Споделена история от Тинейджърски

Гаджето ми няма време за мен
Здравейте.. Казвам се С. и съм на 16 год., живея в София. Излизам с едно момче (ще го нарека И. ) от няколко месеца и по принцип всичко между нас върви добре, дори майка ми, която е против това да излизам с момчета го харесва и одобрява.. но имам един малък проблем - той постоянно няма време за мен. За последните 10 седмици сме излизали заедно само 6 пъти!! Имам приятелки, чиито гаджета живеят в други градове, а се виждат по-често от нас с И.

Вчера отново повдигнах темата за това дали ще дойде на рождения ми ден, който е след няколко дни и за пореден път ме отряза. Писна ми да слушам нелепи оправдания от сорта на "имам много за учене", "живееш много далече" (да бе, на 20 мин. с трамвая) или пък "майка ми взе ключа от нас и ме пуска само на училище". Ако не иска да излиза с мен може просто да ми го каже, не е нужно да измисля някакви тъпи лъжи (най-малкото познавам майка му и знам, че не би го наказала за нищо). Не познавам и неговите приятели, за да ги попитам дали има нещо. Вчера си говорехме по телефона и И. ми каза, че в любовта има радост и мъка и ще се видим отново когато ни е писано? !?

Вече започвам да си мисля, че си има друга и това е причината да не иска да се виждаме, но да не ми го казва, защото знае, че съм много чувствителна. Боли ме, че докато му повтарям колко много ми липсва и колко ми е гадно без него, той само се хили по телефона и ми повтаря "знам, котенце". Приятелките ми казват, че е идиот и трябва да го скъсам, защото се държи с мен като с ненужна вещ и само ме наранява, но не го познават, не знаят как се чувствам когато ме целува, когато ме прегръща.. с други думи не искам да се разделям с него, искам просто да прекарваме повече време заедно, а не да се прибирам всяка вечер и да си лягам с мисълта за него, да се будя с мисълта за него и само толкова. В момента дори не ми пише във фейсбук и скайп, защото компът му бил разваллен. :хх

Коментари

1.   Майка му може да я познаваш, но ти откъде знаеш, че и той няма своите проблеми с родителите си - може би докато не станат показни? С настояването ти за близост, само ще го изгубиш, защото той няма да има начин да се сближите отново, понеже например ти ще си тази която ще се отдръпне и даже ще го нахока, след което той (може би) ще те предразположи да се помирите, без обаче близост повече. За какво иначе са срещите, освен да се опознавате и да се затвърждавате, в това което правите? А другият вариант е той да се е дистанцирал, понеже не сте образували общ кръг от приятели. И в края на краищата, излиза че той може да държи на теб, като го "показва" с това, че ще му разкриеш неприлични тайни за него спрямо родителите му и че се е изолирал (от интернет) заради липса на възможност да те запознае с приятелите си - и затова той ти показва че държи на теб, но няма да се получи и чака на твоя подход. Ако наистина той чака да се развиват нещата помежду ви (както ти искаш), може би той би се вкарал в това преживяване, само пресъздавайки го почти, колкото би се изживяло и екстремно изживяване. Накрая ти няма да си доволна. Момчетата на такава възраст се вкарват или в авантюри или мислят за полови контакти. Има вариант обаче наистина да ти изневерява (по речника му както си описала) или да знае за твоята чувствителност и да злоупотребява в това, за да създава чувство в теб за ревност. Попитай го направо дали си има друго гадже, ако наистина мислиш за уместно или се опитай само да му кажеш че не му се сърдиш, че не е бил на рождения ден, след което не го търси. Скрит коз ще ти бъде това, което най-вероятно предстои в рождения ти ден.

2.   А ти сигурна ли си, че сте гаджета? Това, че сте излезли 5-6 пъти и сте се целунали не означава, че ходите...

3.   На същото място съм, но съм от друг град. Иживявам го ужасно, давам всичко от себе си, а от негова страна едно голямо НИЩО! ... Научи му някак паролите или го провери, изненадай го, за да рабереш дали ти изневерява или просто покажи малко бездействие и от твоя страна, дръж се както той се държи и дано подейства ;)) Успех миличка :)

Ненн

4.   1. мерси много за съвета, наистина трябва да стана по-ненастоятелна и да спра да му се цупя

2. дааа, сигурна съм, че сме гаджета. ходим от април и до преди 2-3 месеца излизахме почти всеки ден, но след това просто спря да има време за мен

3. успех и на теб ии се надявам и с твоя човек да се оправите ;)))

С.