Споделена история от Тинейджърски

Богатство - Проклятие
Не съм мислел, че някога и аз ще споделя мъката си тука, но ето че стана.

Всичко се случи преди година....

Аз съм момче на 20 години, ученолюбив и срамежлив от турски произход, баща ми е кмет в градчето където живеем от 2 мандата насам, майка ми е медицинска сестра в болницата.
Произхождам от богато семейство, имаме и фитнес зала.
Уча задочно в един престижен университет.
От малък съм сам и досега съм нямал приятели, а за приятелка изобщо не съм си и помислял.
От няколко години почнах да се чувствам много самотен, понякога дори нямах желание да ям и родителите ми виждаха това.
Баща ми какво ли не ми купи за да не се чувствам такъв,
цялата ми стая е пълна с техника компютри, таблети, смартфони.. само и само да не съм такъв.
Но просто нищо не се променяше.
Както всеки ден отидох в сутринта да отворя фитнес залата и редовните хора се появиха точно в 9.

Не мина и един час в залата дойде едно момиче със дълга кестенява коса и усмихнато лице.
Никога до сега не бях я виждал.
Направо се вцепених като я видях, попита кой е управителя и едно от момчетата ме посочи.
Тя дойде при мен, запознахме се, казваше се М. направи си карта за 1 месец.
През цялото време когато седях на бюрото я гледах, а тя понякога ме гледаше и се усмихваше.
Като и изтекоха двата часа, тя отиде и се преоблече, взе си сака и преди да тръгне ме попита.
" - Искаш ли да излезем на кафе след обед" и аз естествено приех. Записа номера си на едно листче и го остави и ми каза да и звънна когато свърша тука.
Искра прехвръкна от моите очи, едвам дочаках братовчед ми да дойде и веднага му предадох ключовете. След което отидох в къщи взех си един душ приготвих се. Обадих и се и се разбрахме да ме чака пред техния блок след 15 минути.
Взех колата и отидох да я взема и като я видях беше толкова красива. Тя се качи и аз почнах да почервенявам и се потях все едно е 40 *C.

Kато седнахме доста си побъбрихме след което се поуспокоих, температурата ми се нормализира,
каза ми че е дошла при леля си на гости за един месец.
След 1 час станахме, ставаше късно, качихме се в колата след което тя ме гледаше и аз нея и в този момент се целунахме беше най-якото чувство което съм изпитвал през целия си живот.
После цяла седмица излизахме докато не ми каза че иска да го направим аз бях навит също, но се срамувах
малко. Понеже у нас все се увърташе човек и у тях нямаше как да стане защото и те са били в къщи през цялото време.
Предложи да отидем на хотел в близкия град, защото в нашия нямаше.
И аз се съгласих, взехме едно такси и отидохме, платих двойна стая. И като се качихме тя заключи стаята, започна да се съблича аз почервенях като домат..
Тя ми сложи пръст върху устните ми и каза
"Остави всичко на мен" бутна ме на леглото и ми се нахвърли като тигрица. (Очевидно беше че има опит в това)
Беше много ама много яко, след като свършихме си взехме и по един душ. И се върнахме. Бях най-щастливия човек на света.

До един ден в който пак бяхме се разбрали да излезем, само че тя ме чакаше пред нас. А аз бързах да предам ключовете на братовчед ми. Той дойде му ги дадох.
След което тръгнах пеша към вкъщи точно завивах към нас и какво да видя.

Баща ми и М. бяха пред нас и той и броеше пари.
Аз гледах скришом. Той даде парите на нея, и и каза че върши много добра работа, след което тя си ги прибра в портфейла.
Той се качи в колата и замина.
Все едно ме блъсна влак.
Писах и един смс че ми е изникнала някаква работа и че не мога да дойда.
Тя ми отвърна че нямало проблем и че щяла да се прибра и аз писах добре.
Като се прибрах плаках от яд, виках, блъсках.
Вечерта той като се върна от работа му казах така така че съм ги видял и ми призна, че всички са били замесени в тази работа семейството ми, леля и на М., самата тя, всичко е било уговорено.
И на всичкото отгоре е била елитна компаньонка.

Бях много ядосан и в същото време бях влюбен в някаква си компаньонка.. това беше края.
Затворих се в себе си още повече и не излизах с месеци наред от вкъщи. Не общувах с никого.

След като всичко това премина се върнах към нормалния живот.
Пак сам. Пак същия скапан живот.
Какво щеше да стане ако бях израснал в семейство като другите..

Вече разбрах че да си богат е все едно да си прокълнат.
Всичко може да се купи, но приятелите и щастието НЕ!

Коментари

1.   Този филм съм го гледала

2.   Не, не са ти парите проклятието, момче, а турското ти семейство - не като произход, а като манталитет.

Първо - нищо не си загубил, честито - вече не си девствен. Послушай ме и няма да сбъркаш - поискай само едно нещо от вашите - да учиш редовно.
Трябва да се махнеш от това градче, от изостаналите порядки. Освен това - те принадлежат на миналото, а бъдещето е в големите градове, в ихо-ахото, там ти трябват връзки. Няма баща ти да е все кмет.
Ако не ти се учи редовно - помоли го да ти направи фитнес (това е хубав бизнес) в по-голям град, но с преобладаващо българско население.

И деиставай! Намери си среда, различна от братовчеди и роднини. Наложи се сред българите, което ще си е предизвикателство, но ще спечелиш много добри приятели. Нека никой не те знае на кого си син, карай скромна кола и си работи във фитнеса... върти си бизнесчето и плати на баща си инвестицията, после се разраствай, експандирай с бизнеса...но с твои си пари. С две думи - еманципирай се от семейството си и им го набутай (сори, но няма друга дума), както на теб са го набутали и както с теб са се подиграли.

Намери си приятелка - скромно българско момиче, за което да си равен. С равна жена до себе си, не може твоето семейство да има власт над вас - винаги дваминца ще си решавате, ще си работите, ще си изгледате децата без ограниченията на селския и сори - турски манталитет. Бъдещето е в западния начин на живот, в свободата, в партньорството. Жена не може да се купи, такава жена не е сладка (знаеш от собствен опит).
Ако не предприемеш нещо днес и сега, утре ще ти стоварят някоя булчица.

Мислят, че знаят, какво е доброто за теб и искат да имат контрол над живота ти, защото парата е тяхна.
Използвай ги, използвай парите им за старт, използвай връзките им, но само финансовата еманципация ще ти даде свобода да бъдеш с когото, както си искаш, да бъдеш КОЙТО СИ ИСКАШ. Ако си интроветиран - лошо няма - за всеки влак си има пътници.

Иначе, не си задръстеняк. Свалял си доста смело девойката, браво. Но просто, ако не ти бяха взели вашите това удоволствие, сам да си свалиш и ИЗБЕРЕШ момиче, просто нещата щяха да са съвсем други! И ти видя - сексът нищо не значи, има я - тази покъртителна, всепоглъщаща любов, а с такава жена до себе си, с такава тигрица, не само в леглото, ще си живееш като цар!
Горе главата, бъди не само умен, а хитър - сега започва животът, а с пари е по-лесно, вярвай ми. Парите са средство, но целите, целите са важни !

„Свободата Санчо е едно от най ценните блага, с който небесата даряват хората. С нея могат да се сравнят нито съкровищата, който крие земята, нито тези които тай морето. За свободата Санчо както и за честа, може и трябва да се жертва животът. “

От Дон Кихот, Сервантес

С много добри пожелания,
А.

3.   Това което са направили родителите ти не е било редно, много е гадно особенно след като си разбрал. Просто ти търси любовта, може би вече няма да имаш доверие на никое момиче което те заговори и ти каже че те харесва. Родителите ти сигурно нямат много време за теб и те поткупват със скъпи подаръци, но семейната топлота липсва. Имате фитнес, там толкова ли не се запозна с някои момчета примерно на твоята възраст или по-големи с които да излизате понякога. В моя фитнес понякога организират срещи на всички които ходим, ходим някъде да хапнем вечер или на походи, така се запознаваме с нови хора особено с тези които не виждаме ако ходим примерно сутрин те ходят вечер и така доста приятели си намерих от там. Имате пари, организирайте нещо такова, сприятели се с хората от фитнеса примерно.

cheRRy***

5.   От 2 Забрвих да кажа - не съм по принцип против туркините, но имам приятелки такива и още от малки са възпитани да се подчиняват и да се имат за по-малко от мъжете. Има и такива българки, но далеч не е до такава степен. Ок, били девствени (между другото, царици са на аналната, не е мит, казвали са ми и са ми разказвали), но такава една жена може да се превърне в инструмент в ръчичките на баща ти.
И не с пари - няма да му трябва да ? плаща - просто ще я манипулира, а тя естествено ще прави, каквоти ? се казва, защото той е мъж, а и е по-стар, баща ти е.

Една образована българка със самочувствие няма да е лесна, но никога няма да се обърне срещу теб в полза на семейството ти (най-много да им каже в прав текст, какво мисли), никога няма да те шпионира и манипулира от вътре, така да се каже. Ще изисква, но и ще работи на равно с теб.

Но няма как да постигнеш, каквото и да е било, ако останеш там - в детската си стая сред играчките си. Време е да излезнеш навън, да дишаш свободно, да се почувстваш отговорен за живота си, да взимаш решения. Няма да те лъжа - можеше и сам да попаднеш на Златотърсачка, но щеше САМ да си си виновен, да те е яд, да си вземеш поука и да направиш своя опит в живота.

Родителите ти ти мислят доброто, но за тях това значи да те контролират и да правят всеки избор в живота ти, да те моделират, за да си такъв, какъвто искат да бъдеш.

Да те дресират като послушно кученце.

Всеки на твое място ще реагира с апатия.
Защо да правиш, каквото и да е било, когато те решават?
Ще се справиш, но в началото ще е трудно,

свободата, Свободата, Санчо...

6.   Ще започна първо от последните ти думи: " Вече разбрах че да си богат е все едно да си прокълнат.
Всичко може да се купи, но приятелите и щастието НЕ! "

До някъде си прав и точно последното изречение е точно, но още по лошо е да не си богат и в същото време самотник( заобиколен от надменни богаташи)- без приятели и приятелки, защото аз съм точно такъв. Като имаш пари е нормално да се притесняваш дали момичето примерно не те лъжи или гледа в парите, но кофти е, че живеем във време дето парите те правят независим. С парите можеш да промениш много неща, можеш да се развиваш, и все пак можеш да подбираш някое момиче. Например отиди на друго място и се направи на по беден( поне богатите може да правят на бедни, докато бедните не могат в кръга на шегата ), все някъде има и останали свестни момичета. Единственото нещо, което не можеш да купиш с пари са истинските приятели както каза и здравето, което е най-важно да си здрав.

Мога да кажа, че баща ти е постъпил много не добре с теб. Просто не знам какво е целял с тази комапньонка, то ако си желал може и ти да си намериш такава просто за единия секс. От една страна е искал може би да се отракаш по този начин, но не е трябвало да си играят с чувствата ти, чудя се ако не си ги открил, тогава, когато й дава парите, какво е щяло да стане по напред? Все някога това ще се разбере и е станало хубаво, че си видял какво правят още в началото.

И все пак не мисля, че е от голямо значение тук е произхода. Това може да се случи с всеки. Разбираемо е някои хора да търсят връзка с това, но според мен по скоро проблема не е до произхода, убеден съм, че подобни проблеми могат да имат и хора и от български произход. И според мен номер 5 това до манталитета е много общо казано, всеки е различен, според мен не всички са подчиняващи се, така както и не всички български са к****. Търси жена, което ти допада по характер, независимо от произхода. Може би трябва да усетиш и живота в големия град. Пожелавам ти късмет и с повече оптимизъм.

"По добре богат и сам, отколкото да не си богат и пак да си сам"

7.   Да, добре, че си го осъзнал. Зелените хартийки не струват нищо - на вода се разкапват, на огън горят.

8.   Може и по- лошо беден и самотен.

10.   Въобще не съм сългасен с номер 2 отностно визията му. Защо му казваш какво момиче да си вземе, каква кола да кара? Нека пича сам да си реши, защо му пълниш главата с глупости сега.

Към автора- Хубава идея е да си отвориш финтес в голям град. Но ти си избери каква кола да караш и тн. После просто се внедри в обществото, при компаний, които на теб ти харесват.. от фитнеса или от някъде другаде и тн, просто вземи нещата в твой ръце.

-Death_Blade ^

11.   Добре бе пич ти всичко си имаш какъв проблема една любов капка в океана който не си го пресушил.
Любовта ще кацне много скоро не се притеснявай какъв е проблема ти не разбирам един секс нищо повече.
Ти там където учиш нима няма момиче което ще те хареса не е така ли е ама ще намериш....
Любовта се копува това което не можеш да купиш се купува с много пари. Но искам да кажа ще излизаш с една девойка ще и купуваш по една роза в рамките на две седмици и ще видиш, че накрая ще и падне гарда. Ще те види като джентълмен после ще и поканиш на дуел в хотел или ресторант и пак хотел и нещата ще се оправят.
Но искам да те предопреда ще я чакаш от време на време и тя да плаща за да не се чустваш използван примерно да те почерпи едно кафе ако има пари повече примерно за вечеря в нормален ресторант и така.
понеже жената която обича се бори до край ще и правиш номера малки примерно ще чакаш и тя да те търси от време на време ще и кажеш че трябва да отидеш при твой приятел и така..

Пожелавам ти успех
Евгения 32 години

12.   Измишльотина най страшнааааа е това.

13.   Ама ти наистина си много наивен! Хич ли не ти се видя странно красиво момиче да те покани само на среща, после първа да ти предложи да го направите, че и да се съблече гола и да ти каже "Остави всичко на мен! " Ти добре ли си бе момче, или падаш от Луната? Проблемът не са в богатството на семейството ти, а в това че си абсолютно неадекватен. И бедни да бяхте пак щеше да си такъв, така че не се оплаквай от късмета си.

15.   По добре богaт самотник отколкото беден самотник. :)