Споделена история от Тинейджърски

Прецакана от "приятел"
Аз съм момиче на 18 години.
Всичко започна, когато се запознах с едно момче, което беше гей. С него станахме много добри "приятелки". Прекарвахме си много хубаво заедно и много се веселяхме и вдигахме много купони с общи приятели. Не бях осъзнала едно - винаги покрай това момче се забърквах в някакви неприятности. Той просто си ги носеше със себе си.

Крадеше златата на починалите си баба и дядо или на майка си, но винаги намираше да изкаря от някъде повече пари и винаги ги споделяше най-вече с мен и естествено и с останалите ни приятели. Но това не му стигаше. Един ден той реши че трябва да обере сейфа от службата на пастрока си и така замеси още две момчета от нашето училище, а вътре имаше наистина много париии. Аз нямах нищо общо с тази кражба, но все пак знаех, а и вътре в самия сейф имаше пистолет, с който аз и въпросното момче-гей и още някои, бяхме отишли да постреляме малко, което разбира се е не законно. Но тази история приключи, но пак не му беше достатъчно. В мометн в който аз бях извън града, той си е позволил да обере два магазина.

И от там тръгва всичко. Полицията разбира за магазините, глупакът си признава и за сейфа, от там нататък ме накисва, че и аз съм стреляла и че въпросният сейф е бил в нас една вечер и повдигат дело срещу нас.

За кратък период от време бяхме скарани, но после всичко се оправи, или поне така си мислех аз.

Моят "приятел" гей ме помоли за една услуга. Поиска от мен да му занеса малко трева в училище, за да опита, понеже много му се искало и аз естествено потърсих момче, което може да ми даде без пари и на следващия ден в училище щях да дам тревата на гея. Да ама не. 10 мин след началото на първия час(а аз бях първа смяна) идват от детска педагогическа стая да ме тарашат. От там районното и от там в ареста за 24 часа.

През цялото това време си мислех, че е била майката гейчето, понеже не ме харесваше, защото съм "разваляла" синчото й.

Но какво се оказа. Когато полицаите разбрали за обирът на магазините, те били извършени от гея и още две момичета, им казали че могат да се оттървът от това да са подсъдими на делото, ако помогнат за залавянето на някой ученик с трева. ИИииии ето ме мен. Сега в момента съм една година условна за тревата и съм подсъдима за пистолета с който съм стреляла, а дрисльото, който ме накисна и кой извърши всички тези кражби е самоо свидел.
Сега се чудя как и кога е най-удачно да му отмъстя, вие как бихте постъпили в тази ситуация!

Коментари

1.   Не си прецакана "от приятел", а сама си се прецакала, естествено, ако тази история не е пързалка.
Всеки прави простотии в тийн годините, но си има някакви граници, а и 18 не е 16, ако ме разбираш. Би трябвало на този етап да е започнал да ти идва акъла.
Да, била си помагач за някои от престъпленията (щом касата е била у вас и т. н. ), а са те натирили да си извършител.
Това с тревата обаче ми идва прекалено съмнително, за какво им е да му предлагат да уличи ученик с трева и да не отговаря за кражбата, нещо не се връзва.

2.   бравос бе деца!!!
ми избийте се, какво да ви кажа? ! :@
без поздрави
дедовия

3.   А това, че си глупава!? Какво ще кажеш!? хората са го казали:"всеки си пати от главата"!

4.   От Авторката: Тогава бях на 16, не че е оправдание. А това с тревата явно не съм обяснила както трябва. Въпросният полицай е казал нещо от сорта на : Ако познават някой учиник, от училищата където учит(става въпрос за тримата обрали магазините) който продава трева да помогнат за залавянето им е ще им намалят или махнат присъдата и той се е сетил да накисне мен. Не знам това, ако не е прецакване, не знам кое е.

5.   Здравословно е преди да предприемеш действие, да си дадеш сметка за последиците. Ако вашето приятелство е било истинско, защо да му даваш наркотици? ! Истинските приятели така ли правят? Минало е, но се постарай да разграничаваш доброто от злото. Лесно е! Преди да направиш нещо си задай въпроса "Аз това ли искам да ми се случи? "

6.   Много трябва да внимаваш с този. Той не е просто крадец. Щом с лека ръка се е възползвал от твоето доверие и е искал да те хвърли на топло...
Недей в никакъв случай да си отмъщаваш. Той заслужава стабилно да го сложиш на мястото му, но ако ти лепне още някакво престъпление... Виждам, че тези неща му се отдават.
По- добре си трай, че като нищо онзи може да пречука някой и ти да си главния заподозрян....

jay

7.   От Автората: jay Благодаря ти за коментара, ще го имам в предвид

8.   .. и какво е общото с това, че е гей? о. о

9.   както аз казвам няма вечни приятели има вечни интереси

БеЛиЯ МеЧоК