Споделена история от Тинейджърски

Помогнете, адски го харесвам
Здравейте. Моля ви, всеки който прочете това да коментира, наистина имам голяма нужда от съвет. Така, започвам:
Има едно момче, което адски много харесвам. Той също ми призна, че ме харесва, призна го дори пред моята най-добра приятелка. Въпроса е обаче, че моята " цел " да го нарека е да станем гаджета. Не ме разбирайте погрешно, това за мен не е най-важното... просто толкова МНОГО го искам. Сънувам го, мечтая си... В клас стоя до него на чин. Учителите понякога ни се карат, че се смеем, усмихваме си се, хвърляме погледи.. но имам чувството, че него го е страх да ми предложи. Може да прозвуча глупаво, но ми се иска ТОЙ да го направи. Иначе си пишем в скайп-понякога по часове... Обаче наистина не знам как да постъпя.

МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ, МОЛЯ ВИ!

Коментари

1.   Всичко с времето си ако наистина те харесва няма да се притеснява да ти предложи.

2.   И аз се опитвам да мисля позитивно, но чакането не е от най-силните ми страни... :)

Авторката

3.   Здравей! :) И аз имах подобен проблем, но момчето се престраши след известно време. Между другото, той коя зодия е?

Мег*

4.   Мм той е зодия Близнаци. Гледах в Интернет и в книги различни хороскопи за моята и неговата зодия и всичките казват, че много си подхождаме и др. Аз си мислех. Има ли вариант да ми предложи на рождения ми ден? Родена съм на 14 февруари ( деня на влюбените ;) )..?

5.   Авторке, тука преди 2 дни едно момче пусна тема, че харесва момиче и пишеше, че тя има рожден ден на 14 и се чудеше дали тогава да направи крачката. В този раздел беше историята.

Лоша

6.   Нормално ли е първата целувка да е на 12??

7.   по добре си ти поне ти е казал че те харесва а и аз си падам по едно момче което изобщо не му обръща внимание само идва в класната ни стая през междучасието и вика да другите това ми е приятелката а по нищо не си личи много го харесвам аз съм 7 а той е 8 клас защо не показва чуствата си ако има такива де какво да направя

8.   Ами авторке... какво да ти кажа.. щом двамата се харесвате.. чакайте и вижте дали нещо някога ще стане...
Абе вие мозък въобще имате ли бе??? Ако го харесваш, и знаеш че той те харесва отивай и предлагай, какво ми ревеш тука че го искаш па не го взимаш.. господи не мога да повярвам какви "модерни" мозъци имате.

-Death_Blade ^

9.   Хм... Номер 5 дали е възможно това наистина да е той? :-) Ох дано.. Много ти благодаря за информацията!

Авторката

10.   Този дето харесваш да не е: http://spodeli.net/7/story-20751.html

:D
Според историята и той те харесва. Споменава датата 14 февруари.

11.   Номер 8, мисля, че разбирам авторката. Тя просто иска момчето да й предложи.. :) Това не е лошо.
Авторке, изчакай, прочетох, че това не е от силните ти страни, но в момента ако се опиташ да насилиш нещата може да го уплашиш повече. :)

Кели

12.   Номер 6,
Няма лошо първата целувка да е на 12. Моята също беше на толкова, на братовчедка ми също. Като си влюбена, върви го целувай на воля!

Авторке,
Спокойно. Изчакай и той ще се престраши.

13.   Номер 6,
Ако момичето/момчето, което харесваш, те харесва отиди и я/го целуни. Повярвай ми, няма да се отдръпне. Не се притеснявай от факта, че си на 12, не е никакъв проблем. Отиди и я/го целуни, ако ти отвърне я/го покани на среща. Повтарям, НЯМА ЗНАЧЕНИЕ, че сте на 12.

14.   Моля ви, тези които четете историята, дръпнете набързо едно коментарче, МОЛЯ ВИ, МОЛЯ ВИ! Звуча тъпа, знам, но имам проблем. Имам и искам да го разреша. Съзнавам, че има хора в по-тежко положение, но... ;((

15.   Ще задам много тъп въпрос, ама нищо: Може ли да ми обясните защо непременно всички момичета държите момчето да предложи? ! Като толкова много го харесвате, какво ви пречи да му направите удоволствието да му предложите вие? Няма да се свърши света, а и ще ви падне камък от сърцето...

16.   Лол. Еми авторке.. като планираш да си губиш времето и тези на околните, послушай какво казват всички останали -умници- тука и седи и го чакай с години докато се престраши, аз спирам да се интересувам от такива нелепи простащини.

-Death_Blade ^

17.   Номер 15,
Просто е така, не знам как да го обясня. Винаги е било така и винаги ще бъде така. На всичките ми приятелки винаги момчетата са им предлагали и някак си не мисля, че мога просто ей така да отида и да му предложа. Въпроса не е тъп, дори аз съм си го задавала, но ми се иска да е така, а и мисля, че като мине малко време ще се престраши. Както каза Номер 1- всичко с времето си. (Дано да настъпва по-бързо това време, че не ме бива да чакам. )

18.   Иначе все едно момичето се предлага на момчето. Абсурдно е, съгласна съм с номер 17... ;хх

Uli

19.   Мислила съм по варианта да му предложа, но искам да изпитам чувството- той да ми предложи. Да осъзная, че все пак знача нещо за него- че иска да е с мен.

22.   Мила,
Изчакай да мине поне Свети Валентин, току-виж тогава ти предложил, и така може ти да му предложиш.
Не се притеснявай, не винаги момчетата предлагат.! :))))
Късмет, миличка :* :* :*

Кели

23.   Хайде малко коментари, де. МОМИЧЕТО ИСКА ПОМОЩ, ВИЕ САМО ЧЕТЕТЕ. ПИШЕТЕ. ОТНЕМА МАЛКО ВРЕМЕ.

Сексии МацкЪъ

24.   Номер 18, и кое му е абсурдното? ! Момчето като направи първата крачка, да не би да не се "предлага"? После се чудите защо мъжете гледали на вас като на стока, жалвате се, че ви употребявали, ревете за равнопоставеност и не знам си кво си, а дълбоко в съзнанието си вие самите се възприемате като стока, изложена на витрина, която само стои и чака някой да дойде да си я избере и да си я купи. (Доста често купуването е в буквален смисъл - с пари. ) Човек както гледа на себе си, така гледат и на него.

Мен преди доста години така "ме свалиха", и то не за друго, а защото реших да се направя на културен и да не предлагам на първа среща, че после ще има пак олелия "само за секс ме искаш". Е, мацката излезе по-нетърпелива от мене и "се предложи" по твоята терминология, и до ден днешен не мисля, че съжалява за това. Нито пък аз съм й давал повод да мисли, че по някакъв начин стои по-ниско от мене, защото е направила първата крачка.

Кубрат

26.   Честно казано съм съгласна с Кубрат... Кубрат, според теб да чакам ли той да ми предложи до 14 февруари и ако не го направи аз да му предложа или директно да не чакам и да му предложа?

Авторката

27.   Хах, авторке, аз доакто ти отговоря, то ще дойде 14-ти :-) Ами не мога да те посъветвам със сигурност, не знам на какъв левъл точно са ви отношенията, нито откога. До 14-ти има още 1 седмица, ако сте на тва ниво от 3-4 месеца примерно, 1 седмица повече или по-малко не е нищо и може би си струва да изчакаш. Щото наистина не е изключено човека да чака тази дата, за да е по-романтично, и ще се сдуха, ако му преебеш изненадата. Ако мине 14-ти и няма реакция, вече може да действаш. Което не пречи ако все пак те изненада на 14-ти, а му кажеш "ако не беше предложил днеска, щях аз да го направя утре". Ще се изкефи максимално.

Също така няма нужда директно да му "предлагаш" - да заставаш пред него като пръчка и да рецитираш някакви заучени реплики (или обратно, той да рецитира пред тебе). Тва винаги ми е било много смешно. Може да излезете на кафе или на кино или там на квото, достатъчно е "без да искаш" да му хванеш ръката или примерно на подходяща сцена от филма да се сгушиш в него... Или там както дойде според ситуацията. И ако не е пълен пън нещата ще се развият от само себе си...

Кубрат

28.   Благодаря, Кубрат, но не съм сигурна, че на 13 години мога ей така да се сгуша в него :D И все пак благодаря за съветите! :)

29.   Най-добрият ключ е в търпението, бъди търпелива и не се натягай толкова, когато е писано ще се случи :)!

Ив :)

30.   28, що па да не можеш? Кво ти пречи? Да не е забранено?

Да ти кажа - пречиш си ти самата. Нямаш смелост. Е, който го е страх от мечки, не ходи в гората, но така никога няма да видиш какво има в гората! Ако ме разбираш...

Кубрат

П. П. А и както казах, няма нужда да е точно сгушване, тва беше само пример. Бъди креативна! Но смелост винаги се иска...

31.   Еми.. не ми предложи... За Свети Валентин ми подари бонбони :).. Обаче има и нов проблем. Една приятелка ми каза, че един път като били заедно на един курс ( той, тя, още 2 момчета и 3 момичета ) и той си признал, че и да харесва момиче, мисли, че още е прекалено малък за връзки... Господи.. какво да правя? ! ... Не издържам! :(

Авторката

П. П И сега знам, че някои ще се смеят на ' мижавите ' ми проблеми.. Съжалявам.. :(

32.   Дай му мъничко време, мъжете обичат те да правят стъпките, така че остави го да събере сили, показвай му, че наистина е важен за теб, постоянство и според мен ще се получат нещата :)

33.   Много благодаря на Н:32 ... Само да попитам според теб как да му покажа, че е важен за мен?Да разбере,че го обичам...

34.   На мен пък просто ми е интересно, дали другата истроиа /на онова момче/ е била на същото, за което се говори тук. И дали нещата са се получили.

П. П. - Death_Blade ^, както винаги много "мили" коментари. :D

S. J.

35.   Той - Death_Blade ^ освен да се заяжда друго... не се сещам. Колкото до Н:34, като искаш да разбереш другата история, защо пишеш тук? ! :D

Siiext ^^

36.   вижте 19-“че знача нещо за него“
А вие трябва да сте всичко за нас - момчетата а пък ние сме за вас поредния малоумник дето се е влюбил
нима ние не искаме да знаем че сме нещо за вас!?
НЕ СМЕ ДЛЪЖНИ ДА ПРАВИМ ПЪРВАТА СТЪПКА
винаги предлагаме ние защото ако инициативата се поеме от момичето никога няма да се съберем

37.   Това, че ти е подарил бонбони по някакъв начин, че любовта му не е угаснала. Според мен послушай Кубрат и се пробвай сега след 14. Няма нищо, че е казал така, може пък и да не е искал да споделя с приятелката ти. Когато трябваше да кажа на едно момиче, че я харесвам не исках да се разбира (не че тя не разказа на всички, но тва е друго). После, ако не е малко нагло де :Д, кажи какво е станало :)

38.   Ами според мен трябва ти да направиш първата крачка, защото него явно го е срам. Според мен щом ти е казал, че те харесва се подразбира, че ще ти предложи все някога :) Нали, но ти искаш да е по-скоро. Ами има 2 начина. Първият е да събереш смелост и да му опишеш колко много искаш да сте гаджета и такива неща. Ако той на истина те харесва сам ще ти предложи, но ти трябва да му говориш на тази тема :) 2 начин е да го изчакаш, но според мен първия е по-добър понеже той може да си мисли същото което и ти - да го е срам :) Успех дано съм помогнала
Р.

39.   Много благодаря за съветите! :))

Авторката

40.   вече не го харесвам.... стана гадняр и психопат.
авторката

41.   Има и други момчета... Успех
Митака