Споделена история от Тинейджърски

Аз съм психопат
Здравейте, аз съм момче на 15, от скоро съм във ново училище приятел съм с всички, пускам смешни шеги и интерестни истории, но на моменти, не се усъзнавам какво говоря и просто ми прещраква. От малък съм такъв, но не е от филми, книги или от игри. Във вкъщи имам голяма и разнообразна колекция от хладни оръжия. Нямам страх от нищо, освем от самия себе си приятелите ми казват, че понякога съм причличал на сериен убиец. Не обичам да се бия, но винаги се защитавам. Преди една година ме нападна едно момче зад една дискотека и изобщо не знаех какво става, бях му натрошил едната ръка от гняв.
Не знам какво да правя, понякога се едно изпадам в транс и не съм аз.
Моля ви помогнете ми!!!

Коментари

1.   иди полежи в пандиза, да ти мине и да изпуснеш сапуна няколко пъти :)
дедовия

2.   Един хубав бой и ще разбереш кой си!!! и всичко ще ти се нареди.

3.   Не си психопат ти си най-обикновенно келеме което ще се издърви на неподходящия човек и ще бъде натрошено на парчета.

Rebel

4.   Отиди на психолог или говори с родителите си (:

5.   А боли ли те често глава? Сподели малко повече. После спомняш ли си всичко с подробности? Изпитваш ли някакво удоволствие от това? Съжаляваш ли след това? Сподели с нас.

7.   Иди на психолог. И не го приемай като обида, а най-обикновена помощ за решаването на проблема ти.

8.   Номер 1, 2 и 3, не се правете много на оригинални, защото ще стигне до децата ви след време и тогава ще видим кой ще се подиграва. Като не можете да дадете разумен съвет си трайте!

9.   Какво да разбира ме под хладни оръжия-джобното ти ножче и въздушната пушка на дядо ти ли? Ти и психопат не знаеш какво означава-това е човек, който убива системно за удоволствие-без значение дали хора или животни. Ти си просто едно дете, което не си мери силата и ще сгафи в скоро време.
Т.

10.   сега може да ти е смешно, но по-нататък може да стане и по-сериозно

сега е времето да говориш с родителите си и да посетите психолог

чак психопат не си, но е добре че не го криеш че с емислиш за такъв

11.   сега може да ти е смешно, но по-нататък може да стане и по-сериозно

сега е времето да говориш с родителите си и да посетите психолог

чак психопат не си, но е добре че не го криеш че с емислиш за такъв

12.   Поговори с психолог.

13.   Запиши се да тренираш нещото, за да искарваш енергията си и ще видиш , че всичко ще се оправи. Надя

14.   ще ти кажа решението----> ЛУДНИЦА : ) ти си поредното смешно лапенце с поредната измислена и скучна история : )
Ж13

15.   Авторе, не ги слушай тея коментари. Такива прости отговори до сега не съм виждал. Единственото нещо, което трябва да направиш е да се научиш на самоконтрол. Схванеш ли го това, всичко си идва от вътре. Когато забележиш че прещракваш, опитай се ти да го контролираш, бързо ще се научиш.

Към останалите простаци (освен №5) - Моля ви се, направете си услуга и си купете нов мозък.

-Death_Blade ^

16.   Спокойно, ще си намериш майстора...

17.   От Автора.
Не ме боли главата, но изпитвам голяма радост когато причинявам болка на животни и това ме тормози вечерно време по време на сън, сънувам кошмари.
Имам чувството че живея два живота. Ако отида в пандиза, сигурно ще ги избия много народ... имам нужда от нещо което да успокои съзнанието ми.

18.   Авторе, това което си написал в коментар 17 не ми звучи никак добре.
Това, че не те боли глава е добрата новина.
Ако отидеш в пандиза, със сигурност няма да избиеш никой, защото това не е американски филм. Там се изземат оръжията и няма да имаш възможност, а и ще си зает със съвсем други неща.... като например оцеляване. Но ти не мисли за пандиза, защото не бива да влизаш там.
Ще разкажа нещо като се надявам да ти бъде от помощ. А и ще е интересно на читателите на сайта.
Работих като детегледачка преди време/в чужбина/. Там попаднах на едно семейство. Бяха богати, но вътре нещо куцаше. По скоро доста неща. НЕ объщаха никакво внимание на детето, отнасяха се с пренебрежение. Детето отглеждаше заек. Няколко дена след постъпването на работа там, тя го уби. Когато видях умрелият заек, щях да полудея. Отидох при родителите и и те казаха, че това е нормално, че тя го прави постоянно и и купиха нов. Не мина и една седмица и това се повтори. Това дете изпитваше такова удоволствие и удовлетворение от това което върши. Опитах се да поговоря с нея. Тя мълчеше. После казва, че не била тя и някакви такива. Явно знаеше, че е нередно и въпреки това го правеше. Няма да забравя погледът и след всеки такъв случай.
Не издържах много в това семейство.
"Чудовища не се раждат, чудовища се създават! "
С това в никакъв случай не казвам че си чудовище.
Мисълта ми е, че родителите ти са ако не виновни, то поне отговорни за състоянието ти в момента. Дори да поговориш с тях, при това положение, едва ли биха могли да направят нещо полезно за теб.
Ако искаш сподели с нас как вървят нещата в семейството, за да ти бъдем по-полезни. Опиши отношението на майка си и баща си към теб. Безразличие, лошо отношение, наказания и бой, незаинтересованост- всяко едно нещо е важно.
То е ясно, че няма да посетиш сам психолог, но поне да се опитаме тук да ти бъдем полезни.

19.   От автора до 13 вече тренирам от 8 години,
до 9, не означава че имам широка колекция от мечове, кинжали и всякакъв друг тип остриета,
до тези които дойдоха, само да се направят на важни- намерете си работа, а на останалите благодаря.

20.   Здр. сподели малко повече за отношението на родителите ти към теб, защото така ми е малко трудно да ти дам съвет. Лично мое мнение не си психопат, а имаш личностно разтройство. Освен радост какво друго чувство изпитваш причинявайки болка и често ли мислиш да нараниш някого/хора или животни/, защото може би си емоциомално нестабилен тип(това не е обида а част от личностните разтройства, които се делят на няколко)Ако искаш да се промениш наистина имаш нужда от професионална помощ. Дано да съм помогнала.
Маги

21.   17. Щял да избие много хора :D:D най-много в затвора да ти пръснат геврека и всеки ден да те бият за удоволствие, щото там са истинските психопати не комплексирани пишлямета като тебе.

22.   1. Всеки може да се гневи за всичко. В трудна възраст си и много яко те е треснал хормона. Не се ядосвай за простотии, защото ако извършиш непоправимото цял живот ще съжаляваш и в затвора няма само объркани тинейджъри, а хладнокръвни престъпници. Там ли искаш да отидеш? Докато излежаваш присъдата си ще мислиш " къде ми беше акъла, когато бях млад".
2. Замисли са за това какво изпитват животните, които нараняваш и как би се почуствал ти ако някой, само защото е по-силен те наранява. Много ми хареса съвета на -Death_Blade^ - научи се на самоконтрол!

jay

23.   Обладан си от зъл демон. Обърни се към Господ Иисус Христос да те избави. Чети книги, помагай в приюти, запиши се доброволец някъде.

24.   Според мен те друса пубертета. Фактът, че си споделяш, че можа да си психопат, означава, че най-вероятно не си. А искаш просто да си различен и интересен.
Ак все пак усетищ, че твърде много насилието те влече, поговори с родителите си и се насочи към психолог. Той ще те изслуша, анализира и ще ти обясни какъв си. Нали има училищни психолизи?

25.   17-ти не е автора... Никога не наранявам по- слаби от мен, винаги съм це изправям срещу по-силните. Никога не нападам, но винаги се защитавам. Тва дето го пише 17-ти е лъжа. Аз самия отглеждам змия от малък.
23-ти почти съм сигурен, че не съм обладан от демон, чета книги постоянно (чел съм и Библията).
18-ти много интерестна история, благодаря и за разбирането, както вече казах в молбата, нямам никакви проблеми докато някой не ми скъса нервите. Нямам абсолютно никакви проблеми със семейството си, четат ми конско като сгафя, но иначе няма тормоз или пренебрежение.

26.   Зависи от животните приятел, зависи от животните

Кумчо Вълчо

27.   В православната църква има едно такова тайнство-маслосвет. Свещеникът чете специални молитви на съд с масло(олио или зехтин). Тайнство е, защото по таен наин, Божията благодат слиза в това масло. След това свещеникът те помазва с него и ако вярваш в Божията милост, ще бъдеш изцелен.
Кръстен ли си? Ако не, трябва непременно да се кръстиш. Много хора са се изцелявали след кръщене.
Препоръчвам горещо и изповед и причастие.

28.   27 кръстен съм и не бих казал, че съм обсебен от демон засхтот нося кръстове и имам татоиран кръст на рамото, тъй че едва ли е това!

29.   До автора. Само по себе си носенето на кръст няма да те опази ако нямаш вяра в Бог. Най-добре е да се консултираш с православен свещенник по въпроса.

30.   Авторе някакво развитие по темата има ли?

31.   Виж, пич, аз съм на 12 и имам същия проблем, но все пак от време на време успявам да се контролирам! И аз не мога да намеря решение на този проблем!

32.   Имаш проблем с овладяването на гнева. Това е нормално при индивиди в пубертета. Просто на някой деца тестостеронът им идва в повече. Консултирай се с психолог, не с непознати в нета (нищо лично към горепишещите), които нямат никаква компетентност в материята, а само собствено мнение, което между другото е като задника ... всеки си има по един. Та ... консултирай се с психолог, който ще ти покаже техники за овладяване на гнева. Далеч си още от развитие на психопатия.

33.   Хора защо говорите така? ! Момчето иска съвет, а вие му предлагате бой.. ако не можете да му предложите съвет, поне си замълчете и толкова! Виж.. лично моят съвет е да поговориш с вашите относно това или да отидеш при психолог.. той ще ти каже какво да направиш. Късмет! :)

34.   Аз съм на 12 години и съм същата! И на лекар ходих! Казаха ми, че не е проблемно и, че самияг ми характер е такъв! Не се притеснявай :))))

36.   Авторе, понякога и аз съм се питал за тези неща. Не знам дали ще съм ти от полза. И понеже ме мързи да пиша надълго и нашироко.
"Нямам никакви проблеми, докато някой не ми скъса нервите" - мисля, че тази фраза описва нещата най-добре. Съветът ми е просто прочети малко повече в Уикипедия за личностните разстройства. Или вземи един учебник по патопсихология. Ако можеш по диагоналния метод да четеш. Така по-лесно ще си откриеш отклоненията. Няма нито един нормален човек, всеки има минимум едно отклонение. Това ти го казвам 100 на 100. Прочети и се увери. Така ще си по-наясно със себе си. Чрез самопознанието ще можеш да разбираш по-добре какво поражда реакциите ти в определена ситуация. Не бива да се чувстваш неудобно или некомфортно. Нито пък да слушаш злонамерените коментари. Просто бъди по-наясно със себе си.

37.   Това че си пребил някои, и майка му е плака над него че е със счупена ръка, не те прави психопат. Помисли в Америка, само докато ти пиша този коментар колко много на твоята възраст се бият жестоко. Така че споко. Но внимавай с оръжията! Това е от мене :)!

38.   Не си психопат. Спокойно.

41.   Ако някой е психопат това съм аз, повярвай ми. Аз съм на 13 и съм много зле. Значи моите нерви постоянно се скъсват, постоянно се нервя, доста често (не винаги), донякъде се радвам когато гледам как нараняват хора или когато виждам кръв или червен цвят.

Та мисълта ми е че ти не си нито психопат, нито луд, просто имаш проблеми с гнева. Което не е страшно, всички понякога го имат (някои по често, други по рядко) всеки различно. И предлолагам не ти е лесно да кажеш нещо подобно на ваште, или на когото и да е било. Опитай се да се контролираш, а ако не можеш може би трябва да спортуваш нещо малко по - бойнствен спорт, за да си изкарваш гнева по - лесно. И наистина ще е добре ако се опиташ да споделиш не сано с хора в нета, а и с някой по - близък човек. Например приятел, родител, роднина, познат или някой друг. Добре ще е да споделяш такива неща, наистина може да помогне. Но съм сигурна че ти въобще не се нуждаеш от психолог, а от овладяване на гнева и да споделяш (наистина има ефект). Сигурна съм че с това съчинение съм те приспала. И наистина ще се радвам да съм ти помогнала с нещо. Поне малко лудите да намалеем :D. Това е от мен и чао. :)