Споделена история от Тинейджърски

Най-добрите ми приятелки са влюбени в мен
Ето и моята история... На 16 съм-имах си гадже, с което сме късали три-четири пъти. За разлика от останалите момчета, когато я зарязах, си останахме с добри отношения - тя не ми говори месец, но не съм от хората, които могат да понесат да бъдат в лоши отношения с някого. Сега си пишем редовно, но наскоро осъзнах, че тя ме обича. И това е само малко парченце, от огромния пъзел, който ще ви покаже какво е положението ми.

Преди няколко месеца се запознах с още едно момиче, което се влюби в мен на първия месец. Няколко месеца по-късно, ми писа, че плаче всяка нощ, че не може да си представи живота си без мен... тя е наистина едно от най-милите същества, които познавам. А малко след това се запознах с още едно момиче - и както подозирате, тя също се влюби в мен. Дори се опита да посегне на живота си, тъй като аз съм единственият, който я разбира. Та ето какво си имаме :

1-Бивша, която все още ме обича.
2-Най-доброто същество, което познавам - плаче всяка нощ.
3-Момиче, което също е страдало наистина много.

Чувствам се наистина ужасно, защото не изпитвам нищо към никоя от тях - чувствам ги като сестри и се чувствам длъжен да ги пазя, а май се получава точно обратното. Но никоя не съм отхвърлил директно, защото съм наистина изплашен, че може да ги изгубя като приятели.

Това, което ме притеснява е, че преди да разбера, че ме обичат, споделих с тях за момичето, което обичам. Няма да говоря сега за това, може би в друга тема. Та вмомента се чувствам наистина гузно, че съм споделил толкова много за нея пред тях, сякаш при всяко изречение съм забивал кама в сърцето им. Наистина съм в безизходица - да им кажа ли следващият път, че просто няма да се получи или да продължа да увъртам до края... това, което ме притеснява е, че няма да ми проговорят повече, а пак повтарям - те са наистина важни за мен.

Ще ви бъда безкрайно благодарен, ако ми дадете какъвто и да е съвет. Това е единственият ми апел не само към момичетата, а и към момчетата. От момичетата очаквам да чуя какво биха направили на мястото на момичетата, а от момчетата, дали са били в подобни ситуации и как са избягали от тях.

Коментари

1.   Ами защо не се опиташ да ги запознаеш с някой твой фр? Може някое от момичетата да се влюби в него. Опитвай да им създадеш нови и нови контакти. Опитай да ги накараш да не мислят за теб! Аз наистина се учудвам, че точно на момче като теб му пука за момичетата, които го обичат. Не им казвай, че не изпитваш същото към тях, но пък и не увъртай в смисъл : НЕ им пиши от рода на :* (hug) (h) или тем подобни. НЕ им пиши обичам те ; липсваш ми само ги заблуждаваш. Е надявам да съм ти помогнала :)

2.   На никоя от тях не казвам, че я обичам, нито пък им пращам емотикони от рода :** но на прегръдки винаги отговарям, понеже съм страшно любвеобилен. Опитвам се всячески, нон стоп ги запознавам с нови хора, но те продължават да ми казват, че виждат само мен. Наистина не мисля, че ми останаха други варианти, освен директно да ги отрежа. А това, че сте учудена, че ми пука за тях е малко грубо. Може да звучи странно, но на мен ми пука дори за тези, които най-малко заслужават. Наистина ми е ужасно трудно...

3.   Виж.. още от самото начало си знаех, че нямаш чувства. И вярно, болеше си като говореше за нея, но малко. Няма да ме изгубиш като приятел. Being friendzoned sucks нооо се надявам да си останем приятелчета. Защото ти наистина си адски важен човек за мен.. мога да ти кажа всичко и да знам, че ще ме разбереш. О и всъщност мен си ме отхвърли директно към 20 и някой януари.. така че не е нужно пак да го правиш ;DD Тъпото е, че почвам и аз да те чувствам като брат, усещайки че все още имам чувства към *ти знаеш кой* -. -''

4.   Ако ги отрежеш, няма как да ги имаш като приятелки.. (поне според мен)... когато момиче е отрязано то се чувства сякаш не е желано, сякаш няма за кого да живее и т. н. Не е им боло много яко когато си им казал за това момиче, но нищо... според мен е по-добре да се държиш още малко... ще им мине.. Ще те обичат няколко месеца и после край.. ще сте си приятели и тва е.. дори ако решиш да ги отрежеш има и възможност да си останете приятели.. просто не познавам тези момичета, за да те посъветвам като хората, но късмет от все сърце!!!

6.   Избери бившата ;)

7.   о, много вървежен бе! :Д
шегата настрана: изглеждаш свестен, затова ибери момичето, което наистина най-ти подхожда и обясни на другите, че това е твоят избор и те трябва да го уважат, ако наистина държат на теб :)
интересно ми е какъв си, че толкова момичето се влюбват в теб :)

8.   Може би просто съм по-различен от останалите... не следвам някакви стриктни правила за живеене, както повечето момчета (в превод - бръсната глава, "напомпан", смешна походка и пр. ). Към номер 6 - истината е, че съм влюбен в друго момиче, затова не мога да избера никоя от тях. И като стана въпрос, вече има напредък, остана да отрежа само едно момиче... Към номер 7, с удоволствие бих се запознал и с теб, за да се увериш сама, че съм напълно различен от останалите момчета (явно вече съм открил своята индивидуалност), но е невъзможно тук да дам скайпа си, нито фейсбук и пр. Благодаря все пак, че сте отделили време да ми отговорите :) Пак повтарям, за мен има друго момиче, просто не знаех как да се оправя с тези. С две от тях вече всичко е ОК, остана най-чувствителното....

9.   Каквото и да направиш момичетата ще ги заболи ... Гледай да ги отрежеш по възможно най-милия начин ... обясни им всичко ако трябва !