Споделена история от Тинейджърски

Заглъхнало ухо
Здравейте, момиче на 14 години съм. Сигурно проблема ми ще ви се струва смешен, (след всички тези истории за лоши родители, изневери, изнасилвания, аборти и т. н) но на мен ми е страшно некомфортно. Върви някакъв грип, аз уж на шега бях болна, ама наистина ме хвана грипа. Преди няколко дена ми заглъхна лявото ухо, казаха ми, че като си пия антибиотика щтяла да съм се оправила и щели да се махнат страничните ефекти.

Та, исках да ми кажете мнението си за бабините методи (памуци с ракия, с олио и т. н). И да споделите ако ви се е случвало нещо подобно. Четох няколко теми из нета и направо се стъписах.. можело да се углушее, веднага трябвало да съм ходела на ушен лекар, .. - без коментар просто..! ;хх И да добавя, имам отлична хигиена, къпя се чистя си ушите и т. н, ако мислите че в това е проблема.. Ще помоля за съвети и малко помощ.. Искрени благодарности ;) на вас и на модераторите (надявям се да публикуват историята ми). Хубав и усмихнат ден.. ;)

Коментари

1.   Никакви бабини методи! Отивай веднага при лекар-специалист УНГ!!! Измерват ти ушното налягане и ти изписват медикаменти. При подобен случай, от грип, за малко да стана и аз глуха. Поне месец бях на разни медикаменти, но мисля, че не беше на антибиотици... , не съм сигурна. На твоята възраст бях и дори не ходих на училище по това време.

2.   Ама я стига щяла да ходи в УНГ! И аз бях така преди няколко седмици. Аз съм на 10 години момиче. и като един път като се събудих ми заглъхна ухото и наистина е много неконфортно. И тогава питах мама, как да се оправи. Мама ми купи капки за уши Oto mer. Пръсна ми (много бързо става) след 5 минути се капките се разствориха и мама взе една клечка за уши. Почисти ми добре ухото. Но не се отпуши. Тя ми каза да изчакам 10-15 минути. Изчаках и после пак и казах, че не са ми се отглъхнали. Тя ми даде една филийка и ми каза, че от преглъщането минава. Уви не стана. Татко се зае с неговите чувания за отглъхване на уши запушваш с ръката си носа надуваш бузите си въздух. Надуваш, надуваш и хоп изпукаха и се оправиха. Но след час пак се заглушиха. Мама каза да отидем на лекар. Той има специална клечка за уши. Май че метална. Извади ми с нея ушна кал и още щом я извади ушите се оправиха. Урааа. Просто отиваш на лекар. В бургас има една болница. Все едно коя отиваш в болница в Бургас. Казваш на докторът, че са ти се запушили ушите и просто искаш да ти ги отпуши. Отпушва ти ги. И ти прави тест. Застава отдалече и говори шепнешком. Ако го чуеш нямаш проблем със слуха. Просто ушна кал. Дано да ти е помогнало.