Споделена история от Тинейджърски

Адски много съм срамежлив
Здравейте. Аз съм момче на 16 годишна възраст. Нямам никакви приятели, нямам си нищо само близките и роднините... Иска да се променя ако може и да си намеря приятели както и приятелка.

Идва и другия проблем адцки много съм срамежлив когато седя до момиче пак камо ли ако си говоря с нея, стъписвам се и нз... съвети ?

Коментари

1.   Нормално е да си срамежлив, след като нямаш хора, с който да общуваш. Може би първо трябва да се опиташ да общуваш виртуално. Така ще се отпуснеш и поне ще можеш да започнеш нормален разговор. Следващата стъпка (поне според мен) e да завържеш приятелство с момчета от твоя клас, след това с хора, който не ги познаваш. Ако направиш всичко това вече ще можеш да общуваш както виртуално така и в реалността, ще имаш и приятели. Последната стъпка, която би следвало да направиш е да заговориш момиче, да и махнеш, да и се усмихнеш или изобщо първото нещо, което ти дойде на ум.
Да се надяваме, че нака проблемът ти ще се разреши ;)))

И ако искаш да споделиш още нещо с някой аз съм на среща, ако имаш желание можеш да оставиш скайпа си.
SFA

3.   (:: Напълно съм съгласна с горният коментар.
Със сигурност има хора от класа ти, които са благоразположени към теб. Можеш да започнеш с тях:) Между другото, когато говориш с някого, особено с момиче, гледай в очите. Това е много важен ключов момент:)
Успехи, сладурче::)

4.   Здравейте, аз до една степен също си имам такъв проблем, смея да твърдя че и нямам приятели на 17 сам и съм съм доста срам и ми е много странно, че познавам момичета с които когато комуникирам с тях хич ама хич не ми пука а има такива които зацепвам яката ( то по пр аз си имам проблем с общуването скучен сам нз как да накарам един човек да му е приятно да общува с мен) ако можете а ми помогнете ама наистина моя скайп е otec_dalaverii а относно автора на тема извиняваи че не ти давам съвет поради простата причина че аз също страдам от твоят тип проблеми! :S

5.   Леле... загазил си го щом си на 16, а те е срам. Не, че искам да те обидя, но мойте приятели на по 16 години вече са правили секс и саопитали всичко за което са могли. Ок! Няма лошо, но идва и другото-не бързай. Те от пусти зор да пробват всичко, вече се чудят какво да правят... аз не бързам на 15 съм и съм отворена за нови приятели. И моя съвет е просто да ако някой те заговори някога, не го отбягвай изслушай го кажи нещо забавно усмихни се и не пропускай шанса да станете приятели (било момче или момиче ;) )
Ей и УСПЕХ!!!

6.   Аз имах същия проблем, но щом отидох в друго училище, реших да направя всичко възможно да се изявя като готино общително и услужливо момиче и се получи! Освен това говори с някой с когото ти е приятно да общуваш, имате еднакви интереси, слушате еднаква музика, можеш да поровиш в интернет за някакви интересни факти, например как се прави домашна димка или смешни клипчета... ако имаш желание да се запишеш да речем на уроци по нещо, родителите ти ще се зарадват, ще се запознаеш с нови хора... В скайпа също можеш да си поговориш с някой, а и по форумите има интересни теми... Аз си намерих гадже по скайпа и съм много доволна ! Успех, сигурна съм , че ще се справиш, само не се плаши, а се запознай с някое срамижливо момиче :)

7.   Аз имам същия проблем, ужясно съм срамежлив. На 16 години съм имам приятели но когато някое момице ме заговори, незнам почвам да се паникйосвам. Знам че трябва да кажя несто, обаче не мога. Ако някои може да ми даде съвет сте съм му много благодарен.

8.   Kво да кажа ;д аз пък съм на 18 а все още не изпитвам нужда от приятелка ;д не съм педал.. и аз немога да проумея. ? ;д

10.   Аз пък съм почти на 20 и нямам никакъв подход към хораата. Как ще я карам - не знам, по цял ден се измъчвам. Хората сигурно си мислят гадни неща за мен като ме гледат, но тайно се надявам нещата да се променят, но кога ? Ти все пак си на 16 - можеш да промениш много неща. Точно тази е възраста , в която се създават контакти - не я изпускай - това беше моята грешка тогава. Пожелавам ти късмет.

12.   Братлета ако ви кажа аз какъв съм вие пред мене сте прекалено добре!Аз не говора с никого защото хората ме отхвърлят така и немога да разбера защо наще ме карат да хода на училище което е много трудно за мен защото и там никой не ме приема помагам на всички само но и това не помага почват да те използват и ако върха на сладоледа е че тоно преди 2 месеца за пръв път говорих с момиче на моята възраст и резолтата ви е ясен 5мин. а не съм казал нищо с което да я обида.

Братле и аз сам на 16 ще стана и на 20 и така цял живот сам без приятели до тука може и да сте се чупили от смях но не си мислете че си го измислям разбирасе моето мнение ще бъде прочетено нямам как да знаете какво е написано но дори няма и да се замислите и ще завартите скрола надолу и това ми се случва реално всеки божи ден това ме сасипва по лошо от самотата няма тя сасипва много и предполагам че има единици хора който през целия си живот да не докоснат момиче при положение че не съм педал.Но това вас не ви сълнув аз и неискам да ви вълнува но си изливам това което ме мъчи сега ще си легна за да сабера сили за следващия скапан ден след това да се прибера да играя малумния ЦС и НФС ще се наям и пак така.

13.   Лоша работа..... абе пич я си дай скайпа ако може. ???

14.   Никой ли не разбра че компютрите ни доведоха до това положение?

15.   №14. все някой друг ни виновен! Сега пък компютрите...
На калпава ракета - космосът й крив!

16.   14, айде пак компютрите ви са виновни - кой пишел неграмотно, кой бил дебел, кой бил асоциален, все вината в компютъра. каква е разликата, ако стои по цял ден пред ТВ или чете книги?

17.   И аз имам проблем, на 15 съм имал съм до сега 3 гаджета. Обаче точно защото съм адски срамежлив нищо не се получава. даже не съм целувал някоя с език не съм дебел, напротив от тялото си немога да се оплача, дайте някакъв съвет моля. Как да премахна срамат си, и се чудя има ли някакви сайтове за запознанства на моята възраст.