Споделена история от Тинейджърски

Замислих се над песента
Здравеите! На 14 години съм и искам да попитам за един може би малко глупав ще ви се стори в началото но интересен въпрос... Така в класа ми съм нещо като аутсаид, нямам много приятели, но пък тези които са с мен ми казвам, че не е важно количеството. Та вапросът ми е от много малак слушам песни на Еминем и скоро започнах да се замислям дали тези песни всъщност не са една скрита реалност... както например песента "Eminem - I Love You More" над тази песен се замислих над текста и осъзнах, че всъщност истински приятели няма само гледат да се възползват от теб и след това просто буе, буе.... Реших да спра да се вижам с тях.. Буквално следвах посланието в песента и незнаино защо сега психически и физически се чувствам по-добре...

Грешка ли е това, че живея на принципа на песните?

Коментари

1.   Според мен, не е грешка. Понякога песните ти вдъхват увереност и вяра в себе си.
~Кървава победа~

2.   В песните има много истина, те са думите който не можеш да произнесеш ;)
До автора- може би не би трябвало да спираш напълно контакт с тях, те не са го заслужили с нищо ;))
момиче 13 :)

3.   здр. Щом така се чувстваш добре значи си постъпил правино.. а и на днешно време предателите са много повече от приятелите!! Прави нещата така както на теб ти харесва, бъди приятел с който искаш но не се затваряй в себе си. Не гледай на живота толкова сериозно, защото жив от него няма да излезеш :д!
Успех!
Мери

4.   Смятам, че по този начин оправдаваш пред себе си фактът, че нямаш много приятели и се чувстваш, като аутсайдер. Иначе не мисля, че въобще щеше да го споменеш.

Както има лицемери, така има и добри и искрени хора.
С годините ще разбереш как да познаеш кой какъв е.
Можеш да поддържаш много приятества, но винаги трябва да имаш едно на ум, да не влагаш прекалено много, да не си казваш всичко, да не клюкариш и етц. основни правила за общуване, когато не искаш, нито да си изолиран, нито наранен.

Мисля, че Еминем е имал прекалено тежък и травматизиращ живот, че да си правим сметка за светът по песните му.
Ако действително е водил животът, който твърди, че е, то нещата със сигурност стоят така през неговата призма, но това далеч не значи, че всеки трябва да разсъждава така.

Gia

5.   всъщност, Love you more е за Ким (жена му не Еминем) а не за приятелите, но слушай и Till I collapse и също Beautiful (на Еминем са) също така Nas-I can
и песента на Еминем-hailie's song

6.   №5 Знам за какво става вапрос в песента целта ми беше да я дам като пример... но общо взето тази песен до някаде определя и сегашните (повечето) момичета... това е моето мнение.. а за №4 и №3 мс за мнението замислих се...

7.   Виж какво ще ти кажа. Еминем ми е любимият изпълнител. Има уникално смислени текстове, но трябва да си преминал през някои неща, за да ги разбереш.
Не те съветвам да продължаваш да правиш, това което правиш. Току виж скоро си започнала да убиваш хора, защото в доста от песните му го има това. И не казвам, че е грешно и нередно. Но по дяволите, не е законно.

8.   Преди няколко дни класната ни каза нещо.
Няма приятели, има взаимна изгода. Ти излизаш с някого, защото ти е хубаво с него, изгодно ти е. Той от своя страна го прави същото, но защото на него му е добре така. Малко е сложно за обяснение, но схващаш идеята.

9.   №7 зависи от начина по които разбираш песните му според мен не всички негови песни се споменава за убийства.. и не мисля че ще стигна о там... но да права си сяка негова песен има смислен текст... само трябва да го разбереш правилно