Споделена история от Тинейджърски

Учителката ми е като майка
Аз съм момиче, на 18 години... Имам баща - умен, дбър, истински човек, имам и майка - егоистична, подла, дори зла...

Преди две години се запознах с една учителка, която странно защо, но ми стана като майка. Тя няма дете, нито мъж, може би за това си пишехме почти всяка вечер. Днес така, утре така.. Сближих се с тази учителка. Но светът често ти отнема тези, които обичаш най-много, така стана и с мен. Тази жена ни беше класна, сега не е, не ни преподава... Не знам защо го приех толкова силно... Плачех всяка нощ, мислех за нея... Все още е така... Често си мисля за нея, всякаш това бе майка ми. Замислих се, май се оказва, че обичам повече НЕЯ, от колкото собствената си майка... Това не е лошо, нали? Но защо не мога да я забравя? ! Мина цяла година, а аз още я сънувам, в РАЯ, не знам защо...

Коментари

1.   Виж, сега е по-лесно дори. Обади и се да отидете на кафе като приятелки, щом не ти е учителка вече. Скоро завършваш, предполагам, можеш вече да ? кажеш за проблемите си с майка ти и какви са ти чувствата. Мисля, че ще се зарадва. може и тя да ти сподели.
Не е задължително да намираме в семейството си хора за подръжание, но точно на твоята възраст човек има нужда от ментор, ако е жена - още по-добре. Можеш да споделяш всичко с нея, намери я във фейсбук и т. н., не е забранено, особено, щом не ти преподава.

2.   Семейството е това, което го чувстваш като такова. Ако тази жена е запълнила липсата в отношенията ти със собствената майка, то тогава ако не друго, може да ти бъде най-добрата приятелка! Не загубвай контакт с нея, очевидно се нуждаете една от друга, но не е зле да споделиш за тази семейна близост поне с един от кръвното ти семейство, ей така, както се казва от недай си боже.

3.   И аз съм абсолютно като теб. Аз съм на 15, и тя също ни беше класна, но аз напуснах от училището и сега много съжалявам и много ми липсва... искам да се върна заради нея.... :(:(:(Но поддържам връзка с нея, поддържай и ти :)

4.   Привет!
Аз също съм в твоето положение.
Кажете ми - поддържате ли още връзка с учителките си и как по-точно го постигнахте? Тази година завърших 12 клас, а тази жена не ми излиза от главата. Няма вечер, в която да не си помисля за нея. Веднъж я видях отдалече да излиза от поликлиниката и много се притесних дали няма някакъв здравословен проблем, но дори не мога да й се обадя да я питам как е....!?

5.   И аз съм така,с тази разлика ,че моята учителка не ми е класна,вече не ми преподава,много искам да я виждам и да подържаме контакт,но аз не съм и от най-близките..Да не говорим,че миналата година когато ни добави в фейсбук,каза излишно да не и пишем,освен ако не е нещо за училище.

6.   Номер 5, това че е казала да не й пишете за друго освен за училище не означава, че не можеш да й чиститиш някои празници. Това ще я зарадва. Убедена съм - от личен опит г казвам, защото съм във същото положение!

7.   Аз също приех 2 учителки като мои майки и всяка вечер си пиша с тях

8.   Номер 7. А те семейни ли са? Ти ли им пишеш първа? Би ли ми разказала повече за себе си и за тях. Ще се радвам и да си комуникираме.

9.   Здравейте!
Аз 1 път писах на моята учителка, но тя ми каза, че трябва да излиза и това беше. После й се обадих за рождения ден, а тя каза благодаря и за кратко си поговорихме и това ме убива... Как успявате да поддържате контакт с учителките си? Нима те Ви отговарят? За какво си говорите с тях? Моята учителка би се съгласила да й пиша само за нещо делово и не зная как да й кажа, че я възприемам като за нещо повече от обикновен учител, а като майка! Можете да ме да ме намерите на скайп rotekatze9 и ще ви кажа по подробно как бихте се харесали повече на вашите учителки.

10.   Ок номер 9, аз съм номер 5 и те добавих преди малко. Благодаря за съветите на номер 6, но аз съм пробвала вече и бих искала да не си пишем само по празници. Освен това що за контакт е това като я виждам веднъж в месеца... обикновено това става като ходя уж ''да видя и другите ми учителки''...

11.   От номер 7 Момче съм, да семейни са. Но това няма проблем, познавам децата им големи сладури са