават по високи от мен. Спри да тренираш с тежести и ходи повече на стрийт фитнес, но аз ходя вече година и изобщо не съм дръпнал....

11.   За да порастнеш яж много йогурт и си свали от thepiratebay.org how to grow taller книга е пълна с упражнение които действат ;)
Автора

16.   Виште аз искам да стана по висока аз сам 11 годишна и почвах 12 как да стана по висока от моята приятелка

17.   Номер 16 на 11 си и не можеш да напишеш едно смислено изречение. Мисля, че вместо да имаш приятелка е хубаво да прочетеш някоя книга, плюс още дори не си в пубертета за да растеж. Оправете се бе деца..

18.   аз съм на 14 години и съм висок 177см но аз съм вратар и ръстът ми не е много обедителен как да порасна а и баща ми е висок 168см а маика ми е висока 170см

20.   Аз също съм на 14 години а съм най-ниското момиче в класа.Повечето са по-високи от мен и е много неприятно.ПОМОЩ!

21.   Аз

22.   Хора моля помогнете ми да стана по-висока!На 14 години съм и имам чувството че съм спряла да раста.Аз съм около 1 54 и много ми се ще са дръпна до 1 65.Когато говоря с приятелите си те се навеждат за да ме видят.Това ми е много неприятно.Моля помогнете.

23.   Към Автора:
Би ли споделил какви са ти резултатите от упражненията? Мисля да пробвам grow taller for idiots, но все пак ако си правил и нещо друго освен упражненията, ще ми е полезно.

24.   Аз съм на 13 скоро ще стана на 14.. Помогнете ми ааз съм едва 149.. Помощ

25.   и..х ва хора аз съм 1,58 а вие се оплаквате че сте само 1,80 или 1,70 въпреки че съм на 14 все пак няма да раста много
така че не се оплаквайте

27.   До 25: Брат, не бъди толкова сигурен, че няма да пораснеш още. На 14 си, принципно имаш време. Някои хора наистина на толкова престават да растат, а други точно в тая възраст дръпват, имаш шансове.

30.   Аз съм на 13г. -7клас висока съм 1. 50 и съм най- ниската от моя клас, дори 5 клас са по-високи от мен... Някой може ли да ми даде няква идея....?

32.   Това не е коментар а въпрос. Можели да ми кажете дали ще порасна като съм на 12 и съм висок 1. 40 почти. Моля ви да ми кажете дали ще порасна.

33.   Аз съм на 14 и съм 1, 57. Всички ми се подиграват, че съм ниска, но за мен по-ниските сме по-сладки.

34.   Има начин, ама ще трябва да ходиш да учиш в Хогуортс. Пфффффф. Омръзна ми от вечнонедоволни полуидиоти.
АКАТИМ

35.   Ръста на човека е наследствен ген, от волейбол и баскетбол не се расте, аз съм тренирал волейбол, и толкова много съм скачал, че трябваше да съм 2м, а аз съм под 180 см. Най-интезивен е растежа между 13-16 години, след това се расте до 1-2 см.

36.   Ами чувала съм че има хапчета за разтеж, един приятел пие и страна доста висок. Може да опиташ и ти

37.   Значи аз съм на 13 и съм почти 180 незнам за вас обаче не е много хубаво да си висок вижда ли сте как бягат високите. Значи по Физическо трябва да бягаме 600метра аз ги бягам за 3мин и 40сек а всички други с 1минута по малко от мен. затова си не искайте да станете много високи като някои извика или там нещо каже първо ще видят най високите щото стърчат аз немога да се скрия зад някои висок щото. Има по високи от мен обаче аз те са 7-8 см повисоки аз исках да стана 170 ама съм 178 сигурно има още 4-5 години да раста:-( решено ми е да съм висок на други да са ниски и така всички ми се подиграт казват ми, , дървото" всички останали са 10-15см по ниски от мен имамедин от 10 клас дето е 2метра и нещо на него пък още повече мунсе подиграват но има и хубава страна на това да си висок можеш да стигнеш плодовете на дърветата коита са на по високо:-D или да стигаш коша за баскет бол със скок за това на които му е писано да е висок ще е висок а на които да е нисак ще е нисак.

38.   Най-сигурния начин е баскетбол.

Доказано е, че постоянното скачане стимулира производството на HGH (хормон на растежа), което ни прави по-високи. Естествено, колкото по-рано започнеш, толкова по-голям ефект ще има. Аз тренирах баскетбол 6 години. Не съм се мерил когато започнах, но бях доста нисък. Това беше и причината да започна да тренирам. Сега съм на 19 и съм висок 1, 86, което не е някаква страшна височина, но все пак се водя висок, като имаш предвид, че повечето момчета/мъже са около 1, 75-1, 80.