Споделена история от Тинейджърски

Една голяма грешка...
Здравейте, аз съм на 17 години и имам един проблем, който искам да споделя с вас и да помоля за съвет. За първи път тръгнах с момче на 15 години, ще го кръстя примерно Ивайло. Той беше първата ми любов и поне до скоро мислех, че е ГОЛЯМАТА.

След известно време се разделихме. През това време се запознах и тръгнах с друго момче-да речем Владо. Всичко с Владо беше добре, но нещо ми липсваше в нашата връзка, въпреки че той ме обичаше страшно много и беше готов на всичко заради мен, аз успях да го нараня.

Всяка вечер с него се събирахме в един общ познат. Но вечерата когато щяхме да правим 1 месец бях с компанията на бившия ми Ивайло и естествено и той беше там. Тогава ние се закачахме през цялото време. Дойде време да си тръгвам и той ме целуна. Тогава изпитах пак чувства към него и реших, че трябва да скъсам с Владо.

Когато се прибрах (аз живея в къща) пред вътрешната врата Владо ми беше оставил подарък и цветя за празника, който имахме. Стана ми много гадно, че точно в тази същата вечер се целувах с бившия ми, затпва се обадих на Владо и му обясних, че няма да се получат нещата и скъсахме. Той го преживя много тежко и не го виня за това.

Всичко с този Ивайло си беше ОК. Всяка вечер се събирахме бяхме в една обща компания, но той започваше да ми се цупи за това, че примерно 2 мин не съм му обръщала внимание и съм приказвала с другите. След известно време това започна да ме дразни изключително много и съжалявах, че се събрахме. В период от 2 месеца ние се карахме постоянно, даже 2 пъти скъсахме. Докато най-накрая той не прекали. Ревнуваше ме от най-добрата ми приятелка. Нея не я бях виждала цяла седмица, понеже бях с него всяка вечер.

Вечерта, когато всичко приключи между нас, аз бях с него цял ден, но си тръгнах по-рано за мога да се видя с приятелката ми. Той естествено побесня, не съм го била обичала, не съм искала да бъда с него, какво му било пукало, че не съм се виждала с приятелите си, не съм можела да ги "заеба", а той го правил заради мен (а иначе всяка вечер сме с неговите приятели).

Както и да е всичко между нас приключи и аз осъзнах, че е било грешка да зарежа Владо, заради такъв идиот и от известно време се опитвам да оправя нещата, но не знам дали ще се получи, наистина много го нараних.
Знам, че постъпката ми е много гадна, но според вас имам ли шанс и ако да как да постъпя и въобще имам ли право да го моля да ми прости?

Коментари

1.   ти изобщо обичаш ли някое от момчетата или само си ги менкаш?

2.   Как така ще го молиш.... осъзнай се, ясно показа че не го обичаш като го заряза заради другия. Сега искаш да го върнеш за да не си сама според мен.... Уважавай себе си и другите! Мисли момиче, мисли....

3.   Не че нямаш шанс с него, просто нямаш правото да го искаш.
Ако някога поне малко си го ценила го остави на мира и нека си живее живота. Нали знаеш, че хората трябва да се ценят и уважават докато са заедно, а не след като единият си отиде!?
Зу-За

5.   ако ще го зарежеш отново заради друг не го наранявай за пореден път

7.   Според мен пък всеки има право на втори шанс - хора сме, грешим. Действай смело, ако той реши, ще ти прости! Но ти опитай, нищо не губиш. Това, което ми хареса в твоята история е, че си се поучила от грешката си. Повечето млади момичета (а и момчета) не го правят. Успех! :)

8.   2 и 3 са прави. Ти в момента не знаеш, какво искаш. Много си егоистична и направо себична, отново ще нараниш момчето. Просто трябва да останеш за известно време сама, да се концентрираш върху уроците и бъдещето си. Ще срещнеш правилния човек, просто не е един от двамата.