Споделена история от Тинейджърски

Критични въпроси към Жените!
Критични защото са ми важни и не мога да си ги отговоря. Да речем се запознае момче с момиче в метрото илии където и да е.

1. Колко време трябва да изчакам преди да й звънна? (смисъл ако изчакам 2-3 дена няма ли да ме е забравила? все пак видяла ме е за 2 мин запознанство)

2. Ако каже че е заета след обаждането ми (и найстина е заета) колко трябва да изчакам преди да звънна втори път?

3. Ако и втория път каже че не може (и пак найстина си е заета с нещо) какво да правя? Имал съм 3 случая до сега с 3 страхотни момичета които са ме ХАРЕСВАЛИ но както казвам все са заети и на третото ми обаждане са загубили интерес. What do do to avoid this :? (в смисъл да им запазя интереса към мен)

4. Ако тя найстина е заета и накрая губи интерес защото све аз я търся, защо тя пък да не ме потърси бе?

5. Ако не ми звънне тва значи ли че не ме харесва илии просто момичетата не звънят?

Моля за мнения :) чее малко тъпичко ми се получават последните "Свалки" по точно този начин.

Коментари

1.   1- Ако човека ми е симпатичен няма значение кога ще ми се обади, но на другия ден е най-подходящо. Някак си съм мислила цяла нощ за разговора и съм се надявала. Не е нито прекалено рано, нито прекалено късно.

2- Ще я питаш и няма да сгрешиш. "Заета ли си? Аха, ясно, бе скучно ми е тези дни и няма с кого да изляза, а не ми се стои в апартамента. Обади ми се, когато се освободиш или като ти е скучно. "

3- Ръсиш лафове, говорите си, пишете си, СМС и глупости... пък и пак се повтарям- кажи и тя да поеме инициативата.

4- Ми кажи и го де! Ако те харесва ще те потърси все някога, няма как. Дори и да свикне ти да си първият, пак ще се реши.

5- Не е нужно, има забравящи индивиди като мене. Все нещо изниква, все не ми се занимава, просто има такива дни.

2.   За въпрос 1. - Зависи от момичето, но никога повече от 2дена, иначе ще те забрави. Аз лично звъня на същия ден.
За въпрос 2. - Попитая я кога ще е свободна, или изчакай два-три дена.
За въпрос 3. - Ако пак стане, вече и я молиш да ти се обади, когато е свободна или да си уговорите среща в бъдеще, когато тя мисли че ще е свободна.
За 4 - Защото няма интерес към тебе, или те е забравила. Или няма време.
За 5 - Всяко момиче е различно, но не виждам защо да не ти звъннат, ако те харесва, момиче принципно ще гледа да ти обръща доста внимание.

-Death_Blade ^

3.   1 Няма да те е забравила
2 Кажи и да ти звънне тя когато реши, че имаш да и казваш нещо. И когато ти звънне и кажи, че няма какво да и казваш, а си искал само да я чуеш
3 Не ставай досаден в никакъв случай.
4 Се сетиш
5 Всичко е възможно

Малката кибритопродавачка

4.   Слънце, няма "рецепта" за това, което питаш. Цял живот съм азчитала единствено и само на интуицията си и не съм сбъркала. А всички тези, хм, стратегии, са малко обидни за жените, мисля.

Пробвай и ти.

М. М.

5.   номер 1 как така имаш интерес към него, пък забравяш, че той съществува едва ли не? Ама после като ти звънне втори път става досаден?

6.   1. На другия ден
2. Не питай „заета ли си“, а направо изръси, че имаш два билета за някакъв вървежен филм в МОЛ-а, има ли време еди кога си...
3. Не досаждай, напиши СМС с предложение за чудесно прекарване
4. Да, една дама не се обажда, защото не иска да досажда на мъжа и да го подтиска. По-скоро жените клоним към досаждане, затова внимаваме. Един ден ще ти се случи да попаднеш на досадница и ще се побъркаш
5. Най-вероятно и двете, но уважаващите себе си момичета не звънят

7.   Не знам, ама те моля, ако два пъти е "заета" да престанеш, че някои хора не усещат от намеци. А, аз вече сериозно си мисля да си сменям номера заради разни такива стратези.

Казвам ти аз как процедирам: ако човекът много ми е харесал още при първото обаждане ще отговоря и ще се срещнем.
Ако изобщо не ми хареса ще му дигна 2-3 пъти и все ще съм "заета", за да се усети малко.
Ако ми е все едно няма да е от първия път, по-скоро на 3-4 път мога да се навия за едно кафе, за отбиване на номера и ако ми е крайно скучно.

Ама то си проличава, кога някой те харесва. Ти и ти какви работи питаш. Ти ще усетиш.
Ааа за мен е много важно като изляза с някой за пръв път, на другия ден да не ми се обажда. Обади ли ми се - край. Ясна ми е работата. Ей така 1, 2 дни да ме държи в напрежение, което е трудно. Или да драсне някакъв смс от сорта на, че му е било приятно, да повторим някои път, но не и до утре, айде утре да те запознавам с майка си.

Общо взето една камара тъпотии изписах, мисълта ми беше, че когато човека много ти харесва и е взаимно се усеща, и тези нагласени неща са тъпи и излишни.
Да кажем не на шаблоните и задкулисните игри.
Да бъдем директни, но не разкрити напълно.
Много ценя загадъчността. Иска ми се да я притежавах хаха.

Лоша

8.   Колега, няма да ти отговарям на въпросите, защото няма смисъл, и ако си задаваш такива въпроси си тръгнал по много погрешен път.

Най-напред, както вече ти каза женското съсловие, рецепта за успех няма. Има само рецепта за провал. Никой не може да ти кажа какво да правиш, за да успееш винаги на 100%, това е невъзможно. Но могат да се кажат някои простички неща, които НЕ ТРЯБВА да правиш, ако не искаш винаги на 100% да изглеждаш като кретен.

Първо, 80% от работата е свършена при първото виждане - там в метро ли е, маршрутка ли е, на опашката за хляб ли е, няма значение. Там каквото си посееш, такова ще пожънеш, и ако се осереш, после и Казанова не може да ти измисли стратегия за звъненето. Там се определя колко ще е "заета" мацката като й звъннеш. Няма заети хора, има приоритети на задачите - може да е "заета" да си цъка на фермата във Фейса, а може и да избяга от час заради теб, въпросът е колко нагоре си в списъка.

Второ, както вече ти казаха, не се натрапвай! И спри да се комплексираш с това "ама тя след 2 дни може да не ме помни" - ако не те помни, значи и на първия ден ще е "заета". Ако си заинтригувал с нещо, и след 2 седмици ще те помни. Аз лично звъня или пиша след 2-3 дни. Други класически "убийствени" реплики са "Ама ти що не ми пишеш/звъниш? " или "Едвам ти дочаках СМСа/мейла/whatever" или "Пиши по-скоро, нямам търпение" и други подобни. С това само показваш, че съзнанието ти е изцяло заето с въпросната персона, което отсреща изглежда доста тъпо. Не само от женска, но и от мъжка гледна точка е тъпо, защото има и момичета/жени, които при свалки правят точно същите грешки. Хората инстинктивно се чувстват привлечени от други хора, които по някакъв начин са "по-напред" от самите тях, било то като опит, като външност, като пари, или без значение по какво. Показвайки такава прекомерна заинтересованост ти сам се поставяш в позицията на "догонващия", т. е. декларираш, че по твоя собствена преценка отсрещния човек е "по-напред" от самия тебе. Което пък за другата страна значи "аа, е тоя щом е опрял до мене, начи е мноо назад, няма кво да се занимавам с него, по-добре да се занимавам с такива, дето са ми по-интересни". От тоя момент нататък автоматично попадаш в игнор листата, и никакви звъненета и стратегии няма да ти помогнат. Просто зачеркваш случая, вадиш си изводите, и продължаваш нататък.

Във всеки случай свалките са много тънка психология и понякога точно една дума решава в каква посока ще се наклонят везните.

Тва са единствените що-годе универсални правила, всичко останало е според зависи - трябва да имаш усет и да надушваш хората кое ги заинтригува и кое не. Това е отчасти дарба и талант, отчасти е и въпрос на тренинг.

Кубрат

9.   браво номер 8. И сега ако ми кажеш как да покажа на някоя че съм по-напред от нея, без да показвам намеренията си, те признавам за бог..

10.   Номер 9, ако си автора, или не си чел внимателно, или се правиш. Естествено, че трябва да си покажеш намеренията, но това не значи да й звъннеш и да й кажеш "Искам да те чукам". Номер 7 ти отговори накратко в предпоследния ред: "Да бъдем директни, но не разкрити напълно. "

Как мога да ти дам съвет, след като нито не познавам, не ти знам слабите страни, нито силните, нито недостатъците. Още по-малко пък познавам момичето, за което става дума, ако изобщо имаш конкретно момиче предвид. Никой не може да ти даде универсален съвет, във всеки отделен случай е различно. Универсални са само начините да се издъниш.

А, и не очаквай да стане веднага, и утре да се събудиш Дон Жуан. Ще мине много време и много неуспешни опити.

Кубрат

11.   Като за начало се научи, че не се пише наЙстина, а наИстина и пред "които", "че", "ако" и "защото" се пише запетая. Като ще сваляш момиче, поне се научи да пишеш.

12.   Докато се питаш "ако" няма да си щастлим брат, не прави и ти като мен