Споделена история от Тинейджърски

С менструация съм и ме боли
Ами с менструация съм и ме боли, където попада кръвта. Имам предвид, че винаги, когато съм така ме болят външните срамни устни. Там има кръв. Нали не ми е нещо заразена кръвта? Или е от това, че всеки ден се обезкосмявам и кожата е станала по-нежна? Секс не съм правила, химена ми е много дебел, а и имам една ципа отдолу, точно на края на вулвата, където се сливат срамните устни и ме боли като пробвам да вкарам нещо. Пробвала съм с тампони, но ме боли адски много. Не знам и един ден секс как ще правя. То от един пръст ме боли като се опитам да бръкна и опита не се получава.. Не става. Боли ужасно много. Малките ми срамни устни са много големи, така че господата да не мислят, че големите срамни устни са от много секс.

Оргазъм получавам само клиторен като мастурбрам. Вагинално не мастурбирам, но за 1 минута получавам по 2-3 клиторни оргазма и ми е много хубаво. Предполагам, че ми е нещо заразена кръвта, щом ме боли. Всеки ден се къпя. Не е от неспазване на хигиена. Не знам дали трябва да ида на гинеколог, то става само като съм в цикъл. А как ще ме прегледа като съм в цикъл? И още нещо... някой знае ли как протича гинекологичният преглед при девствени? Може ли да се ходи по време на менструация? Има ли изследвания на менструалната кръв? Бъркат ли при девствени? И ако не, трябва ли да се разкрача на магарето? Благодаря, ако някой ми даде съввет. До модераторите:проблемът е сериозен, моля публикувайте темата.

Коментари

1.   Първо, няма начин да ти е заразена кръвта, а ти да си жива и здрава и да пишеш по форуми. От зараза на кръвта се умра, имаш температура първо, получават се петна по кожата... Ужас.
Менструалната кръв не е мръсна, заразена - тя идва от теб самата, но трябва да се научиш да сменяш често превръзката. Почни да ползваш хубави превръзки, някои спарват - от там и дискомфортът.
Иначе - не е нормално да имаш ципа на входа на вагината си. Хименът е в самата вагина, доста навътре и не би следвало да можеш да го напипваш, без да вкараш пръст в него. Според мен, имаш някакво срастване, което трябва да се види от гинеколог - разбира се, не по време на менструацията!
Ако имаш такова срастване на входа, там може би се задържа кръв, която съсирва и почва да се разлага - това е действитлено предпоставка за инфекция!
Отиди на гинеколог, няма да ти бърка, нека те види все пак. Има вероятност да те цепят - но пак ще си девствена, това не е химен! Сподели с майка си или отиди така... Само за аборт искат родител. Положили са Хипократова клетва и мълчат до гроб лекарите, не се притеснявай от това - можеш да си избереш някоя жена... споко.

2.   Иди на гинеколог! На него можеш да кажеш всичко!

3.   Какво значи всеки ден се обезкосмявам с какво как? Обезкосмяването е нормално на седмица две веднъж защо всеки ден? може да си протрила кожата си с самобръсначка и да те боли особено като е постоянно влажно мястото при менструация. Като имаш някакви съмнения, че имаш не нормални ципи, иди на гинеколог да те прегледа да те успокой, че си нормална.

4.   Относно това когато имаме менструация дали да ходим на гинеколог и аз съм доста объркана понеже имам симптоми на причинител на рак на матката а ми дадоха час при гинеколога точно когато би трябвало да ми дойде, като се има на предвид, че час при гинеколога се получава през месец, 2, 3 поради натоварен график а случаят ми е спешен.. звъннах за отмяна на часа, но ми кацаха че може и с менструация да отида-много се учудих но след това разбрах, че пък ще ме изследват а не става с менструация-така че и за мен не е доста изяснен този въпрос..