Споделена история от Тинейджърски

Детската ми мечта рухва
Здравейте! Още от малка исках да свиря на пиано,д но нямахме възможност. И така вече съм на 14 и сега ни се отвори възможността. Купиха ми пиано и тръгнах на уроци в началото беше добре, но после започна да ми става много трудно. Сега до никъде не съм с нотите, а пък ми е много трудно. Просто вече не може да се откажа пък и имам желание поне 5 години да ходя. Госпожата ми постоянно ми се кара, че не тренирам в къщи, а това не е вярно. Всяка вечер свиря. Какво ще ме посъветвате дали започнах да свиря прекалено късно или просто не съм музикален човек. Просто детската ми мечта не се получава. Успех!!!

Коментари

1.   Спокойно, всяко начало е трудно, но който желае - постига. Защо са ти взели пияно, не разбрах, това е много скъпа инвестиция. Има кибордове с функция на пияно... но както и да е - хванала си се на хорото, ще учиш!
И аз като малка много исках, но нямаха пари нашите. Оказах се и без това доста немузикален човек, харесвам да слушам, но съм пълно дърво...

2.   Аз също свиря на пиано и ще те посъветвам да си смениш учителката :))) трябва да избереш такава с мноого мноого търпение, която е наясно с начинаещите...

3.   Да, съгласна съм с номер 1. Един кийборт струва една десета от цената на пианото. Но, щом са ти го купили вече, цени си го. Дори да не станеш пианистка, научи се да свириш, пък макар и за удоволствие. Това е ценно умение, дори да не си професионална пианистка, в много професий е ценно и полезно - учителската професия например. А това, че учителката ти се кара... нещо не ми харесва. Какво имаш предвид като казвеш, че се кара?