Споделена история от Тинейджърски

Предизвикване на повръщане с цел отслабване
Здравейте :) Първо да Ви кажа, че съм на 13 години, момиче. Значи искам някай да ми даде смислен отговор. Искам да опитам ако си бръкна в устата с два пръста дали ще повърна и дали ще отслабна (до сега не съм го правила никога) много добре знам какво може да стане и че може да умреш от това, но аз искам просто да опитам. Та въпросът ми е ако го направя един път дали ще се пристрастя? Дали ще ми стане нещо? Просто искам да опитам, но да не е фатален опитът преди да съм питала и да ми стане нещо. Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Недей, да го правиш!!! На всичкото отгоре от това не се отслабва, защото колкото и да повръщаш стомашните сокове остават.

2.   Не, няма да отслабнеш.

3.   няма да отслабнеш само дето можеш да си предизвикаш нежелани проблеми като булимия

4.   Недей, защото може да умреш!

5.   Един здравословен хранителен режим и спорт ще ти помогнат да отслабнеш и да си слаба много дълго време.
Явно ти си знаеш, че е опасно, така че няма какво да ти обяснявам.
Повръщаш храната, всички калории се възприемат от тялото, но всички витамини и полезни вещества отиват в канала и въпреки това се чувстваш гладна. След редовно повръщане тялото вече няма от къде да извлича всички полезни вещества и витамини и почваш бавно да се самоунищожаваш.
Организмът ти започва да се храни с мускулите си (надявам се знаеш колко е сериозно това) и действително почваш да тежиш по-малко, да изглеждаш и да се чувстваш по-слаба.
Наистина ли трябва да минеш по този ужасен път, вместо да свалиш за няколко месеца тези излишни килограми (със спорт и здравословно хранене) и да не ги мислиш никога повече?
По-добре стискай зъби и се контролирай месец-два, отколкото цял живот да трябва да ходиш да драйфаш всеки път след ядене.
От един път нищо няма да стане, но ти искаш да стане, така че ще опиташ пак и пак и пак.... По-добре недей.
Остави на болните повръщането, а ти се грижи по "старомодният" начин за тялото и здравето си.

6.   Ти ако си опряла до повръщане представям си колко безнадежден случай си...

7.   Еми супер, давай. А след година можеш да си измиеш зъбите с киселина, за да са по-чисти.
(сарказъм, все пак) Иначе освен да повръщаш на хоризонта и да се отвратиш друго няма да има.
Зу-За

8.   Ще се задавиш само и ще ти се догади нищо повече. Пък и по принцип не се отслабва от това, както не се и отслабва като те хване разтройство. Това е същото. Недей гледа какво дават по телевизора.

9.   6. '' Ти ако си опряла до повръщане представям си колко безнадежден случай си... '' Ти въобще познаваш ли момичто, че да говориш така и тя ясно каза смислен отговор ;) според мен не го прави

10.   Недей. След 1 година няма да ти останат зъби. Те са почти изцяло от калций, а стомашният сок е много силна киселина.
Ако имаш варовик по чешмата, сипи малко лимонов сок - виж реакцията, това ще се случи и със зъбите ти.
Останалото са ти го казали хората горе.
Аз така съм повръщала, но само, когато ми е било тежко и лошо на стомаха, веднъж годишно да кажем. Гадно е

11.   Дете не го прави. Има си колко по-хубави начини за отслабване, и по-полезни.

12.   Да, супер готина идея.. Направи го нищо не ти коства освен че ще се разболееш с много сериозни болести покраи себе си ще разболееш и родителите си а със сигорност нямаш и на прецтава какво значиш ти за своята майка! Ама давай ти сии... убивай се бавно убивай и майка си!
Момиче на 15.

13.   Няма да отслабнеш, но ще ти стане зле, ще ти се насълзят очите, ще си раздразниш гърлото от опитите. И аз съм пробвала като бях малка и глупава (не го казвам с лошо чувство, от възрастта са тези странни пориви). Няма никакъв смисъл, нека ти дам пример с една моя позната, която редовно повръщаше поне една година, после загубихме връзка. Та тя имаше огромни задни части, след една година упражнения над тоалетната имаше също толкова огромни задни части и хранително разстройство.

14.   Започнеш ли - няма да можеш да се откажеш без психиатър. Даже с психиатър шансът да оцелееш е малък.
Не само зъбите и косата се скапват, а и всички вътрешни органи.
Тази болест води до сигурна смърт.

15.   Чудо голямо ако не си слаба и красива! Ако го правиш за да бъдеш харесвана си много заблудена. Времето ще те научи, че перфектното тяло и кукленска красота не са тези фактори, които привличат околните. Важен съвет-никога не се сравнявай с момичетата около теб, ти си различна и носиш друг заряд. Бъди такава каквато ти се харесваш

16.   Ако се слабееше толкова лесно всички щяхме да правим така

17.   Здравей, Не мога даразбера, защо тябва да повръщаш след като си се нахранила, не е ли по лесно да не се храниш или да е по малко. Със сигурност от тазинеприятна процедура не се слабее, но се придобиват вредни навици и се стига до болница.
Привлекателността не зависи от килограмите, много по привлекателен е усмихнатия човек. Вместо неприятно изживяване опитай налко тренировки прд огледалото на усмивки, ползата е много по голяма :)

Успех и щастие :)

18.   аз пък искам да спра да слабея. По принцип съм си трътла от малка, ген може би или бавен метаболизъм кой знае. Та много страдах като тинейджърка, че съм най-дебела в класа, спукваха ме от подигравки. Забравих какво е да закусваш, да обядваш, а погълната вечеря веднага се изразходваше на стадиона. Бягах вечер за да не ме гледат през деня и да ми се подиграват после, но ефект почти никакъв, въпреки всичките лишения на които се подлагах. Само стегнати крака имах, но килцата си стояха и не мърдаха просто. Лишенията и ограниченото ми ядене станаха нещо като режим и навик дори до сега, но както се вика "след дъжд качулка"сега когато ми е безразлично дали съм слаба или дебела се топя. За 5 месеца изненадващо смъкнах 20 кг и продължавам да свалям, а режима ми на хранене си е един и същ какъвто е от тинейджърските години, с разликата че сега съм много изнервена и имам много притеснения на главата. Ще кажеш да ям сутрин, но не става, не чувствам глад ни в стомаха ни лакомията се обажда, изглежда природата си знае работата

19.   До 18, Някой много знаещ човек беше казал : Внимавай какво си пожелаваш защото може да се збъдне

Желая ти всички други желания да ти носят радот и щастие :)

20.   здравей, аз също съм на 13, 1 с 70 см висока, 57 кг, преди исках да отслабна, но започнах да се харесвам, така че обичай себе си :P

21.   Аз и моята приятелка лятото говорехме за това.. И аз си зададох същия въпрос, но за разлика от теб и си отговорих. Помислих и си казах: "Няма начин! ". Предусещах, че не бива, може би е било "чувство за сомосъхранение ". И бях права, това е много опасно и вредно, вече прочете, че не трябва да си го причиняваш. Не съм слаба, 55 кила, а ръста ми е 1, 68____на 13 год. съм
Мисля, че този въпрос се изчерпа
VVW

23.   Хахахаха, как ще повръщаш за да отслабнеш? Не се прави така! По-добре не си бъркай в устата :(, защото ще ти стане лошо и можеш да умреш.. от личен опит.

24.   и аз го правя... сливиците ме болят ужасно много. Косата ми още не е започнала да пада, нито зъбите са ми зле, но ще станат, ако не спра. Няма и ефект. Просто се чувствам по-леко. Това е. Аз не мисля повече да го правя, защото не искам сама да се водя към смъртта и грозотията си.. В момента мога да го преборя, защото съм повръщала най-много 10 пъти и още не съм зависима или нещо от сорта. Затова ще ми е лесно да спра. Но момиче ако всеки път, когато огладнееш отидеш, натъпчеш се и после отидеш и го повърнеш нищо друго няма да направиш освен да си причиниш стомашни проблеми и на 23 години като станеш да изглеждаш, като набръчкана баба. Това повръщане води до бълимия. Няма да можеш да ходиш до тоалетната без клизма, представи си, а след това следва и анорексията от която дори и да се излекуваш никога повече няма да можеш да ядеш нормално, а само определени неща. И само това ще е... всички тези проблеми които ти изредих ще постигнеш с повръщане, но отслабване няма да постигнеш. Има си по-здравословни и ЛЕСНИ начини за отслабване. При което са и по-ЕФЕКТИВНИ И ДЪЛГОТРАЙНИ. Ако си гладна изяж 2 филийки с нещо (каквото и да е), отколкото да изядещ 6 и после да повърнеш. Нищо лично само дето резултат-никакъв, болести-ВСЯКАКВИ. уврежда ти всичко.. Мисля, че ние си изказахме мнението по въпроса и до моя коментар не видях нито един положителен, който да се съгласява с този начин на отслабване. Оттам нататък ако си малко-по умна ще прецениш какъв ще е живота ти. Замисли се ако ти беше една майка и детето ти умре от такива разтройства на организма, булимия или анорексия как ще се чувстваш ти. Помисли как ще се чувства и твоята майка. (друг е въпросът, ако взимаш пример от нея) ;) Не бъди проста и ограничена ;)''не питай старило, питай патило'' чети малко в интернета. ето ти последствията от едно повръщане:http://e-vestnik. bg/3644 Тя е патилото в случая. пиши нова тема ако след, като прочетеш това си на същото мнение относно този начин на отслабване. Живо и здраво да е момичето, тя ме убеди да спра да правя тези простотий. Едни 10 минути макс. да прочета това с 2 думи ме спаси от коварни болести.. БЪДИ РАЗУМНА!
Момиче на 13 г.

25.   Стига с този пубертет и подобни глупости!!! Не се занимавай с отслабване, ако ще стигаш до такива крайности... Защо децата на моета възраст просто не могат да бъдат НОРМАЛНИ?? Кого се опитвате да отблъснете, като се вкарвате в сапунки или в този случай - да се опитвате да достигнете нещо толкова повърхностно и незначимо? :х Казвам ти още веднъж - не се занимавай с отлсабване, ако ще се достига до подобни действия. Просто недей. Освен ако не мислиш, че отслабването е по-важно от животът ти...

26.   Момице него прави това нещо няма нищо да постигнеш наймного за умреш

27.   Така не се отслабва, по-скоро не се качват килограми(поне при мен е така)

28.   Аз пък мога да ти кажа, че се отслабва, за това момче или момиче което сподели своето мнение, че и от разстройство не се слабее.... слабее се но никак не е здравословно, понеже организма се обезводнява и се развиват редица заболявания след това!

29.   Ти сериозно ли искаш да се разболееш от булимия? защото 1-2 пъти ще го предизвикаш, ама накрая тялото ти ще почне само да повръща и ще си докараш сериозни здравословни проблеми! Това си е хранително разстройство и лечението е дълго и мъчително. Така, че ако искаш да отслабнеш СПОРТУВАЙ, а не си прави експерименти със здравето си.

30.   Миличка, искам само да ти кажа за една моя съученичка, която почина на 17 години. Беше от моя клас и много искаше да стане манекенка. Момичето не беше дебело, по-скоро е имала нужда от малко спорт. Та в десети клас тя започна този метод, защото искаше да отслабне. В средата на единайсти клас, тя изглеждаше ужасно. Лицето и беше изпито и бледо, краката и бяха с обиколка двадесет сантиметра(горе), беше като измъчен роб, с прилепнали дрехи ребрата и се четяха. Но тя не жива дълго, дори не доживя и края на единадесети клас. Много съжелявам, че ти го казвам, но това е жестоката истина. Недей, защото това е вреди само на теб, а и на родителите ти и на приятелите ти!

33.   Така не се отслабва. отслабва се като намали сладкото, млечни продукти и хляб .Но свен това трябва да се спортува . Ако си искала да отслабнеш дано съм ти помогнала.

34.   Не съм пробвала.
Мисля че ще отслабнеш, но рискуваш да умреш?
Ще пробваш веднъж. Ще искаш ефект и ще продължаваш до последния си ден.
Имаш родители момиче!!!
Отивай на вън и започвай да тичаш.!!
Има хора които се борят за живота си, а ти сама ще си го дадеш.
Така ли??? !??? !? !!!
Ще ти окапят зъбите и косата :-(

35.   Миличка, недей започнеш ли веднъж ще ти стане навик и няма да можеш да спреш освен това може и здравословни проблеми да си докараш! Още повече, че си дете.

37.   Здравей, ами какво да ти кажа.. сама знаеш, че не е полезно и т. н. Чесно да ти кажа, пробвала съм всичко -спорт, всякакви диети, повръщане, глад, здравословно хранене и да ти кажа, че просто всичко е до метаболизъм и в крайна сметка яж си каквото и колкото искаш и си спортувай. Не пий газирано, не яж хляб, сладко не яж, солта намали и наблягай главно на зеленчуци.... Имам една приятелка, която беше доста пълнички и да найстина се отслабва с повръщане, при нея подейства и направи страшно тяло, но за сметка на това накрая влезе в Пирогов... няма смислъл, не е много трудно да отделяш поне по половин, един час на ден за упражнения, да бягаш и просто да се храниш здравословно... когато аз повръщах спрях навреме, не се разболях и не бях зависима, но се чувствах адски зле и бях постоянно гладна, лошо ми беше, като ставах от леглото или дивана ми се виеше свят, бях като неадекватна... а и така няма да изглеждаш добре, ще си слаба и отпусната, по-добре започни да се стягаш... в момента съм на режим, ходя на фитнес, чувствам се отлично и изглеждам така

38.   виж не знам дали си намерила решение, но съжалявам че си задала най-обикновен въпрос и всички почват да ти дават акъл.. ДА ЗНАЕТЕ НЯКОЙ КАТО ТИ КАЖЕ НЕДЕЙ ИЛИ КРАСИВА СИ ДЕЙСТВА В ОБРАТНАТА ПОСОКА. Баси майката тя пита как и вие почвате ама недей, ама защо, ама как, ще се разболееш, на всички ни е ясно какво може да стане, ама тя е била тука за съвети не за акъл.. МНОГО ЖАЛКО ЧЕ НЕ ГО РАЗБИРАТЕ. четох в един друг такъв форум там пък отгатват защо иска да повръща момичето и я нападат направо. Гледайте си работата бе като нямате отговор не пишете нищо да му се не види

39.   Давай! Аз го правих и за 3 дни свалих 5 кг