Споделена история от Тинейджърски

Той ми беше като брат
Ами здравейте,
Моята история е доста дълга и ще започна от началото, за да давате по пълни отговори. Аз съм осми клас, на 14. Момче съм. С моя плиятел М. сме супер близки. Като братя сме. Родени сме в една и съща година и от бебета сме заедно. Винаги сме се разбирали, винаги сме си услужвали, винаги сме си споделяли АБСОЛЮТНО ВСИЧКО. Нико не сме се лъгали, помагали сме си и дори сме си обещали да си подаваме ръце. Чувстваме се като братя.

До тук всичко добре. Обаче преди известно време се случи така, че с М. се влюбихме в едно и също момиче. След известно време, по стечение на обстоятелствата, тръгнах с въпросното момиче. Аз много рядко се влюбвам, но когато се влюбя хлътвам супер здраво.

След около един месец Е. (така се казваше тя) ми написа съобщение, че трябва да поговорим заедно с М.
Така, срещнахме се в парка до нас на другия ден. Е. буквално не увърташе. Каза, че не искала да ме задържа. Тя просто била влюбена в М. Той през цялото време е знаел за това и са се срещали зад моя гръб. Аз застинах там, а в следващия момент просто станах и се запътих към нас.

Когато се прибрах в нас, аз се почувствах много предаден и разбрах израза „разбито сърце”. Опитах се да се държа мъжки. Ала уви се разплаках. Баща ми, незнайно защо, се беше прибрал по-рано от работа и ме видя. Започна да ме разпитва защо плача, а в мъката аз му се развиках, за което вече много съжалявам. Той каза, че не иска да говори с мен щом така му викам. Светът ми се срива. Моля ви много помогнете ми какво да правя? Трябваше да потърся съвет от някъде. Наистина ще съм много благодарен на всички отговорили и най-вече на модератора ако публикува това.

Коментари

1.   Ще мине и замине. Само на 14 си, нищо не си преживял все още.

2.   Това е урок, който ще ти остане за цял живот!

3.   Защо пък си се развикал на баща си, с какво ти е виновен човека? Той те обича и е искал да ти помогне...
Научи се да уважаваш хората, които те уважават!

4.   От М. няма да стане истински мъж, а от Е. ще стане една курва.
А теб... Теб само времето ще те излекува.
Извини се на баща си и му разкажи какво е станало - той ще те разбере и ще ти даде най-адекватен съвет.
На всички са ни разбивали сърцето, но ще ти мине, колкото и нереалистично да ти звучи сега.
Наплачи се, остави се на болката, ядосвай се, дай воля на емоциите си пред себе си и изясни от тук нататък какво ще правиш, но не се отдавай на депресия. След това просто си вземи поука и продължавай напред.
Нито момичето, нито приятелят ще са ти последни, болезненото в случая е че са първи.
Приеми го, като част от съзряването.

5.   Момиче на 13 съм и вече съм разбрала и какво е предателство, и какво е разбито сърце. Аз от рано се сблъсках с живота. Разбрах колко лоши могат да бъдат хората. Отдавна разбрах, че приятелите ми не са истински, дори и не съм смятам, че някога са били.. гадно е, но такъв е живота. От 4 години съм влюбена в едно момче, но то не ми обръща внимание, въпреки че се познаваме от много време. Никога не съм имала истински приятели, дори ми се струва, че сегашните ми се подиграват понякога и затова нищо не им споделям. Не смятам и че истински приятели съществуват.

6.   Абе деца... какви разбити сърца какви 5 лева ви гонят :D, айде още 4, 5 годинки чакайте поне да ви дойдат истинските проблеми та тогава казвайте разбити сърца.
А до автора-незнам как допускаш едно момиче да ви разваля приятелството, това е нормално като сте толкова близки приятели да си харесате едно и също момиче, и други ще има няма да е само това.

cheRRy***

7.   Баща ти е, можело е да споделиш, вместо да крещиш като неандерталец.

8.   Аз съм момиче на 15 год. и бих те посъветвала да се извиниш на баща си първо. Второ аз не мога да разбера защо си позволил на една " пикла", с извинение, да застава между теб и приятеля ти....? Все пак сте приятели от доста време и ще е най-добре да седнете и да поговорите.. според мене така ще е най-добре. :) Дано съм помогнала.... и успех ;)

10.   Еее, хлътнал си. Голяма рябота. Забравяш я и готово. Не позволявай на няква к***а, ще ме извините, да ви скара. Та вие наистина сте като братя. Тя Е. сигурно го е преластила и той се е поддал момчето. Просто му прости и се здобрете. А на баща си се извини веднага. Той нищо общо няма... :)

11.   Сдобри се с баща си и приятеля си. Всеки прави грешки. Просто не му се сърди. А момичето просто го забравяш и точка. Явно не е за теб.

12.   Обясни на баща си какво ти е било, сигурно ще разбере, а и на всеки се случва да си изпусне нервите, когато се чувства зле. Относно М. и Е. не знам какво точно да ти кажа. Ужасно е да разбереш, че най-близките ти хора са те предатели. Можеш или да прекъснеш контактите с тях или да питаш приятеля си защо го е направил. Въпреки, че според мен такава постъпла е супер долна и е трябвало дати го каже в очите. А пък тая Е., що за курва е, че ще ходи с теб, ама ще харесва него ще се срещат зъд гърба ти? Преди година горе долу и аз бях в подобно положение, само дето аз бях момичето, а те двама братя, които ме харесваха. Наистина обичах единия, но не исках да ги скарвам и просто си тръгнах. Та мисълта ми е, че е тъпо да си разваляте дългото приятелство заради някаква си там, но М. явно си е направил избора. Опитай се да гледаш напред и не си струва да се чувсваш зле заради хора, които 5 пари не дават за теб.

13.   Горе-долу си ми в възрастта, и наистина разбирам! Но това момиче заслужава от теб едно БЕЗРАЗЛИЧИЕ!
Аз също съм момиче, и някои мадами просто са си много резки в отношенията, което не е много добре.
Предлагам ти да не се предаваш, да гледаш само на пред, няма да е първата, няма да е и последната!
А пък за момчето, едва ли е бил истински приятел..
УСПЕХ!!

14.   Милия ти! При мен стана същото, имах приятелка - момиче съм - с нея сме си първи друшки - е бяхме - и се вюбихме ве дно и също момче, аз бях полудяла по него, а те не чак толкова, той ме носеше по стълбите, смеехме се, и след една седмица ми каза - знаеш ли дали приятелката ти ме харесва, аз го попитах - моля!? и той ми каза, че се е държал мила с мен, за да я накара да ревнува и тя да се вюби в него, аз му зашлевих един шамар и със сълзи на очите казах - да. Казах на приятелката си и тя каза, че той е гадняр и след 1 ден вече бяха гаджета! Знам колко е гадно и аз съм на 14 и просот не издържам.

16.   От момиче на 15
Не искам да защитавам никого... просто казвам.. Защо с твоя приятел трябва да се скарате заради момиче? Все пак сте като братя? Пък и любовта не пита.. ти да не мислиш, че те са искали да ти разбият сърцето? По-добре си намери момиче, което те обича истински, сдобри се с приятеля си, защото заради гадже не бива да се губи толкова добър приятел, и си живей живота. Забрави я тази! :)

17.   И братята се карат!

18.   Според мен, този М. е трябвало да ти каже от самото начало за тайната им връзка с твоето момиче.... Наистина е много гадно това :(( Мисля, че трябва да поговориш с него относно случилото се, защото както каза номер 17 : "И братята се карат! ", след време е възможно да се оправите. Знам, че в момента не ти е до това но съветвам те да излезеш с М. и да поговорите, ако все още го чувстваш като брат трябва да му простиш, защото не бива да си проваляте толкова дългогодишно приятелство заради една скапана любов ;).. А колкото до спора с баща ти според мен трябва да му се извиниш и да му разкажеш, ще ти помогне ако споделиш с някой близък :) УСПЕХ!

19.   Те не са били братя! Той не му е бил истински приятел, ЗАЩОТО ИСТИНСКИТЕ ПРИЯТЕЛИ НЕ ПОСТЪПВАТ ТАКА! Нито той си заслужава, нито тя. И няма смисъл да му прощаваш, щом сега за такова нещо те е предал представи си след 10 години :)