Споделена история от Тинейджърски

"Влюбен съм в теб" и "Обичам те" ?!
Здравейте! Аз ще съм крака.

Искам да ви попитам какво означава, когато един мъж казва, че е влюбен? С приятелят ми сме заедно само от три месеца и няколко пъти ми спомена колко бил влюбен в мен. Казва ми че е влюбен, но не и че ме обича... ? Как да разбирам думите му "влюбен съм в теб" ?
И моля без критики.. Благодаря!

Коментари

1.   Аз лично не намирам разликата. Може би има, но все пак не смятам, че това е най-важното. Дали казва едното или другото - за мен лично и двете значат, че държи силно на теб и има чувства към теб.
Миналата ми съквартирантка беше вдигнала скандал на гаджето си, че й казвал влюбен съм, а не обичам те. Беше пред мен и през цялото време той не можеше да разбере какъв е проблемът, че е казал едното, а не другото и каква е разликата между тях.
Затова не си го слагай на сърце.
Ана

2.   И отново започваме с тези теми. Разликата между: харесвам те; влюбен съм в теб и обичам те е огромна.

Харесването е нещо много лекичко- като закачки, флиртове. Имаш симпатии, кефи те, мислиш за него понякога. Забавно е, невинно е.

Влюбването е много сериозна работа. Тук говорим за сериозна тръпка, мисли по 24 часа, постоянно си разсеян, не можеш да се съсредоточиш. Сякаш си болен. Стомаха ти се свива като видиш приятеля си, също така и с него си много спокоен, отпуснато ти е, не си напрегнат, можеш да си говориш за всичко. Но все пак е като да имаш розови очила, залъгваш се, преебаваш се, правиш го без дори да се усещаш.

Обичането- Е тука не знам как да го обясня.... Влюбване+ харесване+ още много
Привързан си, мислиш главно за неговите нужди, желания мечти. Постоянно пренебрегваш себе си, без дори да се замислиш. Когато сте заедно и наближава опасност първият ти рефлекс е да бутнеш него за да го спасиш.. Усмивката му ти е по-важна от всичко друго на този свят. Вече нещата се случват инстинктивно, не се напрягаш да правиш нещо за другия, ти просто го правиш без дори да ти пука, макар че осъзнаваш всичко. За да обичаш някого не ти е нужна тръпка и много мисли, както примерно обичаш семейството си- просто ги обичаш, привързан си...
Свалил си розовите очила, знаеш че се пр*баваш, но просто не ти пука.

Това е най-точното, което мога да опиша, просто защото не знам как! То не може да се обясни, просто се усеща.

Честно казано голям респект изпитвам към всеки, който разбира разликата между тези изрази. Сега си казват, че се обичат на вторият ден от връзката. Радвай се, че гаджето ти не те лъже. Сега поне можеш да си спокойна, че щом ти каже, , Обичам те" той ще го изпитва истински.
Зу-За

3.   Не обръщай толкова внимание на думите му, а на действията.

Leonore.

4.   На български просто има две думички, в повечето езици не е така. Просто на нашия език можеш да обичаш и майка си да кажем, но влюбването е запазено за гаджето. Това е искал да каже - обичам те + те желая.
Иначе, без значение кой какви ги бръщолеви, истинската любов не е в думите, а в делата.
А.

5.   Мъж ми е казвал, че е влюбен в мен на втора среща. Аз също съм се влюбвала от пръв поглед. "Влюбен съм в теб" съм го чувала 1000 пъти
Но "Обичам те"- само веднъж. Това е нещо съвсем друго!
Съгласна съм с 2.

6.   Елементарно е - влюбването е емоция, а обичта чувство.
Трябва първо ти самата да почнеш да разграничаваш емоциите от чувствата и ще ти стане ясно.
Когато се влюбиш и когато обикнеш пък нещата ще ти се изяснят напълно, както и разликите между двете.

7.   искам да попитам.. кое е по силно влюбването или обичането?

8.   Според мен, повтаряйки до някъде разсъжденията на някои от по-горните коментари-двете чувства (усещания) са коренно различни. -Ще кажа защо: да се влюбиш е първичното чувство. Може да се влюбиш във вънщността, в характера, в добрите черти на дадения индивид. А да обичаш е коренно различно, опознавайки индивида, виждайки недостатъците и въпреки това ги приемаш, ако щеш разбираш и дори успяваш да ги съпреживееш.
..
дано съм помогнала