Споделена история от Тинейджърски

Как да си върна старата фигура?
Такаа.. откъде да започна.. Аз съм на 14 години, момиче. Висока съм 1. 63м и в момента тежа 43 кг. Дотук добре.. но искам да ви разкажа как стигнах до тези килограмми.. Преди има няма една година тежах 61 кг и реших, че съм дебела и трябва да отслабна. Речено-сторено.. Постаавих се на 5 дневна диета (може да я намерите в интернет) и правих аеробика всеки ден. И резултатите не закъсняха.. Станах 53 кг за около месец и половина и иизглеждах перфектно. Но тогава стана страшно.. От страх да не напълнея започнах да ям само плодове и всеки ден отслабвах все повече докато не си навлякох куп проблеми. Цикълът ми спря, кожата ми стана суха, постоянно се виждах дебела и изпитвах паническки страх от напълняване. Тогава чух за страшната болест анорексия и се изплаших много. Реших да започна да се храня и сега в момента ямм по около 1500 ккал на ден (като ги сравбиш с предишните 500 на ден и то приети само от плодове си е направо напредък), но все още приемам тези калории само от диетични храни-черен хляб, обезмаслено мляко, нетлъсти меса и риба, плодове и зеленчуци. Качих 3 кг за 3 седмици, но никак не ми личи, а аз съм направо много грозно слаба.

Моля ви ако има някой компетентен нека сподели мнение по въпроса болна ли съм от анорексия и как да кача килограми! Мерси предварително!

Коментари

1.   Изглежда, че си се усетила навреме. Иначе - не е задължително да се тъпчиш с дюнери, за да си нормален човек. Продължавай със здравословното хранене, има ефект явно. Не спирай с плодове, зеленчуци, добра храна, но повечко. Временно спри спорта, но не е противопоказателен. Просто не отслабвай и не напълнявай повече толкова рязко, съкращавай си живота. Не бива сега да напълняваш така рязко - после пак ще се чалниш. Мисля, че на 53 кг. действително ще си идеална, стреми се към тях и ги задържи. Имай долна и горна граница - да кажем 50 кг. на долу и 55 нагоре. Хайде - успех и не се шашкай, не си болна явно, но внимавай друг път

2.   благодаря много да и аз мисля, че наистина се усетих навреме а и нещо друго бих искала да питам сега като почна да качвам как да спра като стана примерно 50-53 кг? мерси мн

3.   Така аз съм на 13 през април ще стана на 14 - висока съм 164 и в момента тежа 48 кг - бях 53 и фигурата ми беше супер бях нормално слаба, имах стройна фигура, но ме обвзе някаква фикс идея, че трябва да отслабна, сега като съм 48 кг не ми спря цикъла, но се отрази доста на бюста ми точно през лятото бях 75 б номер на сутиена а сега съм 70 а - банския не ми става - и сега много ме е яд и затова знам, че за нашата въраст и височина 53 кг е супер! Като малка имах анемия - това е предната фаза на анорексият - и леикарката ми каза да ям много месо и то главно телешко и свинско - защото те имат повече мазно в тях - така ще ти кажа нещо - яж всичко не само плодове, яж обикновен хляб тоест бял. И да навреме си се осетила, иначе онорексията е доста страшно болест, и няма лечение от нея освен хората с много силна воля!

4.   а относно калориите бих се радвала ако някой ми каже по колко трябва да приемам ако не спортувам :)

5.   Миналата година по ДТИ учихме, че за подрастващи трябва да се приема около 2000 калории на ден.
Синкас

6.   За здравословно напълняване - мед и сурови ядки, от плодовете - банани, в салатите си слагай сирене, яйце и така.
Иначе за калориите - 2000 някъде за напълняване, ако не и повече.

7.   Аз съм на 23 и съм 49кг.
Бях 59 и направих диета и сега ми е добре, но не прекалявам. обаче и аз все се виждам дебела

8.   Аз пък си ям всичко - колкото си поискам, но не дебелея. Искам да кача някое друго килограмче, но не ми се получава. Висока съм 175см и тежа 58 кг. Самата ми структура е елегантна и тези килограми не ми стоят грозно, но някак си ми се ще да кача още малко. Проблема ми е, че бързо отслабвам, а трудно качвам. Преди исках да кача килограми посредством тъпчене с храна - успях за 1 година да кача 13 кг (тогава бях 48кг на ръст 170). От тогава все се движа в границата 55-60 кг. От две години съм вегетарианка, но и преди като ядях месо пак си беше същото. Може би съм яла неправилните неща де, де да знам. И така. Ще следя темата.
Ж24